fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

72% 769 hlasů
film / krimi, thriller, Dánsko, , 119 min., od 16 let
Fasandræberne
Kinopremiéra v ČR a SK 14.5.2015

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize pá. 14.10. SuperTV2 01.30
SuperTV2 01.30
Ukázka
02:02Oddělení Q otevírá 20 let starou sérii vražd a znásilnění.
Oddělení Q se konečně dočkalo uznání, a proto nebylo zrušeno. Carl a Asad mají pracovat na novém případu, ale Carlovi se do cesty postaví bývalý policista, kterému kdysi zabili děti, když byli na internátu. Přesto že se k činu přihlásil vrah, otec dvojčat nikdy nevěřil, že za tím byl právě on a tak se rozhodl vyšetřovat na vlastní pěst, jenže už to dál nesnesl, a tak ukončil svůj život. Všechny své spisy a to co zjistil zanechal Carlovi, který se do případu vrhne svým obvyklým způsobem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Sérii sleduji od třetího dílu zpět a hrdinové jsou díky tomu hned od začátku fajn. Opět nejde o moc velkou detektivku, když asi od třetiny filmu divák zná pachatele. Opět se spíš dobíráme tomu, jak nakonec sklapne past. Zde trochu krkolomně a náhodně, ale zase prolínání s minulostí ději svědčí a vůbec to poslední je hodně povedené, když se konečně dozvíme, co se a jak stalo.
Všechny komentáře k filmu 12+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Na motivy knižního bestselleru skandinávského autora Jussi Adlera - Olsena vznikla filmová adaptace titulu Zabijáci v režii Mikkela Nørgaarda. Ta je volným pokračováním rozsáhlejší série z prostředí kriminálního Oddělení Q, prověřujícího odložené případy. Není bez zajímavosti, že natočení prvního dílu Žena v kleci stejnojmenného autora, se ujal v roce 2013 taktéž Nørgaard.  Do konceptu nedořešených či odložených případů ovšem příliš nezapadá kauza dvou zavražděných sourozenců, jejíž vyšetřování se kdysi ukončilo odsouzením mladíka, který se k činu doznal. Ústřední postava, detektiv Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas), je na ulici osloven neznámým mužem a celý případ je znovu otevřen. Ukáže se totiž, že je v něm celá řada nesrovnalostí. Navíc existují osobní důvody, proč se celou věcí zabývat a dát jí přednost před ostatním.  Film pracuje se dvěma rovinami vyprávění. Syžet je organizován střídáním přítomnosti a minulosti. Ta se vrací o dvacet let dříve a je vyjevová... Celá recenze

Popis filmu Zabijáci

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka. Carl a jeho asistent Assad okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti.


Podobné filmy

Kamarád do deště
Sagvan Tofi se zapletl se zloději a podvodníky. Společně s Lukášem Vaculíkem vymýšlí rafin...
dnes 16.05
Nova
Mortdecai: Grandiózní případ
(Mortdecai) Lord Charlie Mortdecai je obchodník s uměním a také podvodník. Kvůli dluhům se...
dnes 16.15
Nova Cinema
Pašerák
(The Mule) Osmdesátiletý Earl je oceňovaným pěstitelem květin a veteránem Korejské války. ...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 2. 10. 2022 Svátek má Oliver a Olívie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz