fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

68% 1033 hlasů
film / drama, romantický, USA, , 168 min.
The Horse Whisperer
DVD od 11.3.2002 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:00Robert Redford a Kristin Scott Thomasová v romantickém příběhu lásky a naděje.
Život čtrnáctileté Grace tragicky poznamenala dopravní nehoda, při které byl vážně zraněn její milovaný kůň Pilgrim. Osud dívky a zvířete jakoby byly nerozborně spojeny a pokud chce zoufalá matka Annie vrátit štěstí své dceři, musí nejprve najít způsob, jak uzdravit koně. To prý dokáže jen muž s výjimečným darem tišit bolest zjitřených ran na těle i na duši, zkušený "zaříkávač koní" Tom Booker. Annie se proto s Grace a Pilgrimem vypraví do vzdálené Montany na Tomovu farmu a požádá ho pomoc. Děsivá klatba nehody pomalu mizí a mezi gentlemanským "zaříkávačem koní" a temperamentní vydavatelkou Annie vzniká křehké milostné pouto...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film jsem viděla už hodně dávno, ale ráda jsem si ho znovu připomněla. Pamatuji si velice dobře, že při tomhle filmu jsem se zamilovala do koní a navíc do Roberta Redforda, kterému to i ve 62 letech neuvěřitelně seklo a ten sexappeal tam pořád měl. Navíc se skvěle chopil knihy a dokázal z toho udělat nádherný příběh, i když pár detailů vynechal, ale film se mi líbí daleko více než knižní předloha, i když má své nedostatky. Trochu bych omezila ty dlouhé záběry z výšek na krajinu, kterých je tam vážně požehnaně, ale chápu, že se nedalo odolat. Nicméně konec v knize mi přišel více dramatický a dojemný, škoda, že tohle Robert změnil.
Všechny komentáře k filmu 27+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Zaříkávač koní

obrazek
Jednoho zimního rána se čtrnáctiletá Grace MacLean vydá se svou kamarádkou Judith na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie McLeanovi dozví, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí.
obrazek
Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. Rančer je sice nečekanou návštěvou překvapen, ale nakonec svolí, že se na koně podívá. Pochopí, že vyléčit zraněnou duši potřebuje nejen traumatizovaný kůň, ale také Grace. Souhlasí, že se o koně postará, ovšem jen pod podmínkou, že to bude chtít i Grace a bude mu pomáhat. Dívka nepříliš ochotně souhlasí. Tom se den co den věnuje koni a nenápadně i Grace. <>Obrázek nenalezen<> Zatímco se mu trpělivostí daří dosáhnout prvních pokroků, Annie, která pracuje jako šéfredaktorka módního časopisu, pomocí mobilu a laptopu dál řídí redakci, postupně se sbližuje se životem na farmě, který pro ni zcela odlišným světem, než jaký kdy poznala. Překvapivě se však začne stále více sbližovat také s Tomem. Jejich vztah pomalu přerůstá ze vzájemného respektu v důvěrné přátelství a lásku. Jednoho dne se však na ranči nečekaně objeví Robert, kterému se stýskalo po rodině.


Podobné filmy

Ďáblův advokát
(The Devil's Advocate) Ctižádostivý advokát Keanu Reeves chce za každou cenu vyhrávat. I z...
zítra 00.20
Nova Cinema
Divá Bára
Samorostlá dívka a opovrhovaná dcera obecního pastýře se ničeho nebojí. Jenže pověrčiví ve...
zítra 07.40
Prima
Kosmetička a zvíře
(The Beautician and the Beast) Kosmetička Joy je omylem pozvána do malé východoevropské ze...
zítra 09.20
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 27. 10. 2021 Svátek má Zoja
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz