fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 3543 hlasů
film / akční, dobrodružný, science fiction, USA, , 104 min., od 11 let
Kinopremiéra v ČR 5.10.2000, DVD od 1.1.2003 Bonton, Blu-Ray od 1.11.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:56Staňte se svědky evoluce v této akční sci-fi, plné napětí, vzrušení a oslnivých efektů!
V nedaleké budoucnosti se rodí děti se speciálním X-faktorem, který jim dává zvláštní nadpřirozenou sílu - ničivý laserový pohled, schopnost přesunovat předměty nebo ovládat počasí. Pro obyčejné lidi je těžké mutanty akceptovat, aniž by se jich báli. Profesor Xavier, celosvětově uznávaný telepat - mutant, proto zřídí speciální školu a jeho záměrem je naučit mutanty zacházet se svými schopnostmi tak, aby z nich lidé neměli strach. Ne všichni mutanti jsou však ochotni přizpůsobit se, neboť nevěří, že by spolu mohli lidé a mutanti žít. Skupina X-Men teď musí před těmito tvory lidstvo chránit, protože jejich šéf - podlý Magneto má s budoucností planety Země velice zákeřné úmysly!
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Filmová adaptace jedné z nejznámějších marveláckých týmů nemohla dopadnout lépe. Každá postava je vytvořena s nesmírnou pečlivostí do sebemenšího detailu a tak u každého jedince vyznívá jeho potenciál v plné palbě. Scénář je napsán s naprostým respektem k předloze a tak při sledování filmu se zároveň před očima vyobrazují původní komiksová okénka. Snímek je zábavný a zároveň úžasnou pastvou pro oči. Nádherná kamera, vizuální stránka věci, masky, zkrátka vše dotáhnuto do sebelepší dokonalosti. Takhle nějak má vypadat film na základě komiksu.
Všechny komentáře k filmu 59+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

První díl komiksové trilogie X-men (v českých kinech je v současnosti promítán 3. díl) nás seznamuje se světem lidí, kteří se narodili s X-faktorem v genech. V praxi to znamená, že jedinec s tímto X-faktorem disponuje nadpřirozenými schopnostmi jakými jsou např. laserový pohled, telepatie, možnost pohybovat kovovými předměty nebo změnit se do podoby jakéhokoliv člověka.    Kdyby se Vaše dítě setkalo s něčím podobným ve škole, určitě byste byli vystrašeni a nenechali byste to bez odezvy. Podobně ani lidstvo v tomto „komiksovém podobenství dneška“ nenechává osud těchto jedinců v klidu. Situace je o to složitější, že kromě mutantů, které má ve své péči Profesor X ve své škole, existuje i skupina kolem obávaného mutanta, který si říká Magneto. Ten byl z počátku nejbližší přítel a spolupracovník Profesora X, nicméně nedůvěřoval „obyčejným lidem“ a rozhodl se jít svou vlastní cestou, která je pro lidstvo hrozbou. Na jedné straně tak stojí on a jeho věrní, kt... Celá recenze
moviefan, 8 z 10

Popis filmu X-Men

<>Obrázek nenalezen<> Když dospívající dívka Marie políbí svého přítele, upadne chlapec do komatu. Marie zjistí, že je mutant se schopností převzít pouhým dotykem od ostatních lidí jejich sílu i schopnosti. Zatímco senát jedná o evolučním skoku, který se u některých lidí projevuje různými mutacemi, které projevují nadpřirozenými schopnostmi, a ve snaze vyhovět strachu většiny Američanů připravuje zákon o povinné registraci mutantů, Marie uteče z domu. Dostane se do malého městečka, kde se přidá k nepříliš ochotnému mutantovi, který si říká Wolverine, má schopnost okamžité regenerace a je vyzbrojen noži, které vyjíždí z jeho kloubů na hřbetech rukou. Cestou je přepadne mutant Sabretooth, který pracuje pro charismatického Magneta, ovládajícího magnetické síly a tedy vše, co je kovové. V poslední chvíli je zachrání další dva mutanti.
obrazek
Cyclops s laserovým zrakem a Storm, která dokáže ovládat počasí. Odvezou dvojici do sídla profesora Xaviera, který se stará o mladé mutanty, poskytuje jim vzdělání, učí je ovládat jejich schopnosti a snaží se je připravit pro budoucí život ve společnosti, která se mutantů obává a svůj strach projevuje bezdůvodnou nenávistí. Zatímco Xavier se snaží obtížnou situaci mezi lidmi a mutanty řešit smírem a pochopením, Magneto je odhodlán dokázat nadřazenost mutantů a ovládnout lidstvo. Jeho pomocnice Mystique, která na sebe dokáže vzít jakoukoli podobu, unese senátora Kellyho, který svými názory vyvolává nepřátelské postoje proti mutantům a prosazuje jejich povinnou registraci. Magneto pak ve svém sídle senátora proudem paprsků promění v mutanta.
obrazek
Kelly, který získá schopnost protáhnout se mezi mřížemi, uteče, násilná mutace je však nestálá a umírající senátor hledá pomoc u profesora Xaviera. Zatímco doktorka Jane Grey, sama mutantka se schopností telepatie a telekineze, se pokouší senátorovi pomoci, Magneto s pomocí Mystique vyláká ze školy Marii, která si začala říkat Rogue. Podaří se jim také poškodit Xavierův přístroj Cerebro na vyhledávání mutantů a zranit Xaviera. Jane Greyové se sice podaří Rogue najít, Wolverine s pomocí Cyclopse a Storm se ji však marně pokusí zachránit. Magneto potřebuje využít jejích schopnosti pro svůj plán. V New Yorku se chystá summit OSN, který má jednat o mutantech.
obrazek
Magneto chce s pomocí svého přístroje a schopnosti Rogue vyslat na delegáty vlnu záření, která by je proměnila v mutanty. Jane s Cyclopsem, Storm a Wolverinem zjistí, že je dívka připoutána k Magnetovu zařízení instalovanému v pochodni sochy Svobody a vydají se ji zachránit. Do cesty se jim však postaví Magnetovi mutanti.


O filmu

obrazek
Akční sci-fi film s názvem X-Men natočil režisér Bryan Singer (např. Nadaný žák) podle veleúspěšného comicsového příběhu. Kromě zábavy, použití triků a vynalézavých futuristických kostýmů nelze ignorovat také hlubší politicko - filosofický podtext, který příběh má.
Mohou existovat vedle sebe lidé a mutanti? Jak jsme připraveni respektovat vzájemné rozdílnosti i podobnosti. Je to o tom, jak je těžké najít hranici tolerance v soužití a pochopit svoje zvláštnosti.
A to jsou aktuální otázky ve chvíli, kdy jsou stránky novin plné úvah o klonování, geneticky upravených potravinách a slovo mutant jakoby patřilo do našeho slovníku odjakživa.

Podobné filmy

Invaze
(Invasion, The) Vesmírná stanice Patriot explodovala a na území Ameriky dopadlo spoustu tr...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Nemilosrdná spravedlnost
(Out For Justice) V okamžiku, kdy se brooklynský policajt Steven Seagal dozví, že jeho pří...
dnes 23.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kouzelná romance
(Enchanted) Pohádkovou princeznu Amy Adams vyláká zlá královna Susan Sarandon do pasti a k...
zítra 10.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 29. 9. 2020 Svátek má Michal
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz