fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

65% 313 hlasů
drama, USA/Německo, , 123 min., od 10 let
Land of Plenty
Kinopremiéra v ČR 18.8.2005, DVD od 21.11.2005 Hollywood

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:04Wim Wenders, režisér filmů jako Nebe nad Berlínem nebo Milion Dollar Hotel hledá "Zemi hojnosti"...
Děj se odehrává ve Spojených státech těsně po útocích 11.září.
Příběh sleduje vztah dvou postav: Paula, veterána z Vietnamu a nyní federálního agenta, jehož velkou obsesí je fanatická obrana Ameriky před ostatním světem a mladičké Lany - misionářky zarputile bránící práva menšin. Lana se právě vrátila do USA po několika letech strávených v Palestině.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Z cyklu "Lesk a bída USA" je to ta druhá epizoda a první polovina lehce dokazuje relativitu času, ani v druhé se, až na pár zajímavě nasnímaných detailů, nedočkáte zlepšení. Totálně jalový, mezikomunitně usmiřující snímek na objednávku, kde se v každičkém filmovém okénku nachází podprahové upozornění na jeho nezávislost, až dostanete chuť zchroupat kbelík popcornu a všechno to spláchnout půllitrem coly.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2, Oficiální stránka 3    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Země hojnosti je vlastně mixem Ramba a Fahrenheita 9/11. Nikoli však drsnou akcí, či vydařenou satirou poměrů za prezidenta Bushe. Z prvního díla tu máme rozhodnutého veterána z Vietnamu, jehož však ke konání „dobra pro vlast“ nepřiměl bídný osud spolubojovníků, ale prokletý úterek v září 2001. Mooreův dokument zas film připomíná nastavením té méně zobrazované tváře národa strýčka Sama - masy prostých a chudých občanů v neperspektivních končinách jsou totiž stejně tak reálné, jako makléři na Wall Streetu, či nápis HOLLYWOOD v L.A.    Co může vzniknout náhlým spojením příběhů onoho vyšinutého nacionalisty Paula se zvonkem americké hymny na mobilu a idealistické Lany, která by nejradši zachránila hladové v celém světě? To se nám snaží přiblížit režisér proslaveného Nebe nad Berlínem ve dvou hodinách relativně poklidného příběhu. Žel bohu možná až moc poklidného na to, že divák najezený vtipné kaše záhy vytuší, k jakému debaklu Paulovo sledování asi spěje, a že zátah... Celá recenze
vip007, 5 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 19. 5. 2022 Svátek má Ivo
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz