fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

72% 1894 hlasů
film / komedie, drama, historický, romantický, USA/Velká Británie, , 123 min., od 12 let
Shakespeare in Love
DVD od 15.10.1999

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1998, Oskar, Původní scénář (T. Stoppard, M. Norman), Film, Hudba (S. Warbeck), Ženský herecký výkon (G. Paltrowová), Ženský herecký výkon ve vedlejší roli (J. Denchová),
1999, Český Lev, Zahraniční film


Ukázka
02:01Od Romea a Ethel, dcery pirátovy k Romeovi a Julii , aneb jak marná lásky snaha plná omylů vede k tomu, že konec vše napraví.
Londýnský dramatik Will Shakespeare má napsat novou hru a nutně potřebuje inspiraci. Tu nachází ve chvíli, když se nečekaně setká s půvabnou Lady Violou, která tolik miluje divadlo, že se vydává za muže, aby si mohla zahrát. Z lásky na první pohled se rozhoří osudový vztah, do něhož se zaplete i sama královna Alžběta I. , a vznikne hra Romeo a Julie, která má obrovský úspěch. Milenci se však musí rozejít, neboť Viola je proti své vůli provdána a Will už je ženatý. Dokonale rozehraný, důmyslný a vtipný příběh těží i z dalších Shakespearových děl, ale především nabízí skvělou barvitou podívanou, která okouzlí a potěší srdce každého filmového diváka.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Takže, začal bych skvělou Gwyneth Paltrow, ta byla dokonalá. Pokud přičtu další skvěle obsazené posty, plno filmových hvězd a známých tváří a bravurně zvládnutý příběh se spoustou vtipných momentů, nemůžu se přemoct dát nižší hodnocení.
Všechny komentáře k filmu 37+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Zamilovaný Shakespeare

obrazek
V Londýně roku 1593 žije a tvoří mladý William Shakespeare, který právě píše svou hru Romeo a Ethel, dcera pirátova. Zadlužený majitel divadla Phil Henslowe na hru nedočkavě čeká, jenže Will právě prožívá tvůrčí krizi a nedokáže hru dokončit. Jeho poradce mu poradí, že jediným lékem je láska. Will mu vypráví o svém předčasném manželství se starší Annou, která s jeho dětmi žije v Avonu. Potom se však setká se švadlenkou Rosalinou a povzbuzen přesvědčením o její lásce, pustí se konečně do psaní. Jenže pak švadlenku přistihne v posteli s vlivným panem Tilneyem. V hostinci pak společně s úspěšnějším kolegou Chrisem Marlowem vymýšlí zápletku hry a charaktery jednotlivých postav.
obrazek
Později si na konkursu, který pořádá Henslowe pro Willovu hru, všimne mladíka, který se představí jako Thomas Kent a zaujme ho svou recitací. Mladík před ním však uteče a Will ho sleduje až k domu bohatého Roberta de Lessepse. Vetře se na slavnost v paláci a na první pohled se zamiluje do půvabné Violy de Lesseps, stejně jako ona do něj. Co Will netuší, je skutečnost, že Thomas Kent, o kterém Violina chůva tvrdí, že je jejím synovcem, je ve skutečnosti sama Viola, která se okouzlena divadlem rozhodla stát herečkou, přestože tehdejší zákony nedovolovaly ženám, aby se objevily na jevišti. Opojné chvilky překazí lord Wessex, který právě s Violiným otcem podepsal svatební smlouvu. Když vidí Willa tančit s jeho nastávající, vytáhne na něj nůž. Will se před ním vydává za Marlowa a raději uteče. Netušící, že Kent a Viola jsou jedna a tatáž osoba, vyznává se před Kentem ze své lásky k Viole a když se pak dozví pravdu, vnikne do dívčiny ložnice a stráví s ní noc plnou lásky.
obrazek
Láska mu však propůjčí potřebnou inspiraci a Will rychle pokračuje v psaní. Hlavní hrdinka dostane jméno Julie a její dialogy s Romeem jsou napsány podle skutečných dialogů Violy a Willa. Všichni v divadle jsou hrou zaujati. Will je málem přistižen u Violy lordem, před kterým se vydává za její služebnou. Dostane se tak s dívkou a Wessexem až před královnu, kde muže vyprovokuje k sázce. Wessex totiž odmítá Violin názor, že divadelní hra dokáže vyjádřit opravdové city. Jenže ne vše pokračuje v dobrém. Nejprve se Viola dozví o Willově manželce, potom Will o tom, že jeho přítel Marlowe byl zavražděn a je přesvědčen, že ve všem má prsty Wessex a jakoby to nestačilo, vtrhne do divadle Wessex, který konečně pochopil pravdu a vzápětí po něm Mistr královských zábav Tilney, který s pomocí špicla odhalí pravou totožnost Thomase Kenta a nechá divadlo zavřít. Zdá se, že připravovaná premiéra Romea a Julie je ohrožena.


Podobné filmy

Věčně tvá nevěrná
Saša Rašilov a Lenka Vlasáková jsou manželé už snad celou věčnost. Ona učí aerobik a svého...
dnes 18.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Bláznivá, zatracená láska
(Crazy, Stupid, Love) Steve Carell prožívá nejhorší dny svého života - jeho žena Julianne ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Rašín
Ondřej Vetchý a Miroslav Donutil v hlavních rolích dramatického příběhu o konci Rakousko-U...
dnes 20.10
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 28. 10. 2020 Svátek má Státní svátek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz