fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 76 hlasů
film / thriller, komedie, krimi, USA, , 120 min., od 16 let
Murder by Numbers / Murder 8y Num8ers
Kinopremiéra v ČR 25.7.2002, DVD od 1.4.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize ne. 11.6. Sony Movie 06.40
Sony Movie 06.40
Ukázka
02:04Jejich plán je dokonalý. Má však jeden háček, nepočítá s ní... Jen policistka Sandra Bulocková má šanci odhalit pachatele smrtelně rafinovaného zločinu.
Specialistka na vraždy Cassie Mayweather je na stopě dvěma mladíkům, kteří spáchali pravděpodobně dokonalý zločin. Justin a Richard věří, že kombinací mazanosti s intelektem se jim podařilo spáchat vraždu, kterou policie nemůže nikdy vyřešit. Cassie díky svému zlozvyku neřídit se při vyšetřování příliš policejními pravidly dostane za parťáka nováčka Sama, který jedná přesně podle vyšetřovacího protokolu. Společně musí najít nejen způsob, jak spolu vycházet, ale hlavně tenkou nitku vedoucí k oběma chlapcům. Pro Casii je tento případ nejtěžším v její kariéře - v průběhu vyšetřování se jí vybavují vzpomínky, na které by nejraději dávno zapoměla. Díky své inteligenci je pro chlapce velkou hrozbou a mladíci brzy zjistí, že ve svém dokonalém plánu měli přece jen jednu malou trhlinu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Výtečný thriller, kde začínající mladičký Ryan Gosling bravúrně zahrál svoji roli. Oni ji vlastně zahráli všichni. Až na jeden detail, který dle mého Justin mohl předvídat, se jedná o skvělý film.
Všechny komentáře k filmu 16+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2, Francouzská oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vzorec pro vraždu

obrazek
Středoškolák Justin Pendleton je velmi inteligentní, ale samotářský student, který vzbudí pozornost svou slohovou prací, podle níž je součástí svobodného rozhodnutí spáchat sebevraždu nebo vraždu. Nikdo netuší, že on a jeho spolužák, bohatý a sebevědomý Richard Haywood, jsou kamarádi a že připravují dokonale promyšlenou vraždu. Její obětí se stane náhodně vybraná mladá žena, jejíž mrtvé tělo policie objeví v lese. Byla uškrcena a poté pobodána. Případ vyšetřuje energická a velmi neústupná Cassie a její mladý kolega Sam Kennedy. Podaří se jim identifikovat oběť a vzápětí objeví spoušť, kterou po sobě vrah zanechal v jejím bytě.
obrazek
Zatímco Richard tajně sleduje Cassie, která se nedokáže vyrovnat se zprávou o podmínečném propuštění jistého Carla Hudsona, Justin přesně předvídá všechny kroky policie při vyhodnocování nastražených důkazů. Stopy bot je přivedou k Richardovi, který tvrdí, že se mu boty ztratily ze skříňky a že na dobu vraždy má alibi, a od něj ke školníkovi Rayovi, který zmizí, když ve škole zahlédne policisty. Cassie sice instinktivně Richardovi nevěří, její nadřízený jí však zakáže bohatého mladíka dál sledovat.
obrazek
Richard se nelibostí dívá na to, jak se Justin sbližuje se spolužačkou Lisou, a proto ji svede a Justinovi ukáže videonahrávku jejich milování. Nastražené stopy usvědčují z vraždy školníka Raye, který údajně spáchal sebevraždu. Cassie je však přesvědčena, že vraždu spáchal Richard s pomocí kamaráda Justina. Přestože jí nadřízení zakáží další vyšetřování již uzavřeného případu, přesvědčí Sama, aby jí pomohl. Na základě dalších stop donutí nadřízeného, aby souhlasil s jejich zadržením. Když už se zdá, že se vyslýchaní mladíci přiznají, objeví se Richardův právník a policie musí oba mladíky propustit. <>Obrázek nenalezen<> Řekli toho však dost, aby vyšetřování pokračovalo a vedlo až k rozhodnutí o jejich zatčení. Mladíci však zmizí. Ukryjí se v chatě, kde se Richard snaží Justina přemluvit ke společné sebevraždě. Než však Justin stačí stisknout spoušť, pochopí, že se ho Richard pokusil oklamat, ale to už k chatě dorazí Cassie, která odhalila celou pravdu o jejich zločinu. Richard se však nehodlá vzdát bez boje.


O hercích

Sandra Bullocková
obrazek Poprvé se výrazně prosadila akčním snímkem Nebezpečná rychlost v roce 1994 po několika poměrně úspěšných vedlejších rolích, z nichž asi nejvýrazněji si jí diváci všimli po boku Sylvestera Stallona v Demolition Manovi. Její ztvárnění nedobrovolné řidičky autobusu Annie v Nebezpečné rychlosti jí napomohlo k získání řady hlavních rolí v dalších - v drtivé většině velmi úspěšných - snímcích. Její tři následující velké filmy Zatímco jsi spal, Síť a Čas zabíjet zaznamenaly velký úspěch jak u kritiky, tak u diváků.

Bullocková obdržela za svou práci dlouhou řadu ocenění a nominací včetně dvou Cen společnosti Blockbuster Entertainment a dvou Cen MTV za účinkování ve filmu Nebezpečná rychlost; nominace na Zlatý Glóbus, nominace na American Comedy Awards, dvou Cen publika a dvou Cen společnosti Blockbuster Entertainment za roli ve snímku Zatímco jsi spal. Také Cenu publika a Cenu společnosti Blockbuster Entertainment za výkon ve filmu Čas zabíjet. V roce 1996 byla Bullocková zvolena Organizací amerických majitelů kin NATO/Sho West za "Nejlepší herečku roku".

Sandra Bullocková si již také odbyla svůj scenáristický a režijní debut a to v krátkém snímku Making Sandwiches, ve kterém si zahrála po boku Matthewa McConaugheyho. Sandra Bullocková je navíc i producentkou snímku Přístav naděje, režírovaného Forestem Whitakerem, v němž hrají vedle ní samotné také Harry Connick, Jr. a Gena Rowlandsová. Její společnost Fortis Films také koprodukovala fantaskní Magickou posedlost, kterou u nás v kinech distribuovala společnost Warner Bros., stejně jako její další tituly z poslední doby včetně snímku Slečna drsňák.

Sandru Bullockovou jsme také mohli vidět v romantické komedii po boku Bena Afflecka Živelná pohroma a slyšet v animovaném snímku Princ egyptský v němž namluvila postavu Miriam. Mezi její další známé filmy patří mimo jiné Zápas s Hemingwayem, The Thing Called Love, Zmizení, Demolition Man a Uloupená srdce. Společnost Warner Bros. uvedla nedávno do kin její komedii Slečna drsňák.

Ben Chaplin
obrazek Coby zkušený britský herec debutoval v americkém filmu Proč kočka není pes?, kde hrál spolu s Umou Thurmanovou. V Británii si před tím zahrál v tak výrazných snímcích jako Soumrak dne a Osudný červenec. V britské televizi pak získal několik výrazných rolí v titulech jako Casualty, A Fatal Inversion, After the Dance, Between the Lines, Tuesday, The Borrowers, nebo A Few Short Journeys of the Heart. Ve Státech si také zahrál ve válečném dramatu Terence Malicka Tenká červená linie.

Ryan Gosling
obrazek Narodil se v Londýně v kanadském Ontáriu a do povědomí filmových diváků vstoupil především rolí mladého židovského skinheada ve filmu The Believer. Před kamerou se však už pohybuje od dvanácti let, kdy byl součástí skupiny disneyovských mouseketeerů spolu s Britney Spearsovou, Keri Russellovou a členy skupiny N'Sync. My jsme ho mohli vidět ve dvou seriálech natáčených v Kanadě: Hercules a Faktor PSI.

Michael Pitt
obrazek Narodil se a vyrostl v New Jersey, hrál na divadle a dařilo se mu získávat menší role ve výrazných filmech jako Bio-Dome, Smrtonosná past 3, Stav obležení, Terminator 2: Den zúčtování, Aféra Thomase Crowna, hrál také v televizním seriálu Dawsonův svět.

Chris Penn
obrazek Za film Pohřeb Abela Ferrary získal roku 1996 ocenění jako nejlpší herec na Benátském filmovém festivalu. Je zkušeným protagonistou především filmů vznikajících v nezávislých produkcích. Hrál v titulech jako Gauneři, Pravdivá romance, Tři muži v negližé, Boss, Křižovatka smrti, Drsňák, Prostřihy, Beethoven II, nebo v seriálu Nemocnice Chicago Hope.

O tvůrcích

Barbet Schroeder
Narodil se v Teheránu roku 1941. Jeho specialitou jsou provokující, výrazné filmy. Produkoval též filmy mnoha výrazných tvůrců jakými jsou například Fassbinder, Godard, Wenders, nebo Rivette. Za své drama Zvrat štěstěny byl v kategorii nejlepší režie nominovn jak na Zlatý globus, tak na Oscara. Mezi jeho další výrazné tituly patří Spolubydlící, Barový povaleč, Polibek smrti, Hranice šílenství, nebo Předtím a potom. Také si několikrát zahrál ve filmech jiných tvůrců. Roli rádce například přijal v historickém dramatu Královna Margot.

Tony Gayton
Vystudoval filmovou školu USC, kde dokončil kurs psaní Jacka Nicholsona. Pracoval jako asistent produkce pro Johna Miliuse. Psaní scénářů se věnuje už více než deset let a to sám i se svým bratrem Joem Gaytonem. Také se věnuje režii - natočil úspěšný dokument Athens Georgia: Inside/Out, ve kterém účinkovaly skupiny jako R.E.M. a B-52's. Na svém kontě má mimo jiné realizovaný scénář filmu The Salton Sea, ve kterém hraje Val Kilmer, Peter Sarsgaard a Vincent D'Onofrio.

Luciano Tovoli
Patří k legendám mezi světovými kameramany. Spolupracoval například s Michelangelem Antonionim na filmu The Passenger, ve kterém hraje Jack Nicholson, stál za kamerou snímku Franca Brusatise Bread and Chocolate, Marca Ferreriho (The Last Woman, Bye, Bye Monkey), Daria Argenta (např. Suspiria), Liliana Cavaniho (Behind the Door) a Ettore Scoly (např. Kapitán Fracasse). Nedávno jsme mohli vidět práci jeho kamery v komedii Francise Vebera Kondomedie. S tímž tvůrcem spolupracoval i na jeho předchozím snímku Jaguár. S Barbetem Schroederem jej také spojuje dlouholetá spolupráce. Točili spolu filmy Zvrat štěstěny, Spolubydlící, Polibek smrti, Předtím a potom a Hranice zoufalství. Ve videopůjčovnách se nedávno objevil další snímek, kterému Tovoli propůjčil svoje unikátní kameramanské mistrovství - historický film s Anthony Hopkinsem v hlavní roli Titus.

Podobné filmy

Firewall
Harrison Ford má problém. Ze strany všehoschopných lupičů mu hrozí vyvraždění rodiny, a ta...
dnes 20.00
Nova Cinema
Od kolébky do hrobu
(Cradle 2 The Grave) Dcera šéfa skupiny lupičů je unesena a držena jako rukojmí. Únosci po...
dnes 22.10
Nova Cinema
Expendables: Postradatelní 3
(The Expendables 3) Skupina Postradatelných opět v akci! Sylvester Stallone a jeho žoldáci...
zítra 00.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 7. 6. 2023 Svátek má Iveta a Slavoj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz