fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

51% 1640 hlasů
film / western, akční, dobrodružný, komedie, science fiction, USA, , 110 min., od 12 let
DVD od 6.3.2000 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:57Dva prohnaní vládní agenti jsou vysláni, aby zastavili šíleného vědce, který chce zabít prezidenta.
Neomylný střelec společně s mistrem převleků na stopě geniálního padoucha v americké komedii z Divokého západu, jaký jste ještě nikdy neviděli.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vidím Willa Smitha, kterého mám moc rád, ale během 5 minut se mi dělá zle. Co to je za propadák? Hrůza, hrůza. Odpad?
Všechny komentáře k filmu 25+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Devatenácté století ovládala železnou rukou pára a ani Divoký západ se před ní nedokázal schovat pod pokrývkou písečného prachu. Ať jste se koukli kamkoliv, všude se to pářilo. Pára šla z tlam zpocených koní, dým se valil z indiánských dýmek míru a i ve vykřičených domech se kouřilo ostopéro. Prostě PÁRAda. Ovšem takováhle idyla, sladší než pocukrovaný med, by se vyjímala dobře maximálně na létacích cestovních kanceláří do kin by nepřitáhla ani výpravu penzionovaných učitelek z mateřské školky. Můžete být ale klidní ohled na Divoký Západ, jaký přináší Wild Wild West, je totálně jiný. Je totálně jiný i než vaše představy zformátované četbou mayovek. Sice je samozřejmě napěchovaný krásnými ženami, statečnými pistolníky a rychlými koňmi, ale i šílenými vynálezci, temnými spiknutími a gigantickými roboty.    Nejdůležitější je padouch a tenhle se mamince opravdu povedl. Doktor Arliss Loveless sice postrádá to, co dělá muže mužem (a teď nemyslím knírek), ale i všechno od toho místa... Celá recenze
Archinek, 5 z 10

Popis filmu Wild Wild West

<>Obrázek nenalezen<> Píše se rok 1869 a černošský vládní agent, hrdina občanské války, James West, je na stopě generála McGratha, přezdívaného Řezník z New Liberty. Na vlastní pěst se generála snaží dopadnout také svérázný šerif a vynálezce Artemus Gordon, mistr převleků a nevídaných vynálezů. V městečku Morgan však generál oběma agentům unikne, a jako by to bylo málo, jeho mužům se podaří odvézt uneseného vědce Escobara. Prezident Grant proto oběma agentům nařídí, aby spolupracovali a zjistili kam a proč McGrath unáší americké vědce.
<>Obrázek nenalezen<> Spolupracovat však pro oba agenty není zrovna jednoduché. Zatímco West je mužem akce, který nejprve střílí a pak se ptá, Gordon je pravým opakem, nejprve dlouho analyzuje a pak teprve zcela promyšleně jedná. Díky Gordonovým znalostem a vynálezům se agenti dostanou na stopu šíleného a nesmírně bohatého génia, jižanského veterána Arlisse Lovelesse, který ve válce přišel o polovinu těla. V jeho sídle se jim podaří osvobodit hispánskou tanečnici Ritu, kterou se sadistický Loveless chystal mučit, o záměrech šíleného génia toho však zjistí jen málo. Navíc jsou oba po dlouhé honičce na železnici Lovelessem zajati.
obrazek
Podaří se jim uniknout a záhy objevit Lovelessovo tajné město v poušti, kde šílenec právě dokončil třicetimetrového mechanického a těžce vyzbrojeného pavouka nazvaného Tarantule a chystá se s ním vyrazit za pomstou. Jeho cílem je prezident Grant a moc nad Spojenými státy. Jedinou nadějí na záchranu země a prezidenta jsou oba agenti, kteří sice mají plán, ten však nevyjde tak docela, jak si představovali.


O natáčení

obrazek
Film Wild Wild West vznikl podle stejnojmenného televizního seriálu, který sklízel úspěchy na amerických obrazovkách v šedesátých letech. Nikoho ani nenapadlo, že tak šílený nápad, jakým je sci-fi komedie zasazená do kulis Divokého západu by mohla udeřit na plátna kin o bezmála čtyřicet let později. Jeden člověk tomu však uvěřil. Byl to fanoušek původního seriálu a pozdější producent takových úspěšných filmových trháků jako Batman, Čarodějky z Eastwicku nebo Rainman Jon Peters. "Měl jsem pocit, že ten nápad má enormní potenciál zábavnosti." říká Peters. "Věřil jsem, že pokud ho budeme vyprávět nabitý vizuálními efekty, které dnes máme k dispozici, můžeme na jeho základě vybudovat unikátní příběh, který strhne všechny filmové diváky. A věřte, že tento příběh se plátnem doslova prořítí od začátku do konce. Počítám, že to bude jedna z nejzajímavějších filmových událostí letošního roku." Režisér Barry Sonnenfeld, který se do příprav filmu vrhl jako režisér i koproducent zároveň ihned po dokončení svého blockbusteru Muži v černém, se vyznává ze své lásky k seriálu: "Vyrostl jsem na seriálu Wild Wild West a skutečně jsem ho miloval. Bylo to něco jako James Bond na Divokém západě, se všemi těmi skvělými herci jako jsou Will, Kevin, Kenneth a Salma a spoustou zvláštních efektů jsme z toho udělali velkolepou podívanou, na kterou divák jen tak nezapomene."

obrazek
Studio Warner Bros. se také do natáčení pustilo s velkolepým rozmachem. Jeho producenti si uvědomovali, že tento příběh vyžaduje velkou podívanou. Vedle zvláštních vizuálních efektů (například počítačově generovaní obří mechaničtí pavouci), které byly svěřeny expertům v této oblasti - studiu ILM, kterými je film doslova nabit, proto přišly na řadu také tradiční filmové postupy. Městečko, ve kterém se kdysi natáčely tak slavné westerny jako Silverado nebo Wyatt Earp bylo naplněno výbušninami, které ve finále způsobily jednu z největších destrukcí v dějinách filmu. Následný požár pak patřil k jedné z kaskadérsky nejnáročnějších akcí v dějinách společnosti Warner Bros.

Ale i v dalších oblastech šlo studiu o naprosté maximum: za účelem zvýšení autenticity byla například pro film zapůjčena z Baltimorského muzea skutečná historická lokomotiva, která kdysi jezdila po Štrasburské železnici.

Herci byli z takového natáčení nadšeni. Kenneth Branagh, který zde hraje hlavního záporáka tvrdí, že tato role byla pro něj velkou výzvou a slibuje: "Máme na krámě několik skutečných lahůdek, které pro vás budou velkým překvapením." Režisér Sonnenfeld zase tvrdí, že Brannaghovo pojetí role "je plné energie a přitom hodnověrné a nepostrádající děsivost." Kevin Kline o své postavě říká: "Artemus je spíš muž analytického zhodnocení situace než akce. Daří se mu být na výši především díky jeho invenci vynálezce, se kterou čelí všem překážkám. Postava jeho partnera Jamese Westa, kterou hraje Will Smith je zato totálně odlišná", říká režisér Sonnenfeld. "Jeho heslem je střílej jako první, potom střílej podruhé a pro jistotu ještě potřetí. Až budou všichni mrtví, potom se teprve ptej. Zato Artemus je člověk, který vždy plánuje a nikdy se do akce nepouští. Takže ti dva se spolu neustále střetávají, protože každý z nich chce řešit situaci úplně jinak. Jsou jako olej a voda."

O hercích

Will Smith
Hrál ve dvou z největších a nejúspěšnějších snímků poslední doby: Den nezávislosti a Muži v černém. V současnosti je považován za multiumělce, který sklízí jeden úspěch za druhým na poli filmu, hudby (získal několik cen Grammy za svou píseň Parents Just Don't Understand) i televize, kde hrál jednu z hlavních rolí v seriálu Fresh Prince. Na plátně se objevil v takových filmech jako Mizerové, Šest stupňů odloučení, Made in America a Where the Day Takes You.

Kevin Kline
Je zkušeným oscarovým hercem. Na Indiana University studoval hru na klavír, aby po dvou semestrech přešel na obor dramatického umění. Po škole spoluzaložil divadelní soubor The Acting Company, se kterým jezdil čtyři roky po celých Spojených státech. Ten pravý úspěch na prknech, která znamenají svět ale přišel až s rolí Bruce Granita, za jejíž ztvárnění v brodwayské inscenaci muzikálu Hala Prince O dvacátém století získal cenu Tony. Opět ji pak obdržel za roli pirátského vůdce Kinga v opeře Gilberta a Sullivana Piráti z Penzace.
Hned za svoji první filmovou roli jedné ze dvou ústředních postav snímku Sophiina volba dostal Zlatý glóbus a cenu BAFTA. Jeho další filmová kariéra se nesla ve znamení spolupráce s režisérem Lawrencem Kasdanem. Natočili spolu takové filmy jako Velké rozčarování, Silverado, Miluji tě k smrti a Grand Canyon.
Kevin Kline získal Oscara za vedlejší roli v kultovní komedii Ryba zvaná Wanda. V poslední době jsme ho mohli vidět ve filmech jako Dave, nebo v dalším Kasdanově filmu Francouzský polibek.

Kenneth Branagh
Narodil se v Anglii a už od mládí miloval Shakespeara. Pozornost vzbudil už roku 1981 absolventskou rolí na Royal Academy of Dramatic Art, ve které ztvárnil svého oblíbeného Hamleta. O čtyři roky později založil divadelní soubor Renaissance Theatre Company, se kterým zinscenoval několik Shakespearových i vlastních her (např. Veřejný nepřítel). Při divadle pravidelně hrál v televizi, například v TV seriálu Coming Through. Na filmovém plátně zaujal psychologickým snímkem Měsíc na venkově. Světový úspěch pak přišel díky historickému výpravnému snímku Jindřich V., za který získal dvě nominace na Oscara, cenu BAFTA a dva Felixe. Hrál v něm hlavní roli a režíroval ho, což mu vyneslo srovnání s Laurencem Olivierem a Orsonem Wellesem. Pokračoval režií mystického thrilleru Znovu po smrti, ve kterém si zahrál ústřední dvojroli. Jeho filmové adaptace Shakespeara pokračovaly snímkem Mnoho povyku pro nic a Hamlet. Objevil se též ve filmu Swing Kids, režíroval novou verzi Frankensteina a hrál hlavní roli v Allenově komedii Celebrity. Role Dr. Arlise Lovellese je pro něj první klasicky zápornou postavou v jeho filmové kariéře.

Salma Hayeková
Narodila se v Mexiku, kde se brzy stala hvězdnou místní telenovely Teresa. Legitimaci americké herecké asociace dostala díky nezávislé režisérce Allison Andersonové, v jejímž dramatu Mi Vida Lo o gangu latinoameričanek operujících v losangeleském parku si zahrála malou roli. Film prý nikdo neviděl, ale plakátu, na kterém se její půvabná tvář stala hlavním lákadlem, si všiml každý. Potom si ji vybral Robert Rodriguez pro svůj televizní snímek o mladých rebelech Bad Boys Never Die aby ji zanedlouho na to obsadil do hlavní ženské role svého hitu Desperado.
Salma Hyeková ale na své rodné Mexiko nezapoměla a natočila zde velmi vysoce hodnocený snímek El Callejón de los milagros, za který dostala prestižní cenu Ariel. Následovala temná role kněžky upírů v hororové komedii Roberta Rodrigueze a Quentina Tarantina Od soumraku do úsvitu. Žánr změnila romantickou komedií Jen blázni spěchají.
V současné době Salma Hayeková hraje jednu z hlavních rolí fantaskní komedie Kevina Smitha Dogma.

O tvůrcích

Barry Sonnenfeld
Začal svoji filmovou dráhu jako kameraman. Jeho prvním filmem byl snímek Bloody Simple bratří Coenových. Ve spolupráci s nimi pokračoval projekty Zmatky v Arizoně a Millerova křižovatka. Mezi další filmy, pod kterými se podepsal jako kameraman patří Vyhoď máti z vlaku, Three O'Clock High, Velký, Když Harry potkal Sally a Misery nechce zemřít.

Sonnenfeld obrdžel cenu Emmy za kameru televizního projektu Out of Step a cenu Clio za režii reklamního snímku pro firmu Nike nazvaného Dog a za sérii reklam pro Isuzu a Reebok. Roku 1991 debutoval jako režisér superúspěšnou komedií podle televizního seriálu Addamsova rodina, na kterou navázal snímkem Poslíček a opět neméně úspěšným pokračováním Addamsovy rodiny. U kritiky i diváků pak opět triumfoval komediální gangsterkou Chyťte ho!, aby si na vrchol sáhnul komediálním sci-fi hitem Muži v Černém. Jako výkonný producent se také podílel na snímku DeVitovy společnosti Jersey Films Mimo dohled, ve kterém hráli George Clooney a Jennifer Lopezová. Samostatně produkoval mimo jiné televizní sérii Fantasy Island a Maximum Bob.

Michael Ballhaus
Byl dvakrát nominován na Oscara. Poprvé za Báječné Bakerovy hochy a podruhé za Vysíláme zprávy. Narodil se v Německu, ale jeho práce je už několik desítek neoddělitelně spojena s Hollywoodem. Byl oceněn za Mafiány, Věk nevinnosti a Draculu. V Německu získal ocenění za snímky The Bitter Tears of Petra Von Kant (Bundesfilmpreis) a Stříbrného medvěda za film The Marriage of Maria Braun. Ballhaus často spolupracuje s takovými režiséry jako jsou Martin Scorsese a Mike Nichols. Natočil snímky jako Pohlednice z Hollywoodu nebo Pracující dívka pro Nicholse a pro Scorseseho filmy Poslední pokušení Ježíše Krista, Barva peněz, Po zavírací hodině, Mafiáni a Věk nevinnosti. Mezi další filmy, na kterých se Ballhaus podílel patří Air Force One, Smrtící epidemie, Otázky a odpovědi, Králové mamba, A co Bob?, Dům na Carroll Street, Prohnilí špinaví lumpové a The Glass Menagerie.

Elmer Bernstein
Je veteránem a žijící legendou filmové hudby. Jeho skladby se objevují v nejrůznějších médiích. Byl čtrnáctkrát nominován na cenu Akademie a získal ji za film Správná dívka. Získal také cenu Emmy, dva Zlaté glóby a Western Heritage Award za svůj jediný Broadwayský muzikál How Now, Dow Jones?
Bernstein složil hudbu k více než dvěma stům filmům. Nejvíce ovlivnil svět filmu hudbou ke snímku s Frankem Sinatrou The Man with the Golden Arm, kde použil jazz a otevřel tak dveře mnoha dalším skladatelům, kteří tento hudební styl vnesli do dalších stovek filmů.
Ze snímků, kterým se věnoval jako skladatel jmenujme například Moje levá noha, Švindlíři, Ďáběl v modrém, Věk nevinnosti, Gangster, Vyvolávač deště. Složil také hudbu k filmu Twilight, ve kterém hrají Paul Newman a Susan Sarandonová a Až na kraj světa, ve kterém hrají Michelle Pfeifferová a Whoopi Goldbergová.

Podobné filmy

Najděte stopu
(Get a Clue) Mezi privilegovanou elitou na Manhattanu sbírá dvanáctiletá dívka sólokapry a...
dnes 09.15
Nova
Dva machři mezi nebem a peklem
(Piu forte, ragazzi!) Když už havárie letadel nevynáší, je čas otevřít si podnik uprostřed...
dnes 09.25
ČT2
Policejní akademie 4: Občanská patrola
(Police Academy 4: Citizens on Patrol) Velitel Lassard přišel s novým nápadem. Jedinou ces...
dnes 11.05
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 24. 7. 2021 Svátek má Kristýna
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz