fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

72%
film / thriller, krimi, drama, romantický, USA, , 124 min., od 12 let
Wild at Heart
DVD od 5.12.2005 Universal

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:59Film kontroverzního režiséra Davida Lynche je o vztahu lásky a násilí.
Mys strachu. Poblíž hranice Severní a Jižní Karoliny. Na schodišti k tanečnímu sálu surově ubije Námořník Ripley černocha Boba, který jej napadl nožem. Muže najala Marietta Paceová, nenávidějící Námořníka, který chodí s její milovanou dcerou Lulou. - O 22 měsíců a 18 dnů později. Přes matčin odpor Lula čeká před vězením na Námořníka, propuštěného na podmínku. Odjedou jejím kabrioletem do motelu, kde se vášnivě milují. Lula vzpomíná, jak ji ve třinácti letech znásilnil otcův obchodní společník, který o tři měsíce později uhořel při autohavárii. Námořník si zase vybavuje svou hádku s Mariettou na toaletě. Tvrdě ji odmítl, když se mu nabízela a ona na něho poštvala Boba. - Dvojice jde večer tančit. Ripley napadne Lulina tanečníka, a pak dívce zpívá s kapelou píseň Elvise Presleyho. Milenci se rozhodnou odjet do Kalifornie, ačkoliv mladík tím poruší podmínku...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Myslíte si, že Nicolas Cage hrál vždycky jen v podřadných béčkových akčňácích typu Ghost Rider a e nikdy neuměl nic jiného, než kulit své štěněčí oči? Omyl! V roce 1990 hrál v tomhle šíleném filmu, pocházejícím z břicha Davida Lynche (kde tento podivín čerpá svou inspiraci). Na jeho Námořníka, který v saku z hadí kůže a cestuje napříč Amerikou jen tak nezapomenete.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Zběsilost v srdci

<>Obrázek nenalezen<> Marietta za nimi vyšle svého nápadníka, soukromého detektiva Johnnieho Farraguta. Podobným úkolem pověří i svého dalšího ctitele, gangstera Santose, který je ochoten Námořníka zabít. Vymiňuje si ovšem, že při té příležitosti zavraždí i Johnnieho. - Santos objedná obě vraždy u svého šéfa, bonvivánského obchodníka s drogami Reindeera. Ten zatelefonuje kulhající narkomance Juaně. - Milenci se radují z volnosti. Poslouchají hudbu z autorádia, milují se v motelech a ujišťují se o vzájemné lásce. Dorazí do New Orleansu. Námořník dívku vzruší svým vyprávěním o milování s prostitutkou. Ona potom vzpomíná na svého pomateného bratrance Della. - Hysterická Marietta přiletí za Johnniem do New Orleansu. Detektiv je však po společné večeři unesen Juanou a jejími komplici a později je jimi brutálně zabit. Santos Mariettu brzy uklidní.
obrazek
Milenci se v noci vydají na další cestu. Námořník se Lule přizná, že byl nepřímým svědkem vraždy jejího otce. Pracoval tehdy jako řidič u Santose, který (s Mariettiným souhlasem) Lulina otce polil hořlavinou a zapálil. Dívka až dosud myslela, že otec spáchal sebevraždu. Dvojici vyděsí autonehoda, u níž zastaví, a smrt těžce zraněné šokované dívky. - Unavení milenci si pronajmou pokoj v motelu v zapadlém texaském městečku Big Tuna. Námořník tu navštíví svou známou, Juaninu dceru Perditu. Lula zjistí, že je těhotná, její milenec tím není nadšen. Dívce se vybaví vzpomínka na potrat. Přihlásí se k nim elegán se zkaženými zuby, Bobby Peru. Ten využije Ripleyovy nepřítomnosti, drsně obtěžuje Lulu, ale když ji proti její vůli vzruší, nechá ji být. Pak opije Námořníka a přiměje ho, aby se s ním podílel na přepadu skladiště krmiv v Lobu. Na místo činu je druhý den odveze Bobbyho společnice Perdita.
obrazek
Při loupeži Peru vystřelí na jednoho z mužů ve skladu, a pak obrátí kulovnici proti Námořníkovi. Je oním druhým Santosovým najatým vrahem. Zasáhne však místní šerif, který Bobbyho postřelí, a zraněný muž si nešťastnou náhodou ustřelí hlavu. Námořník je uvězněn, matka se Santosem si odvážejí zoufalou Lulu. - Věžeň si v cele čte milenčiny dopisy. - O 5 let, 10 měsíců a 21 dnů později. Lulu se synkem Pacem se navzdory matce, teď už zestárlé alkoholičce, vydá naproti propuštěnému Námořníkovi. Ten se s ní baví u kabrioletu. Přestože se milují, nechce se jí plést do života a odchází. Na ulici ho přepadne najatá parta ostrých hochů a zmlátí ho do bezvědomí. Zjeví se mu Dobrá čarodějka, která příběh jeho lásky sledovala v křišťálové kouli, a přesvědčí jej, aby se k Lulu vrátil. Zbitý muž běží po střechách aut za svou milovanou a svým synkem. Zazpívá Lule Elvisovu píseň Love Me Tender, která pro ně vždy byla příslibem manželství.


Podobné filmy

Dožeň, co se dá!
(Blast From the Past) Brendan Fraser vyrostl v atomovém krytu a po letech vychází ven, aby...
dnes 12.25
Nova Cinema
Dvojí hra
(Duplicity) Dva sexy průmysloví špioni Julia Roberts a Clive Owen se pokouší provést jednu...
dnes 17.35
Nova Cinema
Volba zbraní
(Choix des armes, Le) Za vše zaplatil a chtěl zapomenout na minulost. Yves Montand a Cathe...
dnes 21.35
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 4. 3. 2024 Svátek má Stela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz