fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 1210 hlasů
film / drama, romantický, USA, , 151 min.
Out of Africa
Kinopremiéra v ČR 1.3.1989, DVD od 24.11.2003 Universal

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1985, Oskar, Nejlepší kamera, David Watkin
1985, Oskar, Nejlepší režie, Sydney Pollack
1985, Oskar, Nejlepší film
1985, Oskar, Nejlepší adaptovaný scénář, Kurt Luedtke
1985, Oskar, Nejlepší hudba, John Barry


Ukázka
02:29Po všech stránkách ohromně úspěšný snímek o lásce, přátelství a krásách Afriky.
Film zachycuje příběh Karen Blixenové-Finecke, která prožila krásnou část svého života na černém kontinentu. Vdala se - více méně formálně - za barona Brora Blixena-Finecke a odjela za ním do Afriky. Založila tu kávovníkovou plantáž. Její život poznamenal Bror, který se na ni odmítl vázat, Denys Finch Hatton - její životní láska, zkomplikovaly ho problémy s plantáží, výuka domorodců, světová válka, pohlavní choroba, kterou ji nakazil manžel a v jejímž důsledku nemohla mít děti...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ráda věřím, že Karen Blixenová měla na Afriku pěkné vzpomínky, ale buď je nedokázala dostatečně poutavě sdílet nebo je prostě měl natočit někdo jiný... Tak nějak jsem vždycky tušila, že si nad barončiným dobrodružstvím budu spíš zoufat, než labužnicky pomlaskávat, už jen z náhodně zahlédnutých sekvencí, ze kterých vyklíčilo podezření na hodně vleklou a tuze nezáživnou záležitost... a ta, ač rozložena do tří večerů, dokázala načrtnout mou představu o nekonečnu. Dokonce i námitku, že nám k některým povedeným záběrům hezky hráli, v tomto případě shledávám zcela irelevantní. A Streepová & Redford se zřejmě nezaslouženě zasloužili o jednu z nejunylejších romancí filmového plátna. Netroufám si odhadnout, jak velký podíl na celém fiasku má český dabing, ale určitě mně pomohl splnit zadání úkolu č. 10 v Challenge Tour Special - Filmový lov, Hudečkové krákoravé "Měla jsem farmu v Africe" děsilo fest... Klaus Maria Brandauer rulez!!
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vzpomínky na Afriku

<>Obrázek nenalezen<> Milostný příběh je volnou biografií dánské spisovatelky Karen Blixen a formou retrospektivy zachycuje její dlouholetý pobyt v africké Keni. Po krátkém prologu, kdy Karen v Dánsku řekne bratru svého milence, baronu Broru Blixenovi, že se za něj provdá a dá mu peníze, aby koupil farmu v Africe, kde by mohli pěstovat skot, se děj přenáší do Keni, kam Karen přijíždí roku 1913. Cestou se ve vlaku poprvé setká s lovcem Denysem Finchem Hattonem. Už v den svatebního obřadu však přichází rozčarování. Bror bez rozloučení odjel na dlouhý lov a navíc Karen zjistí, že manžel její peníze nepoužil na zřízení chovu krav, ale rozhodl se pěstovat kávu. Seznamuje se s prostředím, komunitou bělochů i Kikuji, domorodými vesničany. Při jedné z vyjížděk se opět setká s Denysem, který zasáhne, když je v pustině překvapena lvicí. Pozve jej a jeho přítele Berkeleyho do domu a stráví s nimi příjemný večer. Mezi Karen a Denysem se rodí hluboké přátelství, které přeroste v lásku, cit, který jí v manželství chybí. Ještě ke všemu ji manžel nakazí syfilitidou. <>Obrázek nenalezen<> Její stav je natolik vážný, že musí odjet do Evropy. Do Afriky se vrátí až po válce. Je vyléčená, ale už nikdy nebude mít děti. Při dalším setkání s Denysem se z přátel stávají milenci. Krátké období štěstí je však vykoupeno tragédií, která Karen připraví o farmu i milence.


Podobné filmy

Hadí doupě
(Crooked House) Sofia, vnučka zesnulého obchodního magnáta Aristide Leonidese, navštíví so...
dnes 08.10
Nova Cinema
Paul a škola života
(L'école buissonniere) Malého sirotka Paula, který vyrůstá v pařížském sirotčinci, si k so...
dnes 14.00
Nova Cinema
Rambo: Do pekla a zpět
(Rambo IV) Sylvester Stallone alias John Rambo žije v Thajsku, v ústraní od všeho, co si p...
dnes 22.00
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 29. 9. 2022 Svátek má Michal
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz