fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

56% 1429 hlasů
film / thriller, hororový, mysteriózní, USA, , 116 min., od 18 let
Scream 3
DVD od 27.5.2002 SPI

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:21Díl první určuje pravidla. Díl druhý pravidla upevňuje. Ve třetím díle na pravidla klidně zapomeňte.
Závěrečná kapitola nejkrvavější filmové lázně 90.let? Právě tak je označováno třetí pokračování úspěšné hororové série Vřískot v režii Wese Cravena. Ti co viděli obě předchozí části vědí, co se začne dít, když se na scéně objeví maska umrlce, pod níž se skrývá brutální vrah. Staronová hrdinka vyprávění Sidney Prescottová si změnila jméno, usadila se v horském domě v Monterey a pracuje z domova na lince ženského krizového centra. Děsivé události, které prožila na vlastní kůži, však inspirovaly hollywoodské filmaře natolik, že podle nich připravují natáčení hororu. A to je chvíle, kdy znovu začne řádit nebezpečný zabiják, který používá stejné rekvizity - hrůzu budící masku, kostým a měnič hlasu...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Další Vřískot se táhne v podobném stylu jako dvojka z čehož se už stává průměr. Nečekané odhalení na konci kdo je vrah je spíše samozřejmostí než kladnou vlastností filmu. 60%
Všechny komentáře k filmu 25+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vřískot 3

<>Obrázek nenalezen<> Na počátku třetí části úspěšného horroru je vrahem v masce vřeštícího umrlce zabit televizní moderátor Cotton Weary, který byl falešně obviněným v případu vražd ve Woodsboro, a jeho partnerka Christine. Vrah se marně snažil od Cottona zjistit, kde nyní žije Sidney Prescott. Ta žije v horách, a pod změněným jménem pracuje z domova na lince ženského krizového centra. Zatímco Sidney se o Wearyho smrti dozví z televize, reportérce Gale Weathers, která přinášel reportáže z dění ve Woodsboro, vše řekne detektiv Kincaid, který se s ní spojí v rámci vyšetřování.
<>Obrázek nenalezen<> Prozradí Gale, že na jeho mrtvole byla fotografie Sidneyiny matky Maureen a také to, že Weary měl hrát malou roli v připravovaném filmu Ostří 3: Návrat do Woodsboro, natáčeném na motivy skutečných událostí. V ateliérech se Gale setká se svým bývalým přítelem, Deweyem Rileyem, bývalým policistou ve Woodsboro, který u filmu pracuje jako poradce. Reportérce neunikne skutečnost, že je Dewey milencem herečky Jennifer Jolie, která ji ve hraje v právě natáčeném filmu. Maskovaný vrah opět udeří a přímo v atelieru zavraždí herečku Sarah Darlingovou, která se měla ve filmu první vrahovou obětí.
<>Obrázek nenalezen<> Jennifer a Dewey pochopí, že dívka byla zavražděna přesně scénáře, a tím se také vrah zcela jistě bude řídit i nadále. Detektiv Kincaid však tvrdí, že existují tři odlišné verze scénáře, takže není vůbec jisté kdo bude příští obětí. Když vrah odhalí úkryt Sidney v horách a zavolá jí hlasem její mrtvé matky, který dokáže předstírat pomocí digitálního měniče hlasu, vypraví se Sidney do Hollywoodu, aby přímo v ateliérech odhalila pravdu o své matce, setkala se s vrahem tváří v tvář a zastavila jeho řádění mezi aktéry předchozích událostí a také herci, kteří je představují v připravovaném filmu.


O hercích

Neve Campbell
(1973) studovala již od devíti let kanadskou National Ballet School, kterou absolvovala ve 14 letech. Kromě baletu trénovala též flamenco, hip-hop či moderní tanec. Na divadelním pódiu debutovala roku 1988 v inscenaci "Fantom opery". I když měla blízko k divadlu - matka kdysi divadlo vlastnila a otec byl učitelem dramatu na střední škole - přesto u ní zvítězilo nakonec jiné médium - film.
Do povědomí televizních fanoušků se dostala již roku 1994 díky své roli Julie Salinger z dramatu Party of Five. Tentýž rok byla obsazena do filmu televize NBC I Know My Son Is Alive (Vím, že můj syn žije, režie Bill Corcoran) a její herecký výkon nezůstal bez odezvy. Skutečným úspěchem bylo ovšem až její vystupování v roli Sidney Prescott ve filmu Vřískot (1996). Ani po kladných ohlasech na film ale Neve nevěděla, bude-li hrát i v dalším díle. Bála se totiž, aby si ji diváci "nezaškatulkovali" do jednoho typu role. Titulní role v hororu ale Campbell nepřinesla pouze úspěch. V jednom rozhovoru se svěřila: "Dostávám spousty krvelačných dopisů od krvelačných lidí. Někdy sedím doma a sázím se sama se sebou, jestli se někomu podaří ke mně vloupat a v noci mě zabít."
Na dotaz, jestli má v plánu natáčet zase nějakou sérii filmů, Neve pronesla: "Představuji si, že až mi bude padesát let a budu zničená, budu možná chtít dělat něco jiného. Možná že moje postava Sidney bude celou tu dobu v blázinci. Zblázní se a sama se stane vrahem." V současné době Neve Campbell společně s Nickem Noltem a Robinem Tunneyem natáčí nízkorozpočtový film Investigating Sex (režie Alan Rudolph), který líčí besedu skupiny vědců, zabývajících se sexem. Neve Campbell hraje jednu ze dvou stenografistek, které tuto "erotickou" diskusi zapisují.
Neve budí pozornost nejen filmových, ale i společenských magazínů - roku 1998 a 2000 se jí například podařilo proniknout do první padesátky "nejkrásnějších lidí" v anketě časopisu People. Časopis Empire ji před dvěmi lety označil za "třetí nejerotičtější herečku roku".

David Arquette
(1971) měl k herectví vždycky blízko - jak jeho sestry Patricia a Rosanna, tak i bratři Alexis a Richmond se herectvím živí, podobně jako jeho otec Lewis a dědeček Cliff (zemřel roku 1974). David se v televizi objevoval již od roku 1990, ve filmu debutoval o dva roky později malou rolí v dramatu Where the Day Takes You (Kam tě dny zanesou, režie Marc Rocco). Do povědomí diváků se ovšem zapsal až svou rolí Dwight "Deweye" Rileyho ve filmu Vřískot (1996). Trojice pokračování Vřískotu výrazně změnila i jeho soukromí - při natáčení se totiž seznámil s Courteney Cox Arquette (hraje hlasatelku Gale Weathers), která se roku 1999 stala jeho ženou.
Kromě filmu se Arquette věnuje i hudbě - je členem rokové skupiny Ear 2000 (Ucho 2000), která se podílela na výrobě soundtracku k Vřískotu 2.
Ačkoliv se David v posledních letech setkává spíše s úspěchem, přece jen se o něm ve společenských magazínech píše i negativně: prestižní časopis People ho označil za jednoho z nejhůře oblékaných lidí planety. I tento nevkus asi zdědil - o pár let dříve byla totiž tímto "titulem" oceněna obecně celá dynastie Arquetteů.

Courteney Cox
(1964) se zviditelnila především v populárním televizním seriálu Přátelé, ačkoliv na sebe upozornila již roku 1984 ve videoklipu Bruce Springsteena Dancing in the Dark (Tanec v temnotách, režie Brian De Palma). Ve filmu se objevuje již 15 let, ale kromě role po boku Jima Carreyho ve filmu Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994, režie Tom Shadyac) se dosud v žádném příliš nezviditelnila. Jejím největším úspěchem tak dosud zůstává její trojí role redaktorky Gale Weathers z Vřískotů. Její role ve filmu ovlivnila i její soukromý život - roku 1999 si vzala Davida Arquetta, který ve Vřískotu hraje postavu Deputy Dewey Rileyho.

Parker Posey
(1968) má ve filmu Vřískot 3 nevděčnou úlohu - představuje totiž novinářku Gale ve filmu Stab 3 (hraje pod jménem Jennifer Jolie). Ke své oblibě hororů Parker pronesla: "Ráda se chodím do kina bát. Je to skvělý pocit ječet, zvláště ve tmě a spolu s dalšími diváky." Patří k velmi obsazovaným herečkám - v posledních čtyřech letech se objevila celkem ve dvaceti snímcích.

Scott Foley
(1972) se o herectví zajímal již od útlého věku a jako středoškolák začal navštěvovat dramatický kroužek. Když dokončil školu, odešel do Los Angeles s vidinou hereckého angažmá. Na to ovšem musel 7 let počkat. Dosud hrál ve dvou filmech, z nichž zajímavý je jen Vřískot 3, kde sehrál roli Romana Bridgera, režiséra filmu Stab 3. Foley je vášnivý sportovec - hraje basketbal, tenis, rád cestuje a čte.

Jenny McCarthy
(1972) vyrostla v irské katolické rodině a navštěvovala i katolickou školu. Učila se zdravotní sestrou, ale po dvou letech odešla, protože se chtěla stát herečkou.
Předtím se ovšem živila ještě jako modelka, posléze spolupracovala s časopisem Playboy. Z filmů, v nichž hrála, patří k nejoblíbenějším komedie Co dělat v Denveru, když člověk nežije (1995, režie Gary Fleder), kde ztvárnila "blonďatou sestřičku". Hrála např. i ve filmu Diamonds (Diamanty, 1999, režie John Mallory Asher) po boku Kirka Douglase a Lauren Bacall. Ve Vřískotu 3 hraje Sarah Darling, jednu z hereček ve "filmu ve filmu" Stab 3. McCarthy má i zajímavou zálibu, a to karate a kickbox.

Patrick Dempsey
(1966) hraje ve filmu Vřískot 3 detektiva Marka Kincaida. Dempsey se sice již několikrát objevil v menších rolích, ale největší pozornost v médiích si dosud vysloužil svým sňatkem - roku 1987 se totiž oženil s Rocky Parker, která je o 27 let starší, než on. Jejich manželství ovšem nemělo dlouhého trvání.

Matt Keeslar
(1973) hraje Toma Prinzeho, který je obsazen do role Deweye ve filmu Stab 3. Keeslar se dosud objevil např. ve filmu Penny Marshall Renaissance Man (Renesanční muž, 1994) či ve snímku Roberta Redforda Quiz Show (1994).

Lance Henriksen
(1940) je postava známá především ze seriálu Millennium, který je po Aktech X patrně nejoblíbenějším seriálem z produkce televize Fox. Henriksen hrával buď komisaře nebo zabijáky, ale ve filmu Vřískot 3 hraje postavu sympatického filmového producenta Johna Miltona. Na rozdíl od většiny svých spoluhráčů ve filmu Vřískot 3 si už Henriksen zahrál ve filmech, řazených do pokladů kinematografie. Objevil se např. ve sci-fi Blízké setkání třetího druhu (1977, režie Steven Spielberg). Sci-fi jsou ostatně mu víceméně osudná - důležitou roli detektiva hrál např. v akčním filmu Jamese Camerona Terminátor (1984), objevil se i ve Vetřelci (1986, režie James Cameron) a Vetřelci 3 (1992, režie David Fincher).

Podobné filmy

První rána
(Jackie Chan´s First Strike) Jackie Chan měl za úkol sledovat Rusku Natašu. Zdálo se to je...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Mys hrůzy
(Cape Fear) Psychopat Robert De Niro, před čtrnácti lety odsouzený za znásilnění, opouští ...
dnes 21.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Týpci a zbraně
(War Dogs) David pracuje jako masér a snaží se vydělat peníze jak se dá. Na pohřbu nečekan...
dnes 23.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 4. 6. 2020 Svátek má Dalibor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz