fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

71% 215 hlasů
drama, Dánsko, , 116 min.
To verdener

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:56Sára a její rodina se hrdě hlásí ke Svědkům Jehovovým. V místní komunitě chodí od domu k domu a káží o Soudném dni a o věčném spasení Jehovou vyvolených. Když se však Sára zamiluje do Teise, je postavena před nejtěžší volbu svého života. Teis nepatří ke Svědkům, jejich láska však díky tajným schůzkám nadále vzkvétá. Sára se zmítá mezi svým svědomím, vírou i vášní a je nucena rozhodnout se mezi svou láskou a rodinou, což jsou dva naprosto rozdílné světy.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film inspirován skutečnou událostí, pohlíží na život v sektě Svědků Jehovových. Mladá dívka Sára, vzorná a oddaná členka sekty, se seznámí s Teisem, který však tuto víru nevyznává. Rázem se stane černou ovcí, zavrženou nejen společenstvím, ale i celou svou rodinou... Tak to byla síla, doporučuji vřele všem jako stručného a přitom asi docela komplexního průvodce touto zfanatizovanou sektou. Vzhledem k tomu, že to bylo podle skutečnosti, chybělo mi na konci, jestli hlavní hrdinka od svého přítele odešla, nebo jestli jim vztah přeci jen vydržel.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vzdálené světy

Poutavé drama o prosazování vlastní osobnosti vůči represivní společnosti sleduje dánskou dívku z rodiny Svědků Jehovových. Sára stejně jako její rodiče a dva mladší sourozenci žije cele svou vírou a ochotně se věnuje všem rituálům včetně obcházení domů a propagace náboženství. Její hodnotový žebříček, jenž převzala od svého okolí, jí však nahlodá vztah s nevěřícím Teisem, který musí s ohledem na zákonitosti jehovistického společenství zatajovat či různě maskovat. Nekřiklavé vyprávění, vycházející z reálného případu, nechává na divácích, aby si z předkládaných sekvencí složili paradoxy víry, která tvrdě potlačuje lidskou podstatu a individualitu. Režisér Niels Arden Oplev náleží mezi přední dánské tvůrce. Vedle řady prestižních a cenami ověnčených televizních seriálu režíroval také mysteriózní thriller Muži, kteří nenávidí ženy, první část filmové adaptace bestsellerové série Stiega Larssona.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 14. 6. 2021 Svátek má Roland
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz