fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

54% 52 hlasů
film / komedie, romantický, Slovensko/Česká republika, , 100 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 17.7.2014 v SK 14.8.2014, DVD od 19.11.2014 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:55Každou noc milióny lidí usínají s tím, že změní svůj život.
Petr létá po světě za obchodem a je stále v jednom kole. Když se však dostane do velkého průšvihu kvůli znehodnocené zakázce z Číny, začne si postupně uvědomovat, že v jeho životě jsou lidé, o které se může opřít.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Příjemné zjištění, že v pátek večer v televizi dávají i něco víc, než jen tu klasickou nudu. Už ne tolik příjemné zjištění bylo, že se jedná o nudný film hrající si na něco víc. Z hlavního hrdiny jsem žádné drsňáctví necítila a od začátku věděla, jak film dopadne. Takových filmu tu bylo mnoho, příště zkusit něco jiného a trochu se nad tím dějem zamyslet.... Konec byl dost zvláštní s tím jedním záběrem ze zahraničí. Asi úplně nedoporučuji, pokud nechcete hltat postavu a roztomilost Vicy Kerekes :-[
Všechny komentáře k filmu 18+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Zejtra napořád

Každou noc milióny lidí usínají s tím, že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku. Svých schůzek naslepo se ale nevzdává i přesto, že to jeho nejlepší kamarádka Tereza nevidí ráda. Petr vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou. A protože všechny důležité věci jsou v našich snech, je možné, že se splní i ten Petrův.


O filmu

obrazek
Hlavní hrdina nového českého filmu Zejtra napořád Petr Kraus žije v trysku. Jeho život je jeden velký adrenalin. Obchodovat s nebezpečnými lidmi, lítat z kontinentu na kontinent, dávat si schůzky naslepo a sem tam se svalit do nějakého průšvihu, z kterého vás musí vysekat nejlepší kámoš. Občas jste ve vatě a občas vám někdo drží pistoli u čela. Občas potkáte divný lidi. A občas ty pravý. Ale je tohle život, který chce? Petr si není tak úplně jistý, co vlastně hledá. Nechce zbohatnout, nechce se usadit, chce něco změnit, chce… ale co vlastně? Protože to neví, tak nepozná, že už to má vlastně nadosah. A když to pozná, je už možná pozdě. Anebo ne?

Petr se vrátil z Číny, kde udělal superkšeft. Má pár dní volna - na pokec s nejlepší kámoškou Terezou, na pařbu s nejlepším kamarádem Pavlem. Má pár adres holek z internetových seznamek. Jenže…Věci se vždycky nevyvinou tak, jak člověk čeká. Prožijeme s Petrem pár dní života. Možná v nich objeví, co chce vlastně změnit. Zejtra. Napořád.

„Chtěl jsem přivést do filmu mužskou postavu, která bude zajímavá, protože si myslím, že v českých filmech chybí silné mužské charaktery. Většinou jsou to ublížení, potrhlí, debilní nebo asexuální tvorové, na které mě nebaví se dívat. A to, že všichni chceme změnit svůj život a máme své sny, mi přijde logické, protože věřím, že v koutku duše si to přejeme v jisté míře všichni,“ říká režisér Rudolf Havlík.

Zejtra napořád je film o našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. O rozhodnutích, která začneme realizovat, ale až zejtra! O naději, že příští ráno všechno změní. Zejtra napořád je film o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam a ke komu vrátit. Film o muži, který chce žít tak, jako by všechno v jeho životě mělo začít zejtra. A napořád!

„Snažili jsme se udělat především zábavný film, který se nebere zas tak moc vážně. Aby se bylo na co koukat. Aby lidé, kteří přijdou do kina, měli pocit, že viděli něco, na co jim stálo za to přijít. Všichni, kdo na tom filmu dělali, se snažili ho udělat poctivě, “ říká Rudolf Havlík. „Lidi doufají ve vlastní happy end a já jsem jim ho chtěl tímhle filmem dát. Každý má své sny a kino je místo, kde se sny můžou a mají plnit. Nemám rád škatulky. Pro mě je Zejtra napořád prostě velký letní film.“

<>Obrázek nenalezen<> O hercích

Do hlavní role filmu Zejtra napořád si vybral režisér Pavla Baťka a v hlavní roli si těžko představit někoho jiného. Pavel Batěk má za sebou řadu výrazných divadelních rolí jak v Divadle na Vinohradech, jehož členem je od roku 2004, tak na scénách, kde účinkoval pohostinsky. Jeho tvář je známá divákům z televizních seriálů, je zpěvákem kapely The End Of Colours, která svým repertoárem vzdává hold legendární americké kapele The Doors a kde působí společně se svým bratrem, rovněž hercem Petrem Baťkem. Role ve filmu Zejtra napořád je první hlavní úlohou, kterou vytvořil v celovečerním hraném filmu.

„Petr se snaží změnit svůj život, ale úplně se mu to nedaří, protože na to jde špatně,“ říká o své postavě Pavel Batěk. „I když jemu všechny cesty dávají smysl, protože doufá, že na nich najde to, co mu chybí.“ Do jaké míry je hlavní hrdina obrazem režiséra samotného? „Chtěl jsem mít po ruce prostředí, v němž se umím trochu pohybovat. A tak jsem si Petra Krause umístil do míst, kde se cítím jako ryba ve vodě a celý příběh orámoval Čínou a výrobou oblečení. Petr je přece jenom jiný než já. Lepší, vtipnější a elegantnější. Já vysedávám na zemi na obrubníku, kdežto on cestuje v obleku. Ve filmu to jde snadněji…“ říká režisér.

A proč si vybral právě Pavla Baťka?

„Protože se mi líbil. Připadá mi jako chlap. Ne karikatura. Když chodím do kina na romantické filmy z USA, jsem rád, když se tam objeví někdo, s kým mohu ty dvě hodiny strávit i já. Batěk je pro mě zajímavý, má sex appeal, dokáže si sám ze sebe udělat legraci a myslím si, že má charisma, které je tady u nás výsadou několika málo herců. A taky proto, protože je s ním sranda...“ říká Havlík.

Do hlavní dvojice spojil herecky Pavla Baťka s Vicou Kerekes. Slovensko-maďarská herečka Vica Kerekes se stala jednou z nejobsazovanějších zahraničních hereček v českém filmu. Objevil ji Jan Hřebejk, který ji obsadil do komedie Nestyda. S tehdejším hereckým partnerem Jiřím Macháčkem se sešla znovu v komedii Jiřího Vejdělka Muži v naději, která jí přinesla širokou popularitu. Zahrála si v pohádce Děšťová víla a dramatu 7 dní hříchů a vytvořila hlavní ženskou postavu v kriminálním televizním seriálu Clona.

„S Pavlem Baťkem sa mi hralo velmi dobre... zlobili jsme jeden druhého a to nám pomohlo v hraní. Pavel má v sebe hravosť a prirodzenosť a to je úžasná vec,“ vzpomíná na natáčení a spoluráci s Pavlem Baťkem Vica Kerekes, která se rozhodla bez obav spojit i s debutujícím autorem a režisérem.

„Scenár sa mi páčil, lebo som z toho vycítila život. Je v tom istá filozofia, silný pohĺad na veci ale s lahkosťou naservírované. A to je dôležité, aby sme sa z toho neotrávili ale naopak, dobre sa najedli,“ říká Vica dodává: „Ja sama som sa viackrát pristihla, že si odkladám veci na zajtra. Zajtra to spravím, lebo... vždy to lebo! Nie. Už nikdy viac "zajtra, lebo"…teraz treba!!!“

obrazek
A jak je na tom Pavel Batěk, kolikrát v životě si třeba řekl: zítra přestanu kouřit, zítra si najdu novou holku, a tak dále?

„Že přestanu kouřit, jsem si neřekl nikdy. To, že si najdu zítra dívku, se nedá uskutečnit, pokud se ta dívka neobjeví nebo pokud to nějakým způsobem nezafunguje obousměrně, a to zítra je v podstatě relativní, je to spíše v nejbližší době, nebo už brzy. Zkrátka, je v tom ta naděje. Zítra a pak už to objevím a je to. A není to alibismus, ale myslím si, že nutit se do něčeho, to úplně nejde,“ říká Pavel Batěk.

Mezi oběma mužskými hlavními hrdiny, které hrajete s Filipem Blažkem, funguje takové správné chlapské přátelství, měl jste či máte ve svém životě nějaký podobný vztah, někoho, kvůli komu dokážete vylézt o půlnoci z postele a jet mu pomoct přes půl republiky? „Mám několik takových. Někteří z nich to tuší, jiní o tom ještě nemají páru… každopádně mě zatim nejspíš šetří,“ říká Pavel Batěk.

Jak se vám spolupracovalo s Filipem Blažkem, zmíněné kamarádství jste asi nemuseli až tak moc hrát?

„Byl jsem nervózní jako pes,“ směje se Pavel. „Kamarádit po boku takové hvězdy! Brzy jsem si ale na jeho kamarádství zvykl.“

Režisér Rudolf Havlík tvrdí, že ty nejlepší věci se odehrávají v našich snech. Souhlasili byste s tím? - ptáme se herců „Souhlasím s ním. Ale odehrávají se tam i věci nejhorší, jen se o tom nerado mluví,“ říká Pavel.

Vice ale více vyhovuje o věcech nejen snít… „Mám rada nočné snívanie a ráno si vždy preberiem svoje nočné dobrodružstvo, ale ja miesto snívania používam imagináciu. Snívanie je pasívne, imaginacia aktívna a vo mne vždy vyvoláva okamžitú túžbu na konanie a nemožem čakať na zajtrajšok. Som zastancom toho, že teraz je tu čas a nie zajtra,“ svěřuje se herečka.

Kdyby nastala situace, že nějaký váš vlastní sen, přání, touha by se vám mohly splnit "zejtra". Co by to bylo?

„Plní se mi už dlouhou dobu. Zejtra bych chtěl, aby se mi plnit nepřestaly,“ říká Pavel Batěk. „Asi kdybych mohl dokázat, aby moje mamka omládla tak o třicet let. To by bylo ono. Protože jinak jsem spokojený, mám všechno, co jsem kdy chtěl a můžu tvořit, co mě baví. A co nemám, tak na to budu makat, abych si to mohl dovolit, zadarmo to nechci. Nebavilo by mě to,“ dodává režisér Rudolf Havlík.

Jak se rodilo další obsazení, v němž nechybějí velká domácí herecká jména?

„Snažili jsme se pro sebe urvat co nejvíc zajímavých osobností. Pro mě pak byl trochu šok, když jsem přišel na natáčení a tam stál Jan Přeučil, který mě děsil v pohádkách, říkal mi „rejžo“,“ vypráví Rudolf Havlík. „Jsem hrozně rád, že to Vica vzala a že s ní byla a pořád je legrace, Filip Blažek je profesionál a Klára Issová je ve své práci bezchybná a vždycky připravená. Nevím, jak se to povedlo. Prostě se to stalo. Asi to má taky něco společného se sny. A s tím, že jsme Jiřího Lábuse ukecali s Pavlem Baťkem v hospodě. A on to vzal, protože je děsně hodnej.“

Podobné filmy

Letní romance
Helena Vondráčková a Lubomír Lipský v hudební komedii téměř kriminální (1975). Dále hrají:...
dnes 07.40
ČT1
Herkules
(Hercules) Vládci řeckých bohů Diovi a jeho manželce Heře se narodí syn Herkules. Zatímco ...
dnes 08.50
Nova Cinema
Neohlížej se, jde za námi kůň
Dětská komedie o bratrech Skořepových, pilných a vytrvalých sběračích starého papíru. Ve s...
dnes 10.00
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 1. 8. 2021 Svátek má Oskar
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz