fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

45% 57 hlasů
film / komedie, Česká republika, , 77 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 5.6.2014 v SK 24.7.2014, DVD od 22.10.2014 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:25Výbušná konverzační a situační komedie na motivy úspěšné divadelní hry Petra Kolečka, která se odehrává jednoho večera v zapadlé vesnické hospodě. Co všechno se může říci a stát, když se opijí unesená nevěsta, ženský svědek jejího ženicha a životem protřelá barmanka... Ve filmu na rozdíl od hry přibyly postavy, scénky a prostředí. Celý děj začíná již na svatbě a slibuje herecký koncert mladých, krásných hereček.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Z celého filmu stojí za něco tak akorát závěrečná písnička od Michala Hrůzy. Jinak je to ptákovina na entou.. Ještě se možná lze zmínit o hereckých výkonech. Hanka Vágnerová jako obvykle nezklamala a Jana Stryková jí slušně doplňovala, herečka v roli nevěsty mi neseděla, ale ta mi nesedí už z jiných rolí, ani nevím, kde už jsem ji zahlédla a hrála stejně nesympatickou osobu jako tady.. Co se týče mužských rolí, tak Ondřej Vetchý ani Igor Orozovič zde nemohli plně využít svůj talent, takže taky nic moc. Celkové zrekapitulováno: jako divadelní hra to možná může být koukatelné, ale jako film na cca 80 minut opravdu ztráta času.. Raději běžte ven na procházku, nebo pokud je ošklivo, tak si dejte klidně hodinku spánku, to bude mít aspoň nějaký smysl..
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Zakázané uvolnění

Vladana pracuje jako barmanka v restauraci na lesní samotě. Jednoho dne do podniku vtrhnou dvě ženy. Jedna z nich je nevěsta Klára a druhá svědkyně jejího manžela Iveta. Zpočátku je Vladana ráda, že má společnost, brzy ji to přejde. Z nevěsty se totiž postupně stává neurotická mrcha a veškerá její slova působí jako cílený útok proti ní. Postupně houstnoucí atmosféru se snaží zachraňovat Iveta, která při každé Klářině větě ujišťuje barmanku, že nic z toho nemyslí tak, jak říká. Klára je nervózní a očekává, že se každou chvíli ve dveřích objeví její manžel Štěpán, aby ji vykoupil a ona se mohla vrátit na svatbu. Venku začíná bouřka a v opuštěné restauraci začne vypadávat elektrický proud. Klára navíc podezřívá Ivetu, že spala s jejím manželem. Situaci uklidní až přiznání Ivety, že má slabost pro ženy. Klára požaduje důkaz - chce, aby Iveta svedla Vladanu.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Je květnová sobota podvečer a naše hokejová reprezentace opět došla na mistrovství světa daleko. Hraje semifinále proti Slovensku. Vladana, majitelka zapadlé hokejové hospody v jedné středočeské vesnici a zároveň její jediná barmanka, očekává potřebnou tržbu, kterou udělají chlapi, co se přijdou dívat na hokej. Jenže televize nefunguje a Vladanin příležitostný milenec Karel ji nechce přijet opravit právě proto, že běží hokej. Vladana se tedy nachází v začarovaném kruhu. Do prázdné hospody přichází místo očekávané mužské klientely zcela nečekaná dvojice hostů. Novomanželka Klára a svědkyně ženicha Iveta. Ano, svědkem ženicha může být i žena, a tak Iveta, dlouholetá kamarádka Klářina snoubence a nyní i manžela Štěpána, musela mimo jiné i unést nevěstu. Ženy si chtějí u Vladany dát drink, než je ženich najde a Kláru si vyzvedne. Jenže ženich nepřichází a nepřichází a dámy včetně Vladany nezůstanou u jednoho drinku. A jak už to tak bývá, při požití většího množství alkoholu při tak stresujících událostech, jako je svatba, kromě řady moudrých plků o mužích, které ženy přirozeně upouštějí, vychází na povrch také spousta důležitějších věcí, které měly zůstat tajemstvím. Dozvídáme se například to, že stresující situaci prožívá i Vladana, která má vsazeno na konkrétní výsledek probíhajícího hokejového zápasu. Tiket s vysokým kurzem je její vstupenkou za lepším živobytím.

Bývalá druhořadá herečka, které zůstala hospoda s hokejovou výzdobou po rozvodu s manželem hokejistou, chce výhru investovat do nájmu bytu v Praze a chce zase začít obcházet konkurzy. To tajemství svědkyně Ivety je jiné a v dané situaci možná ještě výbušnější. Má novomanžela Štěpána uloženého v mobilu pod jménem Králíček. Klára šílí. Podvádí ji manžel se svědkem Ivetou? Iveta se pod tlakem dozná k tomu, že je lesba. Klára jí nevěří. Co má teď dělat, jak má vědět, že se nevdala špatně? Potřebuje vědět ihned pravdu. Opilou Kláru napadne, ať jí Iveta dokáže svou orientaci sexem s Vladanou. Šílený nápad je nakonec realizován a Klára se uklidní. Avšak jen na chvíli. Ženich pořád nejde a venku už je tma. A také bouřka. Vypadnou pojistky. Klára se rozhodne, že je půjde ven nahodit. Chce udělat něco normálního v tak vypjatý den. Pojistky vevnitř nepomáhají. Musí jít nahodit hlavní jistič venku. Ale místo toho tajně vyslechne potmě rozhovor Vladany a Ivety, které v domnění, že jsou samy, mluví o zážitku ze společného sexu, a také o tom, že Iveta samozřejmě není lesba a se Štěpánem spala naposled před čtrnácti dny.

Klára nahodí pojistky, nebyl to hlavní jistič. Chtěla si je poslechnout. Schyluje se ke rvačce mezi Klárou a Ivetou. Klára vidí, že její svatba byla omyl, ale prožívá to podle Vladany poněkud věcně. Něco tady nehraje. Ivetě zvoní mobil. Klářin novomanžel Štěpán Jelen se vyboural v autě a zemřel. Iveta šílí. Brečí a brečí. Naopak Klára se drží daleko líp. Je jasné, že tou, která milovala Štěpána, je spíš Iveta než Klára. Vladana jede zjistit, co a jak. Nechá obě nešťastné ženy v hospodě, aby se prospaly. Když přijíždí zpátky, má šokující zprávu. Mrtvý je jelen, nikoli Štěpán Jelen. Porazili jelena. Takže Štěpán není mrtvý. Jenže co teď s tím, potom, co všechno vyšlo najevo? A kolik vlastně skončil ten hokej?

Podobné filmy

Příšerky z vesmíru
(Luis and the Aliens) Planetu Zemi čeká nelítostná invaze kosmické zábavy. Pokud jste si m...
dnes 14.55
Nova Cinema
Návrat do budoucnosti III
(Back to the Future, Part III) Tentokrát putuje Marty s pomocí doktora Browna a stroje čas...
dnes 16.20
Prima
Malí uličníci
(The Little Rascals) Parta kluků se společně zavázala, že si nikdy nic nezačnou s žádnou h...
dnes 16.40
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 28. 1. 2023 Svátek má Otýlie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz