fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

64% 87 hlasů
film / komedie, romantický, Česká republika, , 112 min.
DVD od 9.9.2015 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:15Český film o lásce, touze a smrti podle stejnojmenné knihy Michala Viewegha.
Mladý učitel Oskar je na tom finančně dost bídně, a tak přímo skočí po nabídce milionáře Krále, aby soukromě doučoval jeho dceru. Oskar si myslí, že jeho žákyní bude neohrabaná dívenka, ale hned po prvním setkání sotva lapá po dechu. Beata je totiž krásná dvacetiletá dívka, která má potíže se světem a také sama se sebou. Život vyrovnaného učitele se mění v milostné šílenství, uragán vášní a zběsilé kličkování mezi milenkou, manželkou a devítiletou dcerou.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zajímavý film, který byl sice předvídatelný, ale bavil mě :thumbsup: Určitě na tento film ráda zase někdy mrknu.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Výchova dívek v Čechách

Román Výchova dívek v Čechách je vlastně prvním porevolučním (a po revoluci i napsaným) původním českým literárním bestsellerem. V jejím textu se umně slučuje humor, politika, sex, autorská sebereflexe i existenciální metafyzika. Vypráví příběh českého učitele, začínajícího spisovatele, který dostane od místního zbohatlíka nabídku, které těžko dokáže odolat: za peníze, několikanásobně převyšující jeho měsíční plat, má v kurzu tvůrčího psaní doučovat milionářovu dceru (Anna Geislerová), která s ním zpočátku naprosto odmítá komunikovat. Do tvrdohlavé dívky se posléze zamiluje, ale nedokáže kvůli ní opustit svou ženu a dceru a je tedy sám opuštěn, aby už jen zpovzdálí sledoval svou vyprahlou lásku, jak se řítí k neodvratnému konci. Že při tomto procesu musí zákonitě dojít ke zjednodušování je nasnadě: proto ve filmu Petra Kolihy nehledejme pouhou barvotiskovou ilustraci populární knihy, ale spíše její filmařské domýšlení.


O filmu

obrazek
Rozporuplnost současného života v české kotlině zdokumentoval Michal Viewegh v prvním porevolučním (a po revoluci i napsaným) původním českém bestselleru. I když Vieweghovu svéráznou mozaiku humoru, politiky, sexu, autorské sebereflexe i existenciální metafyziky nebylo snadné převést na filmové plátno, scenáristovi Václavu Šaškovi a režiséru Petru Kolihovi se podařilo vytvořit dílko, které si získalo ohlas u filmových fanoušků. Velký podíl na úspěchu filmu měly bezesporu i výkony hlavních představitelů - českého učitele, začínajícího spisovatele (Ondřej Pavelka), který se nechá najmout místním zbohatlíkem (Milan Lasica) na kurs tvůrčího psaní pro psychicky labilní dceru (Anna Geislerová).
obrazek
A tak můžeme zvědavě nahlédnout do prostředí českého školství, ale též milionářské poněkud mafiánské smetánky a nechat se unášet love-story mezi učitelem a žákyní - nakolik jsou to city opravdové a nakolik jen jakási podivná hra, nechť posoudí diváci sami.

Podobné filmy

Pyžamo
Není oslava jako oslava. Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1980). Hrají: M. Kopecký, I....
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Hlava rodiny 2: Tatínek nebo dědeček?
(Father of the Bride II) Není lehké stát se otcem. Ale pořád to není nic proti tomu stát s...
dnes 14.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Láska s výstrahou
(Two Weeks Notice) Milionářský šéf Hugh Grant a mladá právnička Sandra Bullock tvoří dokon...
dnes 18.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 19. 1. 2021 Svátek má Doubravka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz