fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

64% 981 hlasů
film / drama, romantický, USA, , 140 min., od 12 let
Message in a Bottle
DVD od 23.3.2000 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:26Příběh o lásce ztracené a nalezené...
Tragicky ovdovělý stavitel lodí v zoufalství vhodí do moře láhev se zprávou. Po čase jí vyloví mladá svobodná žena a začne po autorovi zprávy pátrat. Příběh o objevování nové životní lásky.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Bylo to velmi hezky natočené. Líbilo se mi to sice až tak někde od půlky do konce, ale ne že by to nějak bylo celkově k zahození. Chtělo se to jen trochu rozjet. Prostě dobrý nápad, hrozně bych chtěla taky najít vzkaz v lahvi. Jinak prostě super film. Asi pošlu vlastní láhev!
Všechny komentáře k filmu 18+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky (anglicky), Oficiální stránky (německy)    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vzkaz v láhvi

obrazek
Hlavní postavou příběhu je rozvedená Theresa Osborne, která jednoho dne při pravidelném běhání po pláži, objeví láhev se vzkazem, kterou vyplavilo moře. Vzkaz je dopisem neznámého muže, který nemůže zapomenout na svou zemřelou manželku. Dopis ji okouzlí a svěří se s ním v práci, v redakci novin Chicago Tribune. Její šéf dopis uveřejní a ten se dočká nečekaného čtenářského ohlasu. Do redakce dorazí dokonce další podobné dopisy. Theresa se dá do pátrání a zjistí, že jejich autorem by mohl být jistý Garret Blake, který se živí opravami a stavbou jachet v jedné z rybářských vesnic v Severní Karolíně. Vypraví se tam, a seznámí se nejen s ním, ale také s jeho otcem Dodgem.
obrazek
Přestože se Garret chová poněkud odtažitě, podaří se jí dosáhnout pozvání na projížďku právě opravenou jachtou. Přestože počátek plavby poznamená Gareta rvačka s provokujícím švagrem, oba osamělí lidé se sblíží. Garret, pozve ženu k sobě na večeři. Theresa mu chce prozradit, jak ho našla, ale nakonec to nedokáže a místo toho vypráví o svém životě a rozchodu s manželem. Garret zase vzpomíná na svou ženu Catherine, která zemřela před dvěma lety a na niž nedokáže zapomenout. Během následujích dnů se Theresa stane svědkem sporu Garreta s rodinou Catherine, která chce její obrazy a sama se s ním dostane do sporu, když ji muž přistihne jak se dotýká pietně uchovávaných památek na Catherine.
obrazek
Později se však usmíří a Garret dokonce přijede za Theresou na návštěvu do Chicaga. Seznámí se malým Jasonem, synem Theresy a stráví se ženou romantickou noc. Jenže ráno náhodou objeví dopisy z láhve a také dopis, který nepsal on, ale krátce před smrtí jeho žena. Cítí se podveden a odejde. Teprve pod vlivem svého otce pochopí svou chybu a rozhodne se vrátit k Therese, jenže krutý osud má jiné plány.


O natáčení

obrazek
Otázky o tom, co pro člověka znamená ztráta někoho blízkého a jak silná může být lidská touha po společnosti člověka, kterému by na něm záleželo, stály u zrodu tohoto snímku. Producentka Denise De Noviová k tomu říká "Každý byl někdy ve svém vztahu k někomu jinému hluboce zraněn a někteří lidé se s tím nedokáží vyrovnat. Uzavřou se do sebe a to se nezmění až do konce jejich života. Někdy to chce velkou odvahu znovu se zamilovat, když má za sebou člověk jednu bolestivou zkušenost." Kevin Costner k tomu dodává: "Někdy si vůbec nevšimneme naděje, která se objeví přímo před námi, protože jsme příliš zaměstnáni stálým ohlížením se přes rameno do minulosti."

Di Noviová se nadchla pro knihu Nicholase Sparkse, podle které byl film později natočen, ještě dříve, než se dostala do volného prodeje. V tu dobu nebyl spisovatel žádným neznámým jménem. A to i přesto, že měl za sebou pouze jediné dílo. Jeho první kniha, působivé milostné drama nazvané The Notebook, se však prodávala tak dobře, že se více než rok jeho jméno drželo na seznamu bestsellerů listu The New York Times. Nadšení Di Noviové pro Sparksův druhý román bylo tak silné, že ještě tentýž den, kdy se Warneři dozvěděli o jejím zájmu, zakoupili filmová práva. Di Noviová si nejen dokázala podle knihy představit úspěšný celovečerní snímek, ale okamžitě viděla i jeho hlavního hrdinu. Nebyl jím nikdo jiný než Kevin Costner. Herec o předloze říká: "Myslím, že tento příběh je silně nabit emocemi. Vypráví o lidech, kteří dokázali vzájemnou láskou překlenout svoji bolest a zbořit zdi, které si sami okolo sebe vystavěli."

obrazek
Když Costner řekl ano na nabídku hlavní role a rozhodl se podílet také produkčně, začalo se uvažovat o tom, který režisér by dokázal danou látku nejlépe uchopit. Volba padla na Luise Mandokiho, který má s podobným typem příběhů zkušenosti už od doby slavného snímku Když muž miluje ženu. Mandoki k tomu podotýká: "Mám rád podobný typ filmů. Vzkaz v láhvi nás konfrontuje s intimitou, kterou bychom chtěli všichni prožít, ale jen některým z nás se to skutečně podaří."

Poslední nejdůležitější rozhodnutí ohledně konečné podoby filmu padlo v okamžiku, kdy se Costner rozhodl, že nejlepší člověk, který by mohl hlavnímu hrdinovi naznačit správný směr jeho života, je herecká legenda Paul Newman. V okamžiku, kdy slavný herec podepsal, spadl producentovi Costnerovi kámen ze srdce.

Newman vidí svoji roli ve filmu pragmaticky: "Občas se mi stává, že když dlouho na ničem nepracuji, tak přijde chvíle, kdy si myslím, že už na mé dveře nikdy žádný filmař nezaklepe. A já pracuji moc rád. Ten skvělý scénář prostě přišel v pravý čas.

O hercích

Kevin Kostner
Je synem technika telekomunikační společnosti. Díky tomu se rodina často stěhovala po celé střední Kalifornii. Kevin Costner vystudoval marketing a začal se věnovat divadlu. Byl evidován jako komparsista a krůček po krůčku se propracovával vzhůru k postavení hvězdy. Debutoval v plážovém filmu Sizzle Beach béčkové společnosti kralující pokleslé zábavě Troma. Začalo se mu to dařit až roku 1987, tedy třináct let od prvního nástupu před filmovou kameru. Natáčí film Bez východiska a ještě téhož roku kriminální retro o policejním "lovu" na Al Caponeho Neúplatní.

Přes nesporné úspěchy, jakými byly jeho role ve filmech Bull Durham a Hřiště snů se mu podařilo dosáhnout nejvyšší mety až jeho režijním debutem Tanec s vlky. Za svůj herecký, režijní a producentský vklad do tohoto filmu obdržel Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně. Vedle čtyř Zlatých glóbů byl ještě navíc tento snímek oceněn sedmi Oscary.

Od toho okamžiku si už mohl Kevin Costner role vybírat. Zahrál si legendárního zbojníka v dobrodružném filmu Král zbojníků Robin Hood a věren svému rozhodnutí nejít pouze cestou nenáročných diváckých snímků zvolil part neworleanského okresního prokurátora, který se pokouší objasnit okonosti atentátu na amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho v životopisném dramatu JFK. Následoval opět divácký hit Osobní strážce, kterým zahrál na romantickou strunu především ženského publika, když coby oddaný profesionál chránil před kulkou vraha srdce Whitney Houstonové aby ho nakonec neuchránil před zásahem amorovým šípem. Následoval Dokonalý svět, ve kterém se svěřil do rukou jiného herce-režiséra Clinta Eastwooda. Dostal zde poměrně odvážnou roli prchajícího kriminálníka, který unese malého chlapce jako rukojmí. Především jeho výkonu vděčí film za vybalancování napínavého a zároveň dojemného příběhu muže, kterému sice nelze odpustit, ale přesto mu divák může fandit.

Roku 1996 se Costner opět spojil s režisérem svého filmu Bull Durham Ronem Sheltonem a natočili spolu romantickou komedii Tin Cup, která byla určitým oddechovým časem po předchozím megaprojektu jménem Vodní svět. Následoval další postkatastrofický velkofilm The Postman - Posel budoucnosti. Nejprve v něm chtěl přijmout pouze hereckou účast, ale díky scénáři své rozhodnutí změnil a rozhodl se i pro režii a produkci. Když nazrál čas pro další velký milostný snímek, kterým mělo být pokračování Osobního strážce, tentokrát s princeznou Dianou v hlavní ženské roli, došlo k tragédii a uvažované pokračování bylo stornováno. Vzkaz v láhvi je proto po dlouhé době další velký film, ve kterém se Costner vydává na pole lásky a romantiky.

Robin Wright Pennová
Se asi nejvíce proslavila svojí rolí v komediálním hitu Forrest Gump. Získala za něj nominaci na Zlatý glóbus. Byl to ale až rok 1997, který jí přinesl ta nejrestižnější ocenění za dvě její hlavní roli. Za postavu ve snímku Je tak úžasná byla nominována na Screen Actors Guild Award a za film Loved, kde se objevila po boku Williama Hurta získala Best Actress Award na Seattle Film Festivalu a také nominaci na Independent Spirit Award.
Jejím nejnovějším snímkem je nezávislý titul Hurlyburly režiséra Anthonyho Drazana, ve kterém hraje spolu se Seanem Pennem. Objevila se také v titulní roli snímku o ženské emancipaci Molly Flandersová. Mezi její další tituly patří například snímek Hračky, The Playboys nebo Stav milosti.

Paul Newman
Je dnes už americkou hereckou legendou. Byl celkem osmkrát nominován na cenu Akademie. Oscara za svůj přínos filmu získal roku 1985. O rok později obdržel Oscara v kategorii nejlepší herec v hlavní roli za part bývalého biliárového hráče Felsena, který zaučuje mladšího kolegu. Roku 1988 mu byl udělen čestný doktorát Yale University, který potvrdil jeho výjimečnou pozici nejen ve světě filmu, ale i ve společenském životě Ameriky. Mezi filmy, za které byl na Oscara nominován patří Kočka na rozpálené plechové střeše, Hud, Bez zášti, Frajer Luke nebo Verdikt (uváděný u nás též jako Rozsudek). Newman získal také nominaci na Oscara za produkci filmu Rachel, Rachel. Tento film patří k těm, které rozšířily rejstřík jeho filmové práce nejen o produkci, ale také o režii. Mezi filmy, které režíroval patří dále tituly jako Vliv gama paprsků na měsíčky zahradní nebo Harry & syn.
Nejvýraznějšími filmy, ve kterých se v poslední době objevil byla fantaskní retro komedie Záskok bratří Coenů a snímek, který mu přinesl zatím poslední oscarovou nominaci Nobody's Fool.
Pokud bychom se měli stručně vrátit k počátkům jeho filmové kariéry, potom za první film, kterým na sebe strhl pozornost diváků můžeme označit příběh boxerského šampióna Rockyho Graziana Někdo tam nahoře mě má rád z roku 1956. Mezi nejznámější z jeho dalších snímků patří Biliárový král (uváděný též jako Hazardní hráč), Sladký pták mládí, Harper, Hombre, Butch Cassidy a Sundance Kid, Život a doba soudce Roy Beana, Mackintoshův člověk, Podraz, Skleněné peklo, Návrat Lew Harpera, Když se čas naplnil..., Pevnost Apačů v Bronxu.
Newman se také výrazně zasloužil o provoz slavného Actor's studia, jehož byl sám žákem. Spolu se svou manželkou, herečkou Joanne Woodwardovou obdržel roku 1994 Kennedy Centers Honors a za svou práci v humanitární oblasti získal od Akademie Jean Hersholt Humanitarian Award.

John Savage
Hál na divadle a vystudoval zároveň New York's American Academy of Dramatic Arts. Debutoval roku 1973 snímkem Steelyard Blues, aby se potom objevil v takových titulech jako byl Ciminův Lovec jelenů, Formanovy Vlasy, Stoneův Salvador nebo Coppolův Kmotr III.
Na vrcholu své kariéry opustil Savage Hollywood aby se v Jižní africe pokusil pomoci Nelsonu Mandelovi v jeho boji s apartheidem. Roku 1992 se vrátil k americkému filmu jako vyhledávač lokací při přípravě životopisného dramatu Spikea Leeho Malcolm X. Od té doby točí v Americe jeden film za druhým. Nejnověji ho můžeme spatřit v Malickově válečném filmu Tenká červená linie. V poslední době natočil několik titulů: Primary Motive, Bílá smršť nebo Špatná pověst. Jeho nejnovějšími filmy by měly být Summer of Sam v režii Spikea Leeho a Little Boy Blue.

O tvůrcích

Luis Mandoki (režisér)
Jako rodilý Mexičan začal svou kariéru filmaře studiem na prestižní škole San Francisco Art Institute, aby potom pokračoval na dvou vysokých školách v Londýně. Po několika úspěšných krátkých filmech se stal jeho celovečerní prvotinou snímek Gaby - A True Story, který také naspal a produkoval a ve kterém hrála hlavní roli slavná Liv Ullmannová. Jeho prvním americkým filmem se stal titul Bílý palác, ve kterém se mladý yuppie James Spader zamiluje do starší ženy (Susan Sarandonová). Následovala odlehčená komedie s Melanií Griffithovou a Johnem Goodmanem Včera narození. Jeho nejúspěšnějším dílem je beze sporu film Když muž miluje ženu. Drama pojednávající o manželství alkoholičky a jejího milujícího manžela s Meg Ryanovou a Andym Garciou v hlavních rolích mělo hlavně u kritiky velký úspěch.

Gerald Di Pego (scénarista)
Byl za své scénáře nominován a odměňován nejrůznějšími cenami více než dvacet let. Mezi jeho scenáristické úspěchy patří Travoltův hit Fenomén, thriller Burta Reynoldse Sharkyho mašina nebo snímek I Heard the Owl Call My Name. Pro televizi napsal filmy jako Keeper of the City, The Little Riders (byl nominován na CableACE Award) nebo Family Upside Down (nominace na Writers Guild Award). Do amerických kin brzy přijde jeho nejnovější snímek Instinct s Anthonym Hopkinsem a Cubou Goodingem, Jr. Společnost Fox připravuje realizaci jeho dalšího scénáře k filmu Executive Search.

Gabriel Yared (hudba)
Získal Oscara a Zlatý glóbus za snímek Anglický pacient. Seznam jeho hudebních trofejí je však mnohem širší: byl oceněn France's Cesar Award za film Milenec, nominován na cenu Australien Film Institute Award za Map of the Human Heart, nominován na Cesara za Camille Claudel a za další tituly. Yared složil hudbu k více než padesáti - většinou franscouzským - snímkům. Patří k nim tituly Čistý a střízlivý, Toho doktora chci za ženu nebo Vincent & Theo. Naposledy jsme mohli slyšet jeho hudbu ve filmu Bídníci s Ummou Thurmanovou v hlavní roli.

Caleb Deschanel (kameraman)
Získal za svou úspěšnou kariéru mnoho nominací a cen včetně nominace na Oscara za filmy Správná posádka a Přirozený talent. Dále byla velmi ceněna jeho hudba ke snímkům Cesta domů, Černý hřebec a Byl jsem při tom. Deschanel také seděl za kamerou u takových filmů jako Může to potkat i vás nebo More American Graffiti.
Režíroval také film Crusoe and the Escape Artist a pro televizi několik epizod seriálu Davida Lynche Městečko Twin Peaks.

Podobné filmy

Deník Bridget Jones
(Bridget Jones´s Diary) Může třicetiletá a ještě svobodná Renée Zellweger najít muže na ce...
dnes 18.10
Nova Cinema
Katie Fforde: Láska na druhý pokus
(Katie Fforde: Zimmer mit Meerblick) Chtěli si koupit nový dům na pobřeží. Jenže přítel zm...
zítra 00.40
Barrandov
Šaman
(Medicine Man) Sean Connery se podílí na výzkumu v amazonské džungli a potřebuje asistenta...
zítra 04.15
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 22. 6. 2021 Svátek má Pavla
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz