fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 1206 hlasů
film / drama, dobrodružný, USA/Francie, , 112 min.
Free Willy
Kinopremiéra v ČR 24.2.1994, DVD od 26.5.1998 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:54Dvanáctiletý chlapec, třítunová kosatka. Neuvěřitelné přátelství. Nezapomenutelné dobrodružství.
Willy je nádherná kosatka uvězněná v příliš těsné nádrži Tichomořského severozápadního vodního parku. O nocích volá po své rodině, která dovádí v nedalekém zálivu. Nikdo nerozumí jeho nářkům a náladám - kromě dvanáctiletého chlapce, který až moc dobře ví, co to znamená žít bez rodiny.
Zachraňte Willyho je milý a dojemný příběh přátelství chlapce a velryby. Když se chlapec dozví, jaký nešťastný osud jeho přítele čeká, vymyslí vlastní plán a svede boj s časem, aby Willyho vrátil do jeho přirozeného domova.
Kritika označila tento film za velice přesvědčivý druh zábavy a filmové obecenstvo se všude tam, kde se promítal, zamilovalo do jeho hlavního hrdiny, nevšední třítunové kosatky.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Willy je nádherná kosatka uvězněná v příliš těsné nádrži Tichomořského severozápadního vodního parku. O nocích volá po své rodině, která dovádí v nedalekém zálivu. Nikdo nerozumí jeho nářkům a náladám - kromě dvanáctiletého chlapce, který až moc dobře ví, co to znamená žít bez rodiny. Zachraňte Willyho je milý a dojemný příběh přátelství chlapce a velryby. Když se chlapec dozví, jaký nešťastný osud jeho přítele čeká, vymyslí vlastní plán a svede boj s časem, aby Willyho vrátil do jeho přirozeného domova. Kritika označila tento film za velice přesvědčivý druh zábavy a filmové obecenstvo se všude tam, kde se promítal, zamilovalo do jeho hlavního hrdiny, nevšední třítunové kosatky.
Všechny komentáře k filmu 25+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Zachraňte Willyho!

<>Obrázek nenalezen<> Na útěku před policejní hlídkou se dvanáctiletý Jesse a jeho kamarád Pete, kteří se s partou mladých bezdomovců potulují městem, schovají v podzemí delfinária. Spreji pomalují chodby a Jesse se přitom poleká kosatky, která se objeví za sklem v jednom z bazénů. Chytí je policisté a Jesse se dostane k sociálnímu pracovníkovi Mercerovi, který mu pod tvrdou sankcí dá poslední šanci podmíněnou tím, že začne spořádaně žít u svých nových pěstounů, manželů Glena a Annie Greenwoodových. Zatím musí za trest vyčistit chodby v delfináriu. Seznámí se přitom s údržbářem, starým indiánem Randolphem, s cvičitelkou Rae a také se znovu setká s nedávno ulovenou kosatkou, která dostala jméno Willy. <>Obrázek nenalezen<> Přestože s ní dosud nikdo nic nesvedl, Jesse si všimne, že kosatka reaguje, když hraje u bazénu na foukací harmoniku. V noci se proto tajně vrátí a zkouší, jestli to nebyla náhoda. Poleká se přitom Randolpha a spadne do bazénu.Udeří se do hlavy a utopil by se, kdyby ho kosatka nezachránila. Protože se Jessemu v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu chlapec mohl dál pracovat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária chce Willyho prodat, protože zvíře, které se nedá vycvičit, pro něj neznamená žádný zisk. Jesse tedy začne společně s Rae Willyho cvičit a skutečně se jim podaří připravit vystoupení. <>Obrázek nenalezen<> První vystoupení se však nepovede, protože neukázněné děti kosatku znervózní a ta odmítne před lidmi vystoupit. Majitel delfinária Dial chce fingovat nehodu, při níž by kosatka zahynula a on by vydělal alespoň na odškodném od pojišťovny. Jesse, který se přišel rozloučit s Willym, protože se rozhodl utéci od pěstounů do Kalifornie, zahlédne, jak ředitel delfinária poškodí stěnu bazénu. Přiměje Randolpha a Rae, aby se pokusili kosatku zachránit. Přes řadu potíží se jim skutečně podaří zvíře naložit na vůz, který Jesse ukradl Glenovi a vydat se s ním k moři. Když uvíznou na lesní cestě, přivolá Jesse vysílačkou své pěstouny a s jejich pomocí dopraví Willyho k moři. Tady už však čekají Dialovi muži.


Podobné filmy

Láska, děti a kouzlo domova
(Liebe, Babys und ein Stückchen Heimat) Antonia a Thomas se ujali novorozené holčičky, kte...
dnes 10.55
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Osudové léto 2
(Blue Crush 2) Osmnáctiletá Dana, která je skvělou surfařkou, objeví deník své zemřelé mat...
dnes 15.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Blízká setkání třetího druhu
(Close Encounters of the Third Kind) Údržbář Richard Dreyfuss, který zažil spolu s desítka...
dnes 17.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 4. 6. 2020 Svátek má Dalibor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz