fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

49% 352 hlasů
akční / drama, USA, , 240 min.
10.5 / Earthquake 10.5

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:14



Zachrání jaderná síla Zemi před zkázou?
Seattle zasáhlo tragické zemětřesení. Během minuty je zničeno celé město, tisíce lidí jsou bez střechy nad hlavou, další tisíce se pohřešují. Je to největší přírodní katastrofa století, která zasáhla západní pobřeží. Vzápětí se země opět otřásá. Podle odborníků by mohly přijít další otřesy, které novodobě lidstvo nepamatuje. Jediná možnost, jak přírodní živel zkrotit, je použít jadernou sílu...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu O odpade rozhodla scena, ked akesi dievcatko utekalo pret tektonickym zlomom ...... LOL. 0 %
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu 10,5 stupně

<>Obrázek nenalezen<> Americký Seattle zasáhlo zemětřesení o síle 7,9 Richterovy stupnice. Během minuty je zničena velká část města, tisíce lidí přišly o život, další tisíce jsou bez střechy nad hlavou a také počet pohřešovaných jde do tisíců. Je to největší přírodní katastrofa, která za poslední stovky let zasáhla západní pobřeží Spojených států. Guvernérka Kalifornie Carla Williamsová okamžitě nabídne veškerou možnou pomoc, jenže o pár hodin později zasáhne další, ještě mnohem silnější zemětřesení Redding v západní Kalifornii. Tomu vědci naměří sílu 8,4 Richterovy stupnice. Pro Carlu je to neštěstí dvojnásob, protože ztratila spojení se svou dcerou Amandou, která se právě do postižené oblasti vydala tábořit se svým otcem, Carliným bývalým manželem Clarkem. Prezident Spojených států Paul Hollister okamžitě vytváří tým složený z nejlepších odborníků.
obrazek
Jeho úkolem je zjistit rozsah katastrofy, její příčiny a také předpověď toho, co bude následovat. V čele týmu stojí prezidentův přítel Roy Nolan, šéf federální záchranné agentury, který současně rozjíždí velkou záchrannou operaci. Také on má v postižené oblasti syna, plastického chirurga Zacka Nolana, se kterým nemluvil od smrti své manželky. Experti se v bouřlivém jednání shodnou na tom, že pokud ještě něco přijde, bude to jeden poslední velký otřes. Je tu však mladá seismoložka Samantha Hill z washingtonské univerzity. Ta jediná nesouhlasí a přijde se zcela novou, mnohem děsivější teorií, která se většině vědců jeví jako silně za vlasy přitažená. Podle Samanthy totiž existuje v hlubinách dosud neobjevený superzlom, který by mohl spojit všechny známé zlomy na západním pobřeží. Druhé zemětřesení podle ní odstartovalo řetězovou reakci vedoucí právě k takovému propojení zlomů. Další zemětřesení podle ní postihne San Francisco a to poslední, gigantické, ve zlomu San Andreas zcela odlomí od kontinentu kalifornské pobřeží a zabije další miliony lidí.
obrazek
Bude to prý otřes na který desetistupňová Richterova stupnice stačit nebude. Roy Nolan se zdráhá její bizarní teorii uvěřit, jenže pak se začnou její děsivé předpovědi naplňovat a když San Francisco zasáhne otřes o síle 9,2 Richterovy stupnice, pochopí Nolan, že Samantha má pravdu. S prezidentovým souhlasem je vypracován riskantní plán, který by mohl řetězovou reakci zastavit za pomoci hlubokých vrtů a jaderných hlavic. Současně však existuje reálné nebezpečí, že pokud plán selže nebo dojde k nějaké chybě, zemřou miliony lidí. A tak zatímco se hrstka odvážných chystá přemoci rozbouřené zemské hlubiny, začíná na povrchu největší evakuace v historii USA. Na pozadí těchto událostí se odehrávají desítky jednotlivých osudů: Dr. Zacka Nolana a jeho kolegy Owena Huntera, jehož rodinné potíže způsobené jeho posedlostí prací, musejí ustoupit do pozadí skutečným potížím, Amandy a Clarka, kteří přes vzájemné neshody musejí společně bojovat o život v pustině, Samanthy a samozřejmě samotného prezidenta Hollistera, který se ve chvílích nejtěžších ukazuje být mužem na svém místě.



logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 9. 2020 Svátek má Václav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz