fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

42% 839 hlasů
film / hororový, USA, , 90 min., od 12 let
Book of Shadows: Blair Witch 2 / BWP2 / Book of Shadows: Blair Witch Project 2

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:35Jeff Donovan je fascinován vším, co se událo kolem známého projektu zvaného Blair Witch a také z něj přes internet profituje. Dá dohromady partu čtyř lidí s různými náhledy
na existenci čarodějnice a zorganizuje pro ně další cestu do míst, kde se ztratili jejich předchůdci, mladí filmaři. Všichni touží po dobrodružství a chtějí vypátrat, co se vlastně stalo a napsat o záhadě knihu. Nová čtveřice studentů chce přenocovat u domu Rustina Parra. Strašidelné místo, kde žil vrah 7 dětí , který vraždil na příkaz čarodějnice, vydá své další nevyjasněné poselství. Ráno celá skupina zjistí, že vůbec nespali a že si nic nepamatují. A bizarní symboly na jejich tělech přinášejí další záhadu....
Vzrušujícího strachu není nikdy dost! Po velkém úspěchu " Záhady Blair Witch " , po jehož zhlédnutí tuhla v žilách krev a každý si kladl nesčetně otázek o tom, co je fikce a co je skutečnost , natočili američtí filmaři další hrůzostrašnou podívanou, ve které opět ožívá legenda o marylandské čarodějnici. Po stopách záhadných osudů Heather a jejích kolegů se vydávají tentokrát bostonští studenti. Na plátnech kin bude strašit! A o to se postaral režisér Joe Berlinger se svým týmem.
(Mimochodem, první ZÁHADA BLAIR WITCH opravdu není podle skutečné události!)
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu jsou prostě ilmy,u kterých se zásadně nehodí, aby jim vyšel druhý díl a nemohu si pomoc, ale právě Záhada Blair Witch je jasným příkladem mé domněnky. Naprosto zbytečná a vesměs odpuzující záležitost, se kterou neztrácejte čas.
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Záhada Blair Witch 2

obrazek
V okamžiku nebývalého zájmu veřejnosti o zábavu založenou na skutečných příbězích, včetně televizních programů, filmů a videoher, film společnosti Artisan Entertainment Záhada Blair Witch 2 nachází takovou látku ve strašidelných historkách. V tomto pokračování, klikatá cesta , na kterou se vydalo pět lidí zaujatých projektem Blair Witch, Kniha Stínů: Blair Witch 2, cestuje na temné a nebezpečné místo, kde rozhraní mezi pravdou a fikcí splývá. Nedůvěra každého jednotlivce stoupá , neboť protagonisté filmu jsou chyceni do tenat nevýslovného ďábla, jehož původ - lidský nebo nadpřirozený - zůstává mrazivě nejistý. Z jednoho úhlu, může být Kniha stínů: Záhada Blair Witch 2 čtena jako příběh masivní hysterie, která ovlivňuje životy obyčejných lidí. Část skutečného teroru spočívá v tom, že se ke konci filmu ani nezjemní ani nezmírní. Naopak, obrátí centrální myšlenku svých předchůdců naruby.

obrazek
Kniha Stínů: Záhada Blair Witch 2 se vrací do oblasti Black Hills, aby byla provedena rekonstrukce neskutečné série zločinů, spáchaných v listopadu 1999.
Jako následek Záhady Blair Witch a díky obrovské mediální pozornosti, oslavující spojení dokumentárního stylu s nadpřirozenou legendou, fanouškové a lovci kuriozit se vydali na místo, kde se film skutečně odehrává. Burkittsville, Maryland. Jeff (Jeffrey Donovan), černá ovce městečka, kterého teprve nedávno pustili z Ústavu pro duševně choré, investoval svoji neutuchající posedlost Blair Witch do podnikání a nalákal mladé lidi z Burkittsvillu na cestu do domnělých Witchových míst v Black Hills. Jeffovy postavy zažijí svízelnou cestu. Dva z nich potká strašlivá smrt, zatím co tři zbývající zůstanou poraženi, zmateni a osamělí na konci filmu.

Doufám, že lidé pochopí Záhadu Blair Witch 2 jako meditaci o násilí v médiích, a o tom, jak média ovlivní nějakou událost. Doufám, že tento film splňuje to, čeho jsem chtěl dosáhnout. Posuzuji složité osoby s ohledem na to, co zaslouží. Rád bych nadhodil takové téma a představil obě strany a není nutné,abych odpověděl na otázku.O filmu

obrazek
V okamžiku nebývalého zájmu veřejnosti o zábavu založenou na skutečných příbězích, včetně televizních programů, filmů a videoher, film společnosti Artisan Entertainment Záhada Blair Witch 2 nachází takovou látku ve strašidelných historkách. V tomto pokračování, klikatá cesta, na kterou se vydalo pět lidí zaujatých projektem Blair Witch, Kniha Stínů: Blair Witch 2, cestuje na temné a nebezpečné místo, kde rozhraní mezi pravdou a fikcí splývá. Nedůvěra každého jednotlivce stoupá, neboť protagonisté filmu jsou chyceni do tenat nevýslovného ďábla, jehož původ - lidský nebo nadpřirozený - zůstává mrazivě nejistý. Z jednoho úhlu, může být Kniha stínů: Záhada Blair Witch 2 čtena jako příběh masivní hysterie, která ovlivňuje životy obyčejných lidí. Část skutečného teroru spočívá v tom, že se ke konci filmu ani nezjemní ani nezmírní. Naopak, obrátí centrální myšlenku svých předchůdců naruby.

Kniha Stínů: Záhada Blair Witch 2 se vrací do oblasti Black Hills, aby byla provedena rekonstrukce neskutečné série zločinů, spáchaných v listopadu 1999.
Jako následek Záhady Blair Witch a díky obrovské mediální pozornosti, oslavující spojení dokumentárního stylu s nadpřirozenou legendou, fanouškové a lovci kuriozit se vydali na místo, kde se film skutečně odehrává. Burkittsville, Maryland. Jeff (Jeffrey Donovan), černá ovce městečka, kterého teprve nedávno pustili z Ústavu pro duševně choré, investoval svoji neutuchající posedlost Blair Witch do podnikání a nalákal mladé lidi z Burkittsvillu na cestu do domnělých Witchových míst v Black Hills. Jeffovy postavy zažijí svízelnou cestu. Dva z nich potká strašlivá smrt, zatím co tři zbývající zůstanou poraženi, zmateni a osamělí na konci filmu.
Doufám, že lidé pochopí Záhadu Blair Witch 2 jako meditaci o násilí v médiích, a o tom, jak média ovlivní nějakou událost. Doufám, že tento film splňuje to, čeho jsem chtěl dosáhnout. Posuzuji složité osoby s ohledem na to, co zaslouží. Rád bych nadhodil takové téma a představil obě strany a není nutné,abych odpověděl na otázku.

O produkci

obrazek
Okultní legenda se střetává se všelidskými skutečnostmi ve filmu: Záhada Blair Witch 2, v příběhu pěti mladých lidí, jejichž posedlost Záhadou Blair Witch je zavede do samého centra teroru. Na scénáři spolupracoval a film režíroval nositel Oskara za dokumentární film, Joe Berlinger (Brother´ s Keeper, Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hill), Kniha Stínů: Záhada Blair Witch 2 je svěží filmové dílo, které připomíná klasické hororové filmy, které tak mocně evokují pocit skryté hrozby. Film pro fanoušky Záhady Blair Witch stejně tak jako pro nové diváky, přesahuje do mytologie, představené v Záhadě Blair Witch, obšírně vykládá mytologii, která byla představena v Záhadě Blair Witch a současně poskytuje samostatný mimořádně děsivý zážitek.
Proslulé kroniky Joe Berlingera, které líčí tajemné vraždy ze skutečného života, jsou kombinací napínavého vyprávění se zanícenou pozorností k záhadám a protikladům lidského chování. Díky své příznačné umělecké vnímavosti vytváří film , ve které mizí hranice mezi skutečností a fikcí - základní kámen seriálu Blair Witch - chytrým a překvapivým způsobem. Záhada Blair Witch byl původně dokument, který připouštěl existenci nadpřirozeného tvora zvaného Blair Witch.
Kniha Stínů připouští existenci Záhady Blair Witch a zamýšlí se nad účinkem filmu na pět zanícených fanoušků. V okamžiku kdy smrtící ničení vrcholí, Záhada Blair Witch změní jednu ze základních myšlenek svých předchůdců: je hrozba nastolena Záhadou Blair Witch tak nejasná jak naznačuje Blair Witch?
Nakonec, Záhada Blair Witch zanechává téma jaký je původ té hrozby - lidský nebo nadpřirozený - znepokojivě nerozřešeno. "Film vybízí k zamyšlení," podotknul Berlinger. "V mnoha směrech, jsem vytvořil vražedné tajemno podobné jako v mých předešlých dílech a diváci jsou také přitahováni tímto filmem, z důvodů, které ani sami nechápou.
Erica (Erica Leerhsenová) je praktikující čarodějnice, která se pohroužila do mytologie Blair Witch, i když halasně odsuzuje filmovou podobu svých kolegyň - čarodějnic. Absolventi vysoké školy Tristen (Tristen Skylerová) a Stephen (Stephen Barker Turner) píší knihy o Blair Witch, ale ve skutečnosti naprosto nesouhlasí se základem tohoto příběhu. Folkloristka Tristen namítá, že v tom musí být alespoň zrnko pravdy, zatímco Stephen trvá na tom, že je to čítankový případ masové hysterie. Další člen této skupiny je Kim (Kim Directorová), a kousavý, zatrpklý,psychicky nevyrovnaný Goth Aficionad.

obrazek
Po zvláštní a matoucí noci na jednom velmi strašidelném místě v oblasti Blair Witch, pět táborníků, kteří se probudí na scéně destrukce a nevzpomínají si na to, že by spali. Vrátí se na Jeffovu opuštěnou půdu, aby se pokusili dát dohromady, co se stalo. Ale v okamžiku, kdy Jeff zavede Ericu, Tristena, Stephena a Kima přes kymácející se padací most a odemkne kovové dveře smečce štěkajících psů, vejdou do místa, které není o nic bezpečnější než les, který právě opustili. Uvnitř, legenda začíná prolínat do reality, když naši hrdinové uvíznou v síti nočních přeludů a nejsou schopni uniknout před svou vlastní vyděšenou myslí.
Příliš pozdě si uvědomí, že když odcházeli z lesa, neodcházeli sami.


Režie: Joe Berlinger, Záhada Blair Witch 2. Scénář napsal Dick Beebe a J. Berlinger, produkce Bill Carraro a výkonný producent Daniel Myrick a Eduardo Sanchez.
Kamera - Nancy Schreiberová, A.s.C., střih Sarah Flack, výtvarník Vince Peranio, kostýmy Melissa Tothová a hudební skladatel Carter Burwell. Hrají: Kim Directorová, Jeffrey Donovan, Erica Leerhsenová, Tristen Skylerová a Stephen Barker Turner.

Je to příběh o existenci stínu pěti lidí, kteří se spojí v duchu kamarádství a spadnou do propasti."
Samozřejmě, že těch pět lidí svede dohromady Záhada Blair Witch. Film oslovil diváka v jeho touze po zábavě založené na skutečnosti. Jelikož uvedením filmu Záhada Blair Witch, americká chuť po takové zábavě jenom vzrostla, nejpatrnější je to na úspěchu televizních seriálů "Survivor" a "Chcete být milionářem," ale také v neutuchající oblíbenosti pořadů jako je "Cops" a "Trauma:Life in the ER." Stejně tak jako Záhada Blair Witch, mnohé z těchto programů zvýšily sledovanost televize, tisku a Internetu.
Díky tomuto mediálně saturovanému prostředí se hraje Záhada Blair Witch 2. Berlinger se rozhodnul vytvořit veřejnou odpověď na Záhadu Blair Witch tím, že natočí její pokračování. I když někdo neviděl původní film, všichni se půjdou podívat na Záhadu Blair Witch 2, protože ví, že Záhada Blair Witch byla fenomen. Tak vznikl film o pěti lidech, kteří jsou posedlí tím prvním filmem. Zkoumají, zda je legenda z filmu skutečná nebo ne.
Scénář také nastínil jistá témata, která byla nadhozena ve filmu Brother s Keeper, Paradise Lost and Revelations: Paradise Lost 2. Tyto filmy pojednávaly o odsouzených zabijácích, kteří prohlašovali, že jsou nevinní a dokazovali jak zpravodajská média ovlivňují výsledek jejich případů. "Chtěl jsem natočit film, relevantní mojí předešlé práci. V Záhadě Blair Witch 2, zkoumám dvě témata, která jsou v mých předešlých filmech: myšlenku býti obžalován ze zločinu, který jste nespáchal a myšlenku, že my v jednadvacátém století považujeme špatnou video dokumentaci za skutečnou. Čtyřicet procent lidí, kteří viděli Záhadu Blair Witch si stále myslí, že se jedná o skutečnost, protože to bylo natočeno na videu."

Záhada Blair Witch 2 stírá hranici mezi fikcí a skutečností, začíná svou úvodní sekvencí, rychlý dokumentárním sestřihem , který rekapituluje příběh Záhady Blair Witch. Načrtne vývoj prvního filmu od nízko rozpočtového filmu ke kulturnímu fenoménu , sekvence kombinuje aktuální program s rozhovory se skutečnými obyvately městečka Burkittsvillu. Mezi těmi, kteří byli tázáni: Jeff, fanoušek Záhady Blair Witch a bavič samouk , kterého hraje Jeffrey Donovan. Kniha Stínů pak pokračuje v "rekonstrukci" zločinů , kterých se Jeff a jeho společníci se údajně dopustili. Fanoušci biografických programů, kteří často začlení klipy o svých objektech, které časově přecházely jejich osud (nebo hanebnost), mohou snadno rozpoznat jejich zločin.
Ta sekvence má ještě jeden znepokojující efekt: umístí diváka zhruba na stejné místo s postavami, které hrají v pokračování filmu, kteří vědí, že Záhada Blair Witch byl "pouze film." Po kurzu Záhady Blair Witch 2, pět postav z Blair Witch zjistí, že znalost neznamená vůbec bezpečí. Zůstanou bez poznání. Nejhorší na tom je, že neznají sami sebe.

obrazek
Záhada Blair Witch 2 nabízí mrazivou studii skupinové psychologie, když pět filmových postav se s námahou snaží rozeznat skutečnost od halucinace
v atmosféře vzrůstajícího strachu a zmatku. Ovlivněni svou posedlostí s Blair Witch, mohou propadnout masové hysterii a přeludu, což je Stephenův obor na akademii. Jako herec, Stephen Barker Turner, který hrál ultra-racionálního absolventa vysoké školy, to popisuje. "Stephenova teorie zní: když vezmete pět lidí, kteří chtějí něco vidět, kteří mají obrovský zájem o to, aby se něco stalo, tak se to stane."
Tristen Skylerová, která zahrála Turnerovu dívku a spolupracovnici, poznamenává, že kniha, kterou tato dvojice píše odráží dvě potenciální interpretace filmu. "Stephen věří, že Blair Witch je produktem masové hysterie a že na něm není ani zrnko pravdy, a Tristen je ochotna připustit možnost, že něco nadpřirozeného existuje." "Ta možnost," dodává, může způsobit, že její postava mimořádně inklinuje k nadpřirozené aktivitě. "Začne s tím, že má noční můry v lese a je rychle vtažena do prvního okultního zážitku."
Když se táborníci vrátí k Jeffovi na půdu, znepokojující a děsivý fenomen se rychle rozšiřuje. Jeffrey Donovan říká," Všichni vidí věci, o kterých jsou přesvědčeni, že tam vlastně nejsou. Zpočátku, ty postavy vidí samy různá zjevení a pak je najednou začnou vidět kolektivně. V okamžiku kdy je nějaký vjem platný i pro někoho jiného, stává se skutečným. Myslím, že to je to nejděsivější."
Ke konci filmu, události jedné noci v Black Hills, a na Jeffově půdě, konečně vrcholí. Ale to neznamená, že existuje pouze jediné vysvětlení toho co se stalo. "Mnozí lidé se podívají na film a pomyslí si, že Blair Witch žije a dobře a zmanipulovala situaci a zmanipulovala pásky," říká Berlinger. "Jiná interpretace zní, že Blair Witch zřejmě vůbec neexistuje a my se musíme obávat hlavně lidské činosti. Myslel jsem, že to byl zajímavý nápad na pokračování "Záhady Blair Witch", že bych navrhnul, že Blair Witch možná neexistuje a že se děje něco docela jiného s postavami, které jsou tak posedlé tímto filmem, že se z nich možná stali potenciální zabijáci."

Berlinger se rozhodnul natočit pokračování, které je značně odlišné od předchozího dílu. "Rozhodl jsem se udělat všechno proti očekávání, od produkční techniky až po místo, kde se odehrává horor. Cítil jsem, že blesk neudeří dvakrát, tak jsem si musel proklestit, tak říkaje, svou vlastní cestičku."

Pokračoval, " Měl jsem pocit, že k tomu, aby byl tento film úspěšný, musí každý záběr mít svou vlastní podobu, svůj vlastní pocit, svůj vlastní filmařský rukopis. Inspiraci jsem našel v seriálu "Planeta opic".

obrazek
Ke konci filmu, události jedné noci v Black Hills, a na Jeffově půdě, konečně vrcholí. Ale to neznamená, že existuje pouze jediné vysvětlení toho co se stalo. "Mnozí lidé se podívají na film a pomyslí si, že Blair Witch žije a dobře a zmanipulovala situaci a zmanipulovala pásky," říká Berlinger. "Jiná interpretace zní, že Blair Witch zřejmě vůbec neexistuje a my se musíme obávat hlavně lidské činosti. Myslel jsem, že to byl zajímavý nápad na pokračování "Záhady Blair Witch", že bych navrhnul, že Blair Witch možná neexistuje a že se děje něco docela jiného s postavami, které jsou tak posedlé tímto filmem, že se z nich možná stali potenciální zabijáci."

Berlinger se rozhodnul natočit pokračování, které je značně odlišné od předchozího dílu. "Rozhodl jsem se udělat všechno proti očekávání, od produkční techniky až po místo, kde se odehrává horor. Cítil jsem, že blesk neudeří dvakrát, tak jsem si musel proklestit, tak říkaje, svou vlastní cestičku."

Pokračoval, " Měl jsem pocit, že k tomu, aby byl tento film úspěšný, musí každý záběr mít svou vlastní podobu, svůj vlastní pocit, svůj vlastní filmařský rukopis. Inspiraci jsem našel v seriálu "Planeta opic".
Kniha Stínů: Záhada Blair Witch 2 je mytologie Blair Witch rozšířená o lákavé detaily příběhu o odsouzené Elly Kedwardové, která byla "vyhnána" z městečka Blair v roce 1785. V první návalu jejich románku, Erica a Tristen si zuřivě vyměňují informace o Elly, s lehkou předtuchou, že její příběh silně ovlivní jejich vlastní osudy. Erica diskutuje o dosti příznivé oficiální verzi Ellyna exilu, popisujíc její trápení způsobené sadistickými vesnickými dětmi. Prohlašuje, že ta obávaná čarodějnice, nebyla v žádném případě ďábel, ale jednoduše "pozemské dítě, jako já."
Otevřená stoupenkyně Wiccan, Erica popírá mnoho rozšířených předsudků o čarodějnicích, zejména zatvrzelou poznámku, že všechny čarodějnice jsou ďábelské. "Wicca je pozemské náboženství, pohanská víra, která nemá nic společného s uctíváním ďábla nebo satanickými rituály," vysvětluje Berlinger, který nabídnul nestranný portrét tohoto náboženství v dokumentárním snímku Paradise Lost. "Chtěl jsem zasadit tuto postavu do seriálu, který se týká špatného pohledu médií na čarodějnice. A pak si s touto myšlenkou trochu pohrát, protože po tom co Erica na chvíli zmizí, si myslíme, že ona může za to, co se stalo."
Dál pokračuje, " Chtěl jsem naplnit tento film skutečnými čarodějnými pojmy a pokusil jsem se vytvořit několik všeobecných čarodějných pojmů, které by zapadaly do mytologie." Jako příklad, Berlinger citoval sovu, která se tiše dívá z jednoho stromu v Black Hills a pak se najednou zčistajasna objeví na Jeffově půdě. "Sova je klasický příklad čarodějné mytologie. Také nápad s otáčením ručiček v proti směru hodin - k odvolání kletby nebo ke zneškodnění ďábla - je velmi důležitá v čarodějném světě. Proto Erica tančí v proti směru hodinových ručiček, a je také inspirována myšlenkou, že pustí videokazety obráceně.
Při tvorbě děsivých a často fantasmagorických momentů, které postavy náhle zažívají (nebo si to aspoň myslí), Berlinger často vzdal hold oblíbeným hororům, včetně The Omen, Night of the Living Dead a Evil Dead II. Současně, tyto obrazy podtrhují jedno z hlavních témat Knihy Stínů. Berlinger pravil "Tento film je meditace na téma zda filmy a média ovlivňují lidské konání či nikoliv. Většina přeludů , které mívají jsou jako v hororovém filmovém klišé."

obrazek
Kniha Stínů začala produkci 5.března 2000, a točila se 44 natáčecích dní v Baltimore a jeho okolí, Maryland. Berlinger si najmul uznávanou kameramanku Nancy Schreiber, aby mu pomohla realizovat jeho vizi Knihy Stínů. Schreiberová natočila různé pozoruhodné celovečerní filmy, od
dokumentárního filmu Visions of Light:100 Years od Cinematography po kousavou sexuální satiru Neil LaBute Your Friends and Neigbours, a Berlinger věděl, že její všestrannost bude přínosem. "Nancy je také výtečná osvětlovačka. Na tom velmi záleželo, protože jsem chtěl, aby ten film byl stejně tak krásný jako strašidelný."
Schreiberová vysvětlovala, že bohaté filmové osvětlení a paleta odstínů země, byly vybrány proto, aby pomohly divákovi ztotožnit se s filmovými postavami. "Nechtěli jsme natočit jenom klasický horor, ve smyslu pohledu. Byl to příběh o tom, co by mohl normální člověk zažít. Chtěli jsme vytvořit emoce a dosáhnout toho, aby se diváci nechali ukonejšit, aby se pak lekli."

Původní hudba a soundtrack filmu Kniha Stínů (Záhada Blair Witch 2) prohlubuje skrytou hrozbu, záhubu a tajemno. Soundtrack vyrobil Marilyn Manson. Sám přispěl jednou písní. Hudbu složil Carter Burwell. Jeho hudba obsahuje přírodní zvuky ( kamení, stříkání vody). "Chtěl jsem, aby se původní hudba a zvukové efekty prolínaly natolik, že si nebudete jisti, kde jedno končí a druhé začíná. Filmová hudba má spoustu velmi kouzelných komponentů a část je jich určena k tomu, aby zvýraznily myšlenku, že postavy si berou něco s sebou." Jestli si vzali s sebou něco, co má být pohřbeno, zatím co jejich vlastní duše zůstávají, je otevřená otázka," řekl Berlinger," film Záhada Blair Witch si krásně pohrál s naší obavou z neznámého. Chtěl jsem nabrat nový směr a natočit příběh o strachu z neznámého a nakonec, strachu ze sebe sama a z děsivého poznání, že nevím co je skutečné."

O tvůrcích

Joe Berlinger
obrazek Joe Berlinger je nositel ceny akademie za dokumentární film, který v posledním desetiletí natočil několik velmi úspěšných filmů podle skutečnosti. Využíval cinéma-vérité bez komentáře, (spolu s dokumentaristou spolupracovníkem Bruce Sinofsky) vytvořili nezapomenutelné portréty osobností a společností, které se zřídkakdy objevují v tradičních filmech. Výčet filmů zahrnuje Brother´ s Keeper, Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills, a Revelation: Paradise Lost 2.

V poslední době režíroval a spolupracoval na scénáři : Book of Shadows: Záhada Blair Witch 2, velmi očekávané pokračování Záhady Blair Witch pro Artisan Entertainment, filmař Joe Berlinger zahájil svou kariéru v reklamním oboru, pracoval napřed u firmy McCannErickson v New Yorku a později u Ogilvy and Mather ve Frankfurtu, v Německu a v New Yorku. Berlingerův první nezávislý film, Outrageous Taxi Stories (1989), humorný pohled na taxikáře v New York City , se stal kultovním favoritem okruhu mezinárodních filmových festivalů Outrageous Taxi Stories vyhrál 10 hlavních cen, včetně nominace za nejlepší dokumentární film od Mezinárodní dokumentární asociace. Nedávno byl film Outrageous Taxi Stories byl celostátně vysílán na Sundance Channel.

V dubnu 1991, založil Berlinger svou vlastní produkční a divadelní distribuční společnost, Creative Thinking International Ltd. Brother ´s Keeper byl první velký film v produkci této společnosti. (Ve spolupráci s Bruce Sinofskym)

V roce 1996 zaznamenal debut filmem Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills. Jedná se o cinéma-vérité bez komentáře, který zachycuje jeden rok života v malém jižním městě , kde dojde k nejstrašnějším zločinům v historii tohoto kraje. Další spolupráce s Bruce Sinofskym. Premiéra byla v roce 1996 na festivalu Sundance Film Festival a jeho evropská premiéra byla v sekci Forum na berlínském filmovém festivalu. V roce 1997 (zase ve spolupráci s Sinofskym) Berlinger produkoval a režíroval "Where It ´s At. The Rolling Stone State of the Union," který byl vysílán na ABC v květnu 1998.
V únoru 1999, Berlinger režíroval epizodu NBC Televize "Homicide: Life on the Street."

Berlinger nedávno dokončil Revelations: Paradise Lost 2, pokračování filmu Paradise Lost.

Berlinger spolupracoval na mnoha televizních filmech. Rovněž režíroval četné reklamy pro takové zákazníky jakými jsou mezi jinými Kodak, Wal-Mart, Nuprin a the Partnership for a Drug-Free America.

Bill Carraro
Nejnovějším filmem, který Bill Carraro produkoval je úspěšné a kritikou oceněné drama Frequency v hlavní roli s Dennisem Quaidem.
Dalším Carrarovým filmem je romantická komedie The Best Man, akční thriller The Corrupter. Kontrovezní drama Americká Historie X. Úspěšná komedie A thin Line Between Love and Hate a drama Jason ´s Lyric.

Dick Beebe
Dick Beebe je scénárista (nositel ceny akademie), producent a pedagog, který intenzivně pracoval ve filmu, v televizi a v divadle. Jeho první samostatný celovečerní film byl The House on Haunted Hill, remake klasického hororového filmu z roku 1958 Vincenta Price, který byl na prvním místě v žebříčku filmů
z hlediska Box Office po dobu dvou týdnů v celostátní premiéře.

Nancy Schreiberová
Nancy Schreiberová se podílela na udělení ceny za nejlepší film na Sundance film Festivalu za dokument My America.. Or Honk if You Love Buddha. V roce 1996 byla nominována na udělení ocenění Emmy za úspěšný HBO dokument The Celluloid Closet, ve kterém mimo jiné hráli Tom Hanks, Whoopi Goldberg a Susan Sarandon. Schreiberová natočila také mnoho televizních filmů.

Sarah Flacková
Sarah Flacková získala široké ocenění kritiky za střih kriminálního drama režiséra Stevena Soderbergha The Limey. (1999). Rovněž stíhala film Marka Gibsona Lush, Soderberghův Schizopolis a film Shafted Toma Putnama.

Vince Peranio
Vincent Peranio je zkušený výtvarník celovečerních filmů, televizních seriálů, dětských a dokumentárních filmů. Je proslulý svou spoluprací s filmařem Johnem Watersem.

Melissa Tothövá
Záhada Blair Witch je dvanáctým celovečerním filmem Melissy Tothové. Spolupracovala na filmech "Touched" režiséra Roba Morrowa, "You Can Count on Me" Kennetha Lonergana - vyznamenaným na Sundance Filmové Festivalu.

Carter Burwell
Veterán hudební scény v centru New Yorku. Carter Burwell je jeden z nejvýznamnějších hudebních skladatelů ve světe nezávislých filmů a složil filmovou hudbu pro mnoho významných studií. Nedávno dokončil hudbu k filmu Joela a Ethana Coena "Bratříčku, kde jsi?" Burwell poprvé složil hudbu k filmovému debutu Bratrů Coenových v roce 1984 a potom pokračoval skládáním hudby k mnoha dalším významným filmům.

O hercích

Kim Directorová
Kim Directorová se objevila ve třech filmech Spike Lee, včetně nadcházejícího filmu Bamboozled, Summer of Sam a He Got Game. Hrála také v nezávislém filmu Eda Barkinse, Uxoricide.
Direcottorová hrála také v divadle v American Globe Theater, Pittsburgh City Theater,Carnegie Mellon University.

Jeffrey Donovan
Jeffrey Donovan hrál nedávno vedle Jamie Fox a Davida Morse v akční komedii Antoine Fuquea Bait. která měla premiéru 5. září.

Donovan hraje v poslední době v "Toys in the Attic v režii Johna Tillingera v produkci Berkshire Theater Festival. Na Broadwayi debutoval v představení An Inspector Calls v produkci Tony, vyznamenané Cenou akademie.

Ve filmu debutoval ve filmu Throwing Down, který byl oceněn Velkou Cenou za nejlepší celovečerní film na Mezinárodním Filmovém Festivalu v Hamptons.
Dále hrál ve filmu Barry Levinsona Sleepers a v HBO originálním titulu When Trumpets Fade. Rovněž hrál v několika televizních filmech.

Erica Leerhsenová
Kniha Stínů: Záhada Blair With 2 znamená pro Ericu Leerhsenovou filmový debut. V poslední době hrála v krátkém filmu Junior Creative, který vyhrál první cenu v létě 2000 na Redstone Filmovém Festivalu. Leerhsenová se také objevila ve filmu "The Party" pro MTV Productions.

Tristen Skylerová
Tristen Skylerová spolupracovala a hrála ve velmi úspěšném nezávislém celovečerním filmu "Getting to Know You," v režii své sestry a spolu scénáristky, Lisanne Skylerové. Film byl uveden v oficiální soutěži na Filmovém Festivalu Sundance v roce 1999, stejně tak jako téhož roku na Filmovém Festivalu v Benátkách.
Narozena v New Yorku, profesionální herečka od dětství.

Stephen Barker Turner
Hrál v nezávislém celovečerním filu Machiavelli Rises, v režii Sama Edwarda. Rovněž hrál v televizních seriálech "Sex and the City," "Law and Order SVU," "Equal Justice" a "One Life to Live."
Absolvent Juilliard školy, hrál v představeních celé řady prestižních divadelních produkcí, včetně hry Arthura Millera "All My Sons, v režii Barry Edelsteina v Roundabout Theater v New Yorku. Čtyři sezóny strávil na Divadelní Festivalu ve Williamstown. Dvě z nich pracoval s Joanne Woodwardovou na La Ronde a The Big Knife. V poslední době s hrál s Gwyneth Paltrow v představení " Jak se vám líbí?

Podobné filmy

Krvavá sklizeň
(The Reaping) Hilary Swank ztratila víru v Boha poté, co její rodina za tragických událost...
ne. 29.11. 22.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Proroctví z temnot
(Mothman Prophecies) Johnovi zemřela žena. Před smrtí měla vidiny, které ho stále pronásle...
po. 30.11. 00.10
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Overlord: Nacistické zombie
(Overlord) V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi. ...
pá. 4.12. 22.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 27. 11. 2020 Svátek má Xenie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz