fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 757 hlasů
film / komedie, USA, , 93 min., od 15 let
One Night at McCool's
Kinopremiéra v ČR 12.7.2001

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:13Někdo to rád v horku!
Komedie o půvabné ďáblici, která udělala třema mužům ze života peklo.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ženy sú mrchy!Zvláštne,že to vravím,pretože sama som žena.Liv ako mrcha,manipulátorka a zlatokopka v 1 + 3. zaslepení muži.Neviem kto je hlúpejší.Smejem sa.Toto je tak atypicky/typická čierna komédia,v určitých sekvenciách až priam vystrihnutá zo života.Bola by som mužom tiež by som asi šťavnatej čerešničke Liv neodolal..Malo to nápad,malo to gule,šťavu aj grády.Záverečná prestrelka s vhodne sa doplňajúcou hudbou,až perie lieta..a to doslovne.No môžem toto neodporúčať?!A samozrejme a ani na ponaučenie sa nezabúda a síce: ,,Tam,kde sa traja bijú,štvrtý víťazí." A Michael Douglas bol opäť v správnom čase na správnom mieste.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Začalo to jedné žhavé noci

obrazek
Všechno to začalo jedné žhavé noci u Mc Coolů... tři bezstarostní muži a jedna žena, se dají spolu dohromady v touze po dobrodružství, zábavě, hře a rozptýlení.

"Začalo to jedné žhavé noci" je sexy, strhující černá komedie. A první projekt produkční společnosti herce/producenta Michaela Douglase, Furthur Films.

V Mc Coolově baru bylo té noci rušno. Randy (Matt Dillon) tam pracoval, dohlížel na bar. Právník Carl (Paul Reiser) tam zůstal po uzavírací hodině. Detektiv Dehling (John Goodman) tam byl jednou, když došlo v baru Mc Cool
ke zločinu. Byla to ta mrtvola, která držela tyto muže pohromadě? Nebo ten živý magnet, který tam byl oné noci také: úžasná mladá žena trefně zvaná "Klenot" (Jewel) (Liv Tylerová).

Dříve než noc skončila, se "Klenot" stala vším o čem se těm třem mužům mohlo zdát: s jedním odešla, díky ní ten druhý zapomněl na svou (žijící) manželku a třetí, díky ní zapomněl na svou (mrtvou) ženu.Jak jeden z mužů poznamenal ve vzácném jasném okamžiku," Sex a násilí, všechno v průběhu jedné noci _ to je trochu moc." S takovou ženou, jako byl "Klenot", bylo toho ještě víc -mnohem víc! Co mělo přijít. Klenot byla větším problémem, než mohli ti tři muži unést.. a to co chtěla ona, bylo víc, než mohli všichni dát dohromady.
Napínavý příběh, ze tří zcela různých pohledů, které se nakonec změní v jeden.O filmu

Černá komedie "Začalo to jedné žhavé noci" je první projekt od produkční společnosti Further Films, kterou vlastní Michael Douglas, který si vychutnal menší roli vášnivého hráče binga a hlavně zabijáka. O tom, že jde o komedii vás nenechá pochybovat Paul Reiser, notoricky známý ze sitcomu "Jsem do tebe blázen", kde je rovnocenným partnerem Helen Hunt. Velkorysé fyzické dotace, působící na testosterony opačného pohlaví, umocnila Liv Tylor /a že v tomto filmu je opravdu nádherná/ svým komediálním talentem.

O produkci

obrazek
Dvojnásobný nositel ceny Akademie producent a herec Michael Douglas založil novou produkční společnost, Furthur Films. Vrací se ke svým kořenům filmového tvůrce jako nezávislý producent.

V roce 1975 jsem spáchal svůj první produkční počin na filmu "Přelet nad Kukaččím hnízdem. Tento film byl nezávisle financován mimo studiový systém. Časem se moje společnosti zvětšovaly a zvětšovaly až jsem byl schopen financovat filmy sám - a připadal jsem si skoro jako mini-studio, neboť jsem produkoval různé filmy. Tak jsem se se společností Furthur Films, rozhodl se tak trochu vrátit se, uzavřít kruh v místě, kde jsem začal, omezit objem činnosti, kterou provozujeme."

Vysvětluje:"Tím myslím, že možná, ze dvou scénářů, které vyprodukujete, jeden se natočí. Začali jsme si víc vybírat. Hledám také víc projektů, kde bych mohl hrát, ale ve skutečnosti je obrovský nedostatek dobrého materiálu, tak se musím více spoléhat sám na sebe, abych vytvořil materiál, kde mohu účinkovat."

Zeptali jsme se, co ho přitahovalo na scénáři Stana Seidela -"Stalo se jedné žhavé noci." Douglas poznamenává," Vždycky mě přitahují postavy, které se pohybují v šedé oblasti. Nevidím v nikom jen všechno dobré nebo všechno špatné. "Klenot" je mladá dáma, která se v ranném věku naučila získat to co chce, prostřednictvím kvalit, kterými oplývá: díky své kráse, svému tělu, svému šarmu. Klenot je "Madona a děvka," záleží na tom jak se na ni díváte."

obrazek
Producentka Allison Lyon Seganová dodává,"Michael a já jsme oba cítili, že Stanův scénář byl jedním z nejoriginálnějších, které jsme v posledních letech četli."

Režií byl pověřen Harald Zwart, narozený v Norsku ( teď žijící v Los Angeles), významný režisér hudebních videoklipů a reklam. Režisér mluví o filmu jako o "temné komedii o převaze žen nad muži a o tom jak skupina lidí sleduje všechno v jiných skutečnostech. Je to stejný příběh vyprávěný ze tří různých hledisek a pokaždé, když vyprávíme ten příběh, zkoušíme odhalit ještě trochu víc o tom co se doopravdy stalo, což nikdo ve skutečnosti neví."

Začínající režisér svého prvního celovečerního filmu byl za kamerou ve společnosti váženého týmu filmových tvůrců, včetně produkčního výtvarníka Jon Gary Steela, kameraman Karla Waltera Lindenlauba, A.S.C. ("The Haunting") a kostýmové návrhářky Ellen Mirojnickové (dlouholeté spolupracovnice Michaela Douglase, herce i producenta). Tvůrčí talenty úzce spolupracovaly, aby vizuálně vymezily odlišné perspektivy filmových tří hlavních mužských postav barvou, světlem, kamerou a kostýmy. Zwart cituje jeden příklad za všechny:" Když detektiv Dehling spatří "Klenot" (Jewel) je scéna nasvícena zezadu a ona vypadá překrásně. Když ji uvidí Carl, vidí pouze dekolt a nohy. Když ji vidí Randy, je skoro - skoro! - obyčejná."

Přesně podle představy scénáristy Seidela, diváci sledují tři zcela odlišné perspektivy Randyho, Carla a Dehlinga, z nichž každý vysloví svou vlastní verzi příběhu "zpovědníkovi" ke kterému se v zoufalství obrátí. V Randyho případě je to Burmeister, nemajetný, bingo hrající muž, kterého hraje Michael Douglas. Carl konzultuje s psychiatryní, Dr. Naomi Greenovou (Reba Mc Entire). Dehling si vybere skutečného otce zpovědníka - Otce Jimmyho, který je současně Dehlingovým bratrem (Richard Jenkins).
K výběru představitelky ženské role říká Seganová. "Kdybychom nenašli ten pravý "Šperk" nemohli bychom natočit film. Setkali jsme se s Liv Tylerovou a okamžitě jsme věděli, že ona je ta pravá."

obrazek
Tylerová si vychutnala možnost hrát filmovou roli, která v každém okamžiku tak ostře kontrastuje s jejím osobním životem." V životě se snažím být čestná, tak je to skutečně zvláštní, přistupovat ke všemu opačně a být čitelná ve svých manipulacích. "Klenot" není rafinovaná ani v nejmenším. "Klenot" je jako většina z nás: má ve svém nitru hnací motor. Ale nevydrží dlouho: každý plán, který realizuje jí vydrží na pár dní a pak si najde další výmluvu. Zkrátka chce mít místo, kde se může zaparkovat svoje city a místo, které může nazývat domovem. Má sen o něčem, po čem zoufale touží, pro co udělá všechno, aby to získala: dům, její vysněný dům. V průběhu svého života, se snaží najít způsob jak to získat. Má mnoho různých taktik. Zmanipuluje každého muže, tím, že vyhoví jejich potřebám a ví jak z něho dostat to co potřebuje. Nakonec se nejedná o ně - jedná se o to co jí mohou poskytnout, aby ona získala to co chce."

Seganová říká," Když se nezamilujete do "Klenotu", nepochopíte proč to ti tři muži
ve filmu udělali. Liv skutečně vyhrává."

Pokud se oblečení týká, Tylerová úzce spolupracovala s kostýmní výtvarnicí Mirojnickovou. Herečka poznamenává, "V Dehlingově pojetí, jsem nosila hodně růžové a velmi panenské barvy. V Randyho verzi, která je mnohem realističtější, jsem nosila nejrůznější oblečení. Pak v Carlově verzi, jsem měla nedbalé oblečení. Tak budu mít šaty pod kolena - ale v Carlově verzi jsou doopravdy krátké. Stejné šaty, jenže ve dvou různých verzích."
Muže jejího života, hráli tři ostřílení filmoví herci. Matt Dillon hraje roli Randyho, lehkomyslného barmana s vlastním domem, který byl pro "Klenot" velikým lákadlem. Dillon poznamenává:"Randy mě přitahoval tím, že jeho pojetí příběhu, který se ve filmu odehrál, byl nejblíže realitě."
John Goodman byl obsazen do role Dehlinga, osamělého vdovce, který považuje "Klenot" za náhlé zjevení - za anděla, za svoji "znovuobjevenou" manželku, za nádhernou nevinnou mladou ženu. "Klenot se pro něj stane ideálem ženy. Je čistá jako padlý sníh, je romantická .. je pro něj vším.

Nakonec, se dost mizerný vztah mezi Carlem a jeho bratrancem Randym najednou zlepší. Neboť se Carl chce dostat blíž k Randyho nové milence. V jeho očích je "Klenot" nejpřitažlivější divoká žena, jakou kdy poznal.Paul Reiser, obsazen do role Carla, uvažuje," Líbí se mi ten nápad, aby lidé měli svou vlastní pravdu, když vyprávějí příběhy, i když už to diváci slyšeli jinak. Když Carl vypráví můj příběh, je velmi nevinný a všichni ostatní chybují. Pak, když Randy vypráví ten příběh, je Carl ovšem nespoutaný bláznivý hlupák.
Ve skutečnosti, musíte zaujmout všechna tři stanoviska, abyste viděli film úplně: musíte ho vidět očima všech. "

O tvůrcích

Harald Zwart
"Stalo se jedné žhavé noci" je jeho filmový režijní debut.

Narodil se v Holandsku a vyrůstal v Norsku, zahájil svou kariéru tvorbou krátkých filmů v osmi letech. Později byl přijat na prestižní Holandskou filmovou akademii v Amsterdamu. Jeho absolventský film "Gabriel´s Surprise," byl velmi úspěšný - a byl zakoupen do vysílání Skandinávskou televizí, což bylo u školního filmového projektu neobvyklé.

Zwart režíroval bezpočet oceněných reklamních filmů, zprvu v Norsku a pak ve Spojeném Království, ve Francii, v Německu a nakonec ve Spojených Státech. Vytvořil také několik videoklipů.

V roce 1997, režíroval čtyřdílný miniseriál "Commander Hamilton,", ve kterém hráli Peter Stormare, Lena Olin a Mark Hamill.

V roce 1999 byl v Daily Variety vybrán do žebříčku "Deset režisérů ke sledování,".

Zwart je v současné době vázán režírováním "Supernatural Law," hraná verze komiksového seriálu "Wolff and Byrd," Battona Lashe pro Universal Pictures.

Stan Seidel
"Stalo se jedné žhavé noci," je jeho první scénář, který byl natočen. Dále napsal "The Marshall Plan" a "Give Us A Kiss,". V poslední době pracoval na úpravě scénářů podle románových předloh pro společnost Furthur Films.
Pan Seidel spolupracoval a napsal scénáře k několika televizním seriálům.
Například Fox Network seriál "True Colors," , po kterém napsal scénář a produkoval ABC seriál "Where I Live."

Narodil se a vyrůstal v St. Louis, kde se film "Stalo se jedné žhavé noci," odehrává.Stan Seidel zemřel ve věku 48 let 14. července, 2000, následkem komplikací Crohnovy nemoci.

Michael Douglas
obrazek Michael Douglas je dvojnásobný nositel Ceny Akademie, producent a herec, který má talent na výběr projektů těšících se zájmu diváků.

Dlouho se zajímal o natáčení filmu podle románu Kena Keseye "Přelet nad Kukaččím Hnízdem. Zakoupil filmová práva od svého otce, Kirka Douglase, a vytvořil partnerství se Saulem Zaentzem, k produkci tohoto filmu. V roce 1975 získala filmová verze (v režii Miloše Formana) Cenu Akademie za nejlepší film (o cenu se dělil Douglas a Zaentz), za nejlepší režii, za nejlépe upravený scénář, za nejlepšího herce a nejlepší herečku. A v hrubých příjmech vydělala více než 180 milionů amerických dolarů.

Další Douglasův produkční projekt, ve kterém hrál s Jane Fondovou a Jackem Lemmonem, byl kontroverzní thriller "Čínský Syndrom" (1979). Film režíroval James Bridges, byl nominován na tři Ceny Akademie a dosáhl úspěchu jak u kritiků tak u diváků.
Douglas účinkoval jako herec a producent v hitu roku 1984 "Romancing the Stone" (Honba za diamantem) (v režii Roberta Zemeckise) a byl jmenován producentem roku Národní Asociací Majitelů Kin. (NATO - National Association of Theater Owners).
"Starman," V režii Johna Carpentera, byl neočekávaný hit ve vánočním období 1984 a Jeff Bridges získal nominaci na Cenu Akademie za hlavní roli.
Douglas později vytvořil televizní seriál, který vycházel z tohoto filmu.

V roce 1987 hrál Douglas dvě nezapomenutelné hvězdné role: vedle Glenny Close v blockbusteru Adriana Lyne "Osudová přitažlivost," a roli Gordona Gekka ve filmu Olivera Stona "Wall Street." Za tuto roli získal Oskara v kategorii Nejlepšího herce.

Dále Douglas produkoval thriller "Flatliners," v režii Joela Schumachera a úspěšnou komedii "Made in America," v režii Richarda Benjamina.

V roce 1994, Douglas založil Douglas /Reuther Productions se Stevenem Reutherem. Tato společnost produkovala blockbusterový thriller Johna Woo "Face /Off" a film v režii Francise Forda Coppoly "Vyvolávač deště."

V roce 1998 založil Douglas Furthur Films. Také hraje v prvním filmu z produkce této společnosti "Stalo se jedné žhavé noci" roli pana Burmeistera.

V poslední době Douglas hrál ve dvou kritikou oceněných filmech "Báječní hoši," v režii Curtise Hansona a "Traffic," v režii Stevena Soderbergha.
Dále hraje ve filmu Garyho Fledera "Don´t Say a Word."

V roce 1998 byl Michael Douglas jmenován Vyslancem Míru, generálním tajemníkem Spojených Národů Kofi Annanem. Oblastí jeho koncentrace je odstranění nukleárních zbraní a zamezení rozmnožování malých zbraní.

Allison Lyon Seganová
V nedávné době byla koproducentkou filmu Stevena Spielberga "Zachraňte vojína Ryana. , oceněného několika cenami Akademie.

Narodila se v Chicagu, navštěvovala Northwestern University filmovou školu, pak se přestěhovala do Hollywoodu, aby pracovala na své kariéře. Pracovala jako výkonná producentka pro Gary Adelsona. Spolupracovala na filmech jako film Nicka Castla "TAP," s Gregory Hinesem, Sammy Davisem, Jr., a Savion Gloverem. Dále pak na filmu Stevena Spielberga "Hook," s Robinem Williamsem a Dustinem Hoffmanem.

Whitney Greenová
V současné době je senior vice presidentkou produkce u společnosti Disney. Mezi jinými filmy dohlíží na produkci filmu Barry Sonnenfelda "Big Trouble,"

Narodila se v New Yorku, svou kariéru začala hned po škole v San Franciscu, procovala jako asistentka produkce pro reklamní společnost.

Karl Walter Lindenlaub, A.S.C., B.V.K.
Nedávno dokončil práci na filmu Garryho Mashalla "The Princess Diaries."

Natočil čtyři filmy Rolanda Emmericha: "Den Nezávislosti," "Stargate," "Universal Soldier," a "Moon 44" (za který získal Německou filmovou cenu za nejlepší film).

Narodil se v Německu, absolvoval na Mnichovské filmové a televizní škole.
Získal pak stipendium na National film and Television School do Anglie. Vrátil se do Německa, začal filmařskou kariéru.

Marc Shaiman
Marc Shaiman získal nominaci za nejlepší původní píseň "Blame Canada!" z filmu Treye Parekera "South Park: Bigger, Longer and Uncut." Dříve byl čtyřikrát nominován na Cenu Akademie za svou hudbu k filmu Toma Shadyaca "Patch Adams," , Hugha Wilsona "The First Wives Club," Roba Reinera ůThe American President," a Nory Ephronové "Sleepless in Seattle."

Složil hudbu k více než 40 celovečerní filmům. Shiman rovněž pracoval pro televizi. Napsal také hudbu a texty pro několik divadelních představení na Broadwayi. V současné době spolupracuje se Scottem Wittmanem na hudební adaptaci filmu Johna Waterse "Hairspray."

O hercích

Liv Tylerová
Debutovala hlavní roli ve filmu "Silent Fall," v režii Bruce Beresforda. Další hlavní roli hrála ve filmu Allana Moyle "Empire Records," a dále hrála
ve filmu Jamese Mangolda "Heavy", který získal hlavní cenu na Sundance Film Festivalu v roce 1995.
Tylerová bude hrát v adaptaci trilogie J.R.R. Tolkiena "Pán prstenů". Tento film, který režíruje Peter Jackson, bude uveden koncem roku 2001.

Matt Dillon
Matt Dillonova kariéra expandovala v průběhu dvou desetiletí, díky jeho dramatickému a komediálnímu talentu.

Debutoval ve 14 letech v dramatu Jonathana Kaplana "Over the Edge," dále hrál ve filmu Tony Billa "My Bodyguard," Ronalda F.Maxwella "Little Darlings," a ve filmu Tima Huntera "Tex".
Nedávno byl odměněn za svůj výkon ve filmu Farelly Brothers "Něco na té Mary je". Dále hraje ve filmu "Deuces Wild," v produkci Martina Scorsese a v režii Scotta Kalverta.

Na Broadwayi hrál v divadelním představení "The Boys of Winter." Účinkoval v několika filmech natočených pro televizi.

Dillon uskutečnil režijní debut natočením jedné epizody HBO vězeňského dramatu "Oz."

John Goodman
Spolupracoval s Joelem a Ethanem Coenem:"Raising Arizona," "Barton Fink" (za který byl nominován na cenu Zlatého Globu) "The Big Lebowski,"a úplně nedávno ve filmu "Bratříčku, kde jsi?"

Paul Reiser
Spisovatel, herec a skvělý komik, Paul Reiser hrál sedm let vedle Heleny Huntové v kritikou oceněném seriálu "Mad About You," za což byl nominován na cenu za nejlepšího herce v komediálních seriálech. Byl také spolutvůrcem a spolu producentem tohoto seriálu. Podílel se na tvorbě ústřední melodie seriálu.

Podobné filmy

Postrach Dennis
(Dennis the Menace) Dennis je takový roztomilý chlapeček, ale jeho soused Walter Matthau m...
zítra 06.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Sněženky a machři
Studenty gymnázia na lyžařském kurzu příliš netěší, že vedoucím zájezdu je přísný profesor...
zítra 16.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Kameňák 3
To Kameňákov ještě nezažil! Nesmiřitelný boj mezi Khonem a jeho nenáviděnou tchyní vrcholí...
zítra 17.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 1. 12. 2020 Svátek má Iva
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz