fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

52% 866 hlasů
film / thriller, hororový, USA, , 114 min., od 13 let
Exorcist: The Beginning
Kinopremiéra v ČR 28.10.2004, DVD od 20.4.2005 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:12Zrodilo se zlo. Ani ten váš Bůh vám dnes nepomůže ...
Děj se odehrává v roce 1949 na vykopávkách v Keni. Sem přijíždí archeolog Merrin, který po děsivých zážitcích z okupace ztratil víru v Boha a opustil církev. Má odhalit záhadu zasypaného byzantského chrámu, postaveného ovšem ještě před příchodem křesťanství. Spolu s knězem Francisem je muž svědkem zvláštních událostí a zjistí, že podle legendy právě sem svrhl Bůh padlého anděla Lucifera. Později pochopí, že zlo se neukrývá v domorodém chlapci Josephovi, posedlém záchvaty, nýbrž v sympatické lékařce Sarah Novakové. V závěrečném vymítání Dobro zvítězí, i když za cenu mnoha mrtvých.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ta začiatočná scéna na vojnovom poli bola dokonala,keď kamera snímala zhora a naskytol sa veľmi dobrý pohľad na vojnové pole.A potom to staré známe,nájdu starý kostol,ktorý nie je ako tie ostatné kostoly a v ňom sa ukrýva niečo temné a už je jasné čo bude nasledovať.Lakačiek je tam plná riť až ma to už začínalo otravovať,ako keby tvorcovia stavili hlavne nato,čo najviac vystrašiť publikum a na poriadny dej okolo toho všetkého sa vykašlali.Radšej tam strčili flashbacky z minulosti otca Merina,áno sú tragické ale tam nevhodné,lebo vo filme je všetko ale to čo tam má byt,tam chýba.Efektami tento film tiež moc slávy nenabral.Keď skoro na začiatku otec Merin bol v bare a mal ten klobúk,vyzeral ako Indiana Jones.S.Skarsgard ako otec Merrin bol veľmi presvedčivý a len za jeho bezchybný výkon dám vyššie hodnotenie.
Všechny komentáře k filmu 15+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vymítač ďábla: Zrození

Otec Lancaster Merrin se rozhodne opustit své rodné Holandsko. Doufá, že odchodem z vlasti vymaže ze své hlavy drásavé vzpomínky na válku, protože jeho zážitky z hrůz válečného běsnění jsou natolik silné, že v něm otřesou dokonce i vírou v Boha. Azyl nalezne Merrin v Keni. Coby kněz je vybrán do archeologické expedice, která provádí vykopávky poblíž prastarého byzantského kostela. Přestože okolo stavby prošly věky, kostel působí dojmem, že ho právě stavitelé opustili. To ale není jediné překvapení, které zde na Merrina čeká. Přímo pod kostelem najde ještě mnohem starší kryptu. A v kryptě spí staletým spánkem cosi, co čeká na nejvhodnější okamžik pro svůj návrat na zem. Něco tak mocného, že jenom samotné jeho procitání vnese šílenství do hlav obyvatel blízké vesnice i posádky britských vojáků, kteří měli hlídat vykopávky. Zlo se probouzí a horor začíná


O hercích

Stellan Skarsgard
obrazek Pochází ze Švédska. Ve Švédsku má za sebou víc než třicet snímků. Proslavil se roku 1996 hlavní mužskou rolí zraněného dělníka v dramatu Prolomit vlny Larse von Triera. Od toho okamžiku se stal žádaným hercem jak v evropských produkcích tak těch za oceánem.

Ralph Brown
Brown se narodil v Cambridge v roce 1957 jako syn devatenáctiletého studenta. Sám pak vystudoval práva aby přesedlal na divadelní herectví. Stal se členem malé divadelní společnosti Noving Parts a roku 1986 debutoval na plátně ve filmu Withnail & I. Zahrál si též v dalším britském filmu po boku Phila Collinse. Byl to film Buster, který vypráví o skutečném útěku bankovních lupičů do Mexika. A v thrilleru Hra na pláč.

O tvůrcích

Renny Harlin
obrazek Za dobu, kterou strávil ve filmové branži se dokázal vypracovat nejen na režiséra schopného natočit skvělý akční film, komedii nebo hororový thriller, ale zároveň se také osvědčil jako producent. Stál v této úloze například díky společnosti Warner Bros u komedie Dožeň, co se dá. Jako producent ale Harlin debutoval už roku 1991, kdy přivedl na plátno skvělé drama Popínavá růže, za které byla Laura Dernová nominována na Oscara.
Jeho jméno je však spojováno především s režií, kde dosáhl největších úspěchů. Jeho strmá cesta vzhůru začala již čtvrtým dílem hororové série Noční můry v Elm Street, který se toho roku stal nejúspěšnějším nezávislým filmem.

Trevor Rabin
S Rennym Harlinem spolupracoval už na hororu Teror z hlubin. Narodil se a vyrostl v Jižní Africe. Díky svému hudebnímu nadání se brzy stal členem slavné skupiny Yes. Byl zde mimo jiné kytaristou, skladatelem a zpěvákem. Díky němu se píseň Owner of a Lonely Heart z jejich platinového alba 90125 stala hitem.
Jako hudební skladatel je podepsán pod filmy Armageddon, Con Air a Glimmer Man. Složil titulní píseň pro akční film Arnolda Schwarzeneggera Likvidátor a podílel se na hudbě k filmu Twister. Navštívil Prahu, když se zde točil seriál Duna, pro který složil též hudbu.

Podobné filmy

Loď duchů
(Ghost Ship) Mladý letec objeví, při průzkumném letu nad mořem, zaoceánský parník, který j...
zítra 01.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Čarodějky: Pověst z Nové Anglie
(Witch: A New-England Folktale, The) Sedmičlenná rodina farmáře Williama po konfliktu s os...
zítra 03.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Bojovník silnic
(Mad Max 2) Svět zpustošily války dvou silných kmenů, nastal holý boj o přežití a zbytky z...
zítra 22.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 24. 2. 2020 Svátek má Matěj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz