fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

58% 30 hlasů
film / pohádka, romantický, Německo, , 59 min., od 7 let
Der Froschkönig

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:45Osud princezny Sophie změní ve slavné pohádce bratří Grimmů ztracená zlatá koule, mluvící žába a daný slib.
V dobách, kdy se ještě sliby plnily, žila princezna Sophie. K osmnáctinám dostala zlatou kouli, kterou jí v závěti odkázala matka s tím, že ji ochrání od špatných rozhodnutí a pomůže jí následovat hlas srdce. Přes všechny oslavy, dárky a gratulanty však princeznu narozeniny příliš netěší. Na přání otce se totiž má zasnoubit s bohatým princem Fridrichem, aby zachránila upadající říši. Navíc jí zlatá koule při hře v královské zahradě spadne do rybníka. Jak tak Sophie sedí na břehu a pláče, zaslechne podivný hlas a překvapeně zjistí, že k ní mluví velká žába. Nabídne jí, že kouli najde a přinese na břeh, pokud princezna slíbí, že ji přijme za přítelkyni a bude moci sedět po jejím boku, jíst z jejího talíře a spát v její posteli. Sophie to žábě bez rozmýšlení slíbí. Jenže když žába skutečně kouli vyloví, nemá už tolik chuti splnit, co slíbila. Vždyť kdo by chtěl mít po boku zelenou obludu. Uteče, ale žába se zanedlouho objeví na zámku, a když se přísný král dozví o Sophiině slibu, přinutí ji, aby ho splnila. Dotěrná žába tak sedí vedle princezny, jí z jejího zlatého talíře, a chystá se dokonce spát v její posteli. To už je však na princeznu moc, a tak žábu popadne mrští s ní o zeď. V tu chvíli se však stane něco nečekaného.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jako pohádka to ujde (ta naše verze s Lindou se mi ale líbí víc), Sidonie mi do hlavní role princezny příliš nesedla, líp jí asi seděla role čarodějky na koštěti. Ale nepřeslechnutelný /opačný/ soundtrack z výborného filmu Pýcha a předsudek už mi poměrně lezl krkem.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Žabí král aneb Železný Jindřich

Osud princezny Sophie změní ve slavné pohádce bratří Grimmů ztracená zlatá koule, mluvící žába a daný slib. Princezna Sophie dostala k osmnáctinám zlatou kouli, kterou jí v závěti odkázala matka s tím, že jí ochrání před špatnými rozhodnutími a pomůže jí následovat hlas srdce. Přes všechny oslavy, dárky a gratulanty však ji narozeniny příliš netěší. Na otcovo přání se totiž právě v tento den má zasnoubit s bohatým princem Fridrichem, aby tak byla zachráněna jejich upadající říše. Navíc jí zlatá koule při hře v královské zahradě spadne do zámeckého rybníku. Jak tak Sophie sedí na břehu a pláče, zaslechne podivný hlas a překvapeně zjistí, že k ní mluví velká žába. Ta jí nabídne, že kouli v rybníku najde a přinese na břeh, pokud princezna slíbí, že ji přijme za přítelkyni, bude moci sedět po jejím boku, jíst z jejího talíře a spát v její posteli. Sophie to žábě bez rozmýšlení slíbí. Jenže když žába skutečně kouli vyloví, nemá už princezna tolik chuti slib splnit. Vždyť kdo by chtěl mít po boku takovou zelenou obludu. Uteče, ale žába se zanedlouho objeví na zámku, a když se přísný král dozví o slibu, který Sophie dala, přinutí ji, aby ho splnila. Dotěrná žába tak sedí vedle princezny, jí z jejího zlatého talíře, a chystá se dokonce spát v její posteli. To už je však na Sophii moc, a tak žábu popadne mrští s ní zeď. V tu chvíli se však stane něco nečekaného.


Podobné filmy

O štěstí a kráse
Pohádka o pradlence Madlence a princezně Marion, které jsou si k nerozeznání podobné... (1...
dnes 12.05
ČT1
O třech ospalých princeznách
Pohádka o tom, proč nikdo nedokázal probudit Marii, Kláru a Linu před polednem (1998). Hra...
dnes 13.10
ČT1
Babička
Proškovy děti už netrpělivě očekávají příjezd své babičky na Staré bělidlo... Terezie Brzk...
zítra 01.45
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 5. 7. 2022 Svátek má Cyril a Metoděj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz