fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

86% 6635 hlasů
film / drama, akční, válečný, USA, , 169 min., od 18 let
Saving Private Ryan
Kinopremiéra v ČR 8.10.1998, DVD od 29.11.2004 Hollywood

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1998, Český Lev, Zahraniční film
1998, Oskar, Nejlepší režie, Steven Spielberg
1998, Oskar, Nejlepší kamera, Janusz Kaminski
1998, Nominace na Oskara, Nejlepší film


Ukázka
02:11Slavný válečný film Stevena Spielberga o malé jednotce riskující život pro záchranu vojáka ztraceného kdesi na pobřeží Francie.
Druhá světová válka byla rozhodující událostí 20. století a pro Ameriku se stala určujícím dějinným zvratem. Změnila tehdy hranice světa a dnes je nazývána "poslední velkou válkou". Ani sebelepší výcvik však nemohl spojenecké vojáky připravit na to, co ječekalo po vylodění v Normandii, na pláži s krycím jménem Omaha. Přestože byli naplněni odhodláním a vírou ve vítězství, jen málokdo z nich bitvu o tento malý kus francouzského pobřeží přežil. Z pohledu kapitána Johna Millera je zřejmé,že si uvědomuje nebezpečí, které na jeho jednotkučeká. Netuší však, že to není zdaleka ten nejtěžší úkol, který bude muset se svými vojáky splnit...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Druhá světová válka byla rozhodující událostí 20. století a pro Ameriku se stala určujícím dějinným zvratem. Změnila tehdy hranice světa a dnes je nazývána "poslední velkou válkou". Ani sebelepší výcvik však nemohl spojenecké vojáky připravit na to, co ječekalo po vylodění v Normandii, na pláži s krycím jménem Omaha. Přestože byli naplněni odhodláním a vírou ve vítězství, jen málokdo z nich bitvu o tento malý kus francouzského pobřeží přežil. Z pohledu kapitána Johna Millera je zřejmé, že si uvědomuje nebezpečí, které na jeho jednotku čeká. Netuší však, že to není zdaleka ten nejtěžší úkol, který bude muset se svými vojáky splnit..
Všechny komentáře k filmu 83+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Zachraňte vojína Ryana

obrazek
Je 6. června 1944. U pobřeží Normandie přistávají první invazní čluny Spojenců. Děsivým masakrem se probíjí také jednotka kapitána Millera, které se podaří přes velké ztráty zničit kulometné hnízdo a proniknout obrannou linií. Zanedlouho dostane generál Marshall na stůl úmrtní oznámení tří bratrů Ryanových a zprávu, že poslední, čtvrtý bratr, výsadkář James Ryan, při invazi zmizel někde v nepřátelském území. Vydá rozkaz, aby byla podniknuta akce na jeho záchranu. Misí na jeho záchranu je pověřen právě kapitán Ryan, který sestaví malou jednotku a vydá se s nimi na cestu. Vojákům se příliš nezamlouvá neobvyklá mise. <>Obrázek nenalezen<> Nechápou, proč mají všichni nasazovat život pro záchranu jednoho muže. Oddíl se poměrně bez obtíží dostane do zničeného městečka Neville, kde se obětí německého odstřelovače stane první z malé jednotky, vojín Caparza, který se pokoušel pomoci malé francouzské holčičce. Vojína Ryana tu však nenajdou a tak jejich pátrání musí pokračovat. Procházejí řadou nebezpečných situací, bojují s roztroušenými zbytky německých jednotek, a mezi spojeneckými jednotkami pátrají po Ryanovi. Podle informací jednoho vojáka by ho mohli najít v městečku Ramelle, kde má jeho jednotka bránit strategicky důležitý most. <>Obrázek nenalezen<> Skutečně ho tu objeví, Ryan však odmítne jednotku opustit, která je i tak příliš slabá na to, aby dokázala splnit úkol, ubránit most, který otevírá cestu na Paříž, a který Němci budou chtít za každou cenu dobýt. Kapitán Miller uzná jeho argumenty a rozhodne se svými muži pomoci jednotce v boji.


O filmu

obrazek
Americké válečné drama vzniklo v roce 1998, kdy ho natočil jeden z nejlepších světových režisérů Steven Spielberg podle scénáře Roberta Rodata. Jeho příběh je sice fiktivní, volně se však inspiruje smrtí bratrů Sullivanových, kteří zahynuli při potopení americké lodi v roce 1942 a jejichž případ vedl v Kongresu k přijetí tzv. Sullivanova aktu, podle něhož nesměli být blízcí příbuzní nasazeni do bojových akcí ve stejnou dobu. V hlavní roli filmu, který vstoupil do dějin kinematografie zejména strhující a šokující úvodní scénou vylodění, se představí Tom Hanks (Samotář v Seattlu, Dům za všechny prachy, Forrest Gump, Apollo 13, Trosečník) jako kapitán John Miller.

Podobné filmy

Druhá nebo první
(Stepmom) Susan Sarandon je ideální matka. Julia Roberts je nová přítelkyně jejího bývaléh...
dnes 17.35
Nova Cinema
Kursk
Tragédie jaderné ponorky a mocensko-politické zájmy, vedle kterých život vlastních námořní...
dnes 20.00
ČT2
Dokonalá lež
(The Good Liar) Šaramantní stárnoucí podvodník Roy Courtenay, se svým obchodním partnerem ...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 28. 5. 2022 Svátek má Vilém
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz