fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

42% 13 hlasů
drama, Slovensko/Česká republika/Maďarsko, , 85 min.
Kinopremiéra v ČR 15.10.2009 v SK 25.6.2009

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:46Stín jiných žen zastínil hvězdu jejich lásky.
Manželství Very a Daniela je již delší dobu na mrtvém bodě, Vera je jako herečka na konci kariéry a Daniel se raději baví s mladšími děvčaty než s vlastní manželkou. Do jejich rodiny navíc vstupuje mladá Makedóňanka Liana, v níž Vera nachází část svého já. Paralelně s Verou a Danielem si místo v životě hledá ošetřovatelka Eva a designer Martin.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dostávám se do věku, kdy tomu filmu začínám rozumět. Kdybych byl mladší, tak k němu rozhodně nebudu tak smířlivý. Takhle se nepřidám na stranu těch, kteří tady tvrdí, jaká že to byla hrozná kravina. Nebyla. Prostě spolu žijí 2 lidé, kteří už se mají za ty léta jeden druhýho až po krk. Žijí spolu, ale ve skutečnosti každej sám. To je základní linie, pro mě de facto jediná uchopitelná a zapamatovatelná. Pak je tu pro mě absolutně nezajímavej, nesouvisející příběh nějaké Makedoňanky - zbytečná odbočka. Pak je tady příběh nemocného grafika v podání Vladimíra Dlouhého - tuhle odbočku jsem nepochopil vůbec..? A pak je tu dramatizace v podobě vraždy mladé modelky. Jestli má zbytek působit civilně, tak tahle zápletka je čistě filmová, protože téměř nereálná. Celkově slepenec, kterej nebyl v podstatě o ničem. Z mého pohledu měl jedinou přednost - úplně nenudil. Jo, a líbila se mi i kamera. Jinak česko-slovenský film se dá zjednodušeně zobecnit jako stále dokola opakované pokusy o depku, které skutečně vyznívají depresivně a občasné pokusy o komedii, které rovněž vyznívají depresivně. A v tomhle my tady žijem. Ještě že už si dnes člověk může vybírat a zabrousit i jinam. Tohle je jasná krize a trvá to už pekelně dlouho. Sláva těm nemnoha výjimkám, o kterých mnou výše řečené neplatí.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Ženy mého muže

Populární herečka Věra stárne a oblibu si udržuje spíš jako moderátorka své talk show. Zřídkakdy už nachází společnou řeč s manželem Danielem, který je šéfem produkční agentury a chronicky ženu podvádí s mladými dívkami. Vnést do vyhaslého vztahu nový smysl nedokáže ani mladičká Makedonka Liana, jež náhodou najde útočiště v luxusním bytě mediálně úspěšného páru. Podobně jako Věra a Daniel si své místo v životě hledají i ošetřovatelka Eva a umírající designér Martin. Řetězec všednodenních lží, her na schovávanou a manipulací získá na vážnosti ve chvíli, kdy je zavražděna dívka, kterou Daniel doporučil japonským klientům do reklamní kampaně na umělé květy sakury. Muž, trpící těžkými psychickými problémy, si totiž sám není jistý, co se osudové noci vlastně stalo. Nový film zkušeného režiséra Ivana Vojnára je příběhem o uspěchaném moderním světě, ze kterého se vytrácí přirozenost, lidskost i duchovní hodnoty.


O filmu

obrazek
Životy lidí ve středoevropské metropoli opouští v důsledku unáhleného životního stylu lidskost a duchovní hodnoty. Herečka Vera má nejlepší léta za sebou a její sláva dohasíná v moderátorském křesle. Veřin manžel Daniel zatím svádí mladé modelky, bojuje s nadměrnou agresivitou a psychickými zkraty. Děvče, se kterým strávil noc v hotelu, najdou mrtvé. Stává se hlavním podezřelým a sám sebe se ptá, zda by byl schopen zabít...

Film Ženy mého muže rozvíjí více příběhů. Všechny ale souvisí s osudem manželského páru Very (48) a Daniela (52). Vera je mediální hvězda, která má nejlepší léta za sebou. Z úspěšné herečky se stala moderátorka televizní show. Daniel je majitelem zaběhnuté produkční agentury. Ona se soustředí na zbytky své slávy, on na reklamní kampaň pro Japonce. Jejich manželství už dávno uvízlo ve slepé uličce. Žijí spolu jaksi na dálku, jen tak jeden vedle druhého.

Po nečekaném telefonátu z Makedonie přichází do jejich rodiny Liana (16). Její matka byla Slovenka. Nic víc ji neváže k zemi, kde se shodou okolností právě ocitá. O štěstí se ale člověk může pokusit kdekoliv. Liana zasáhne především do příběhu Very. Nechce nic měnit, je příliš plachá na to, aby přetvářela věci k obrazu svému. A přeci se vše obrátí. Liana je ztělesněním toho, co se z Veřina života vytratilo a zanechalo za sebou pocit prázdnoty. Na nic si nehraje, ve své naivitě je naprosto pravdivá. To ve Veře probudí novou citlivost. Do vlastní talk show začne zvát hosty, kteří stojí na okraji mediální pozornosti. Jejím posledním hostem je sama Liana. Děvče, vystrašené z cizího prostředí, nedokáže ze sebe dostat ani slovo. Vera zapomene na záchranný kruh své profesionality a před kamerami se Lianě vyzná ze svého obdivu k ní. To je konec její kariéry.

Daniel zatím stále častěji trpí psychickými zkraty, které mu narušují pracovní vztahy i soukromí. Celá věc zajde tak daleko, že se stane podezřelým z vraždy. V parku objeví uškrcenou modelku z jeho agentury. Daniel s ní byl noc předtím na hotelu, nic víc si nepamatuje. Mohl to udělat. Vera i Daniel se dostali do bodu, kde se vyčerpává jedna životní etapa. Jít dál znamená otočit se novým směrem. Náš příběh končí ve chvíli, kdy už mají to nejhorší za sebou, ale ještě přesně nevědí, co bude následovat. Příležitost se jim otvírá ve změněné rodinné situaci.

obrazek
Scénář

Scénář filmu Ženy mého muže získal 1. místo ve scénáristické soutěži Cena Tibora Vichty v roce 2005 v Bratislavě.

Film Ženy mého muže je reflexí současného života s jeho dobrými, i s těmi horšími stránkami. Scénář rozvíjí několik příběhů - dvě rozdělná partnerství a detektivní linii. Všechny jsou však propojeny s osudem manželského páru, který již není schopen lásky. Na druhé straně jiný pár stále hledá velká slova, jako jsou láska a smrt. Detektivní linie odhaluje tajemství zúčastněných, záhadu, proč postavy nedokážou být skutečné.

Scénář je obohacený o odkaz, jak je možné lidem ukázat důležitost slova láska, mezilidské vztahy, a jak je důležité přehodnocení našeho životního stylu, kariéry a vnitřních hodnot. Oslovuje nás výzva, aby každý z nás dokázal zastavit tento vlastní kolotoč a docenit všechny tyto hodnoty dříve, než bude pozdě.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 7. 7. 2022 Svátek má Bohuslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz