fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

67% 6 hlasů
romantický, Česká republika, , 104 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Nevšední milostný příběh ze současnosti.
Zlatá brána je všeobecně známá dětská říkanka, ale málokdo ví, že je to prastarý obraz posledního soudu, kdy duše prochází zlatou branou do jiného světa a než bude vpuštěna, přetahují se o ni anděl s čertem, dobro se zlem.
Ve stínu tohoto příměru vypráví film působivý příběh ze současnosti o nekonvenčním milostném vztahu. Eva Štanglová je profesorkou češtiny či literatury na univerzitě. Po letech namáhavého manželství ji právě opustil muž a odstěhoval se ke své italské milence. Eva se cítí zrazená a úplně sama.
V její blízkosti se vyskytuje člověk, který je zrovna tak sám. Je to Moldavan, gastarbeiter, a pracuje jako zedník na lešení za Eviným oknem. Přijel do Čech ze země, o jejíchž životních podmínkách se nám ani nezdá. Má také dceru a vnučku, právě jako Eva, zůstaly v Kišiněvě, tam, kde jsou denně slyšet dávky ze samopalů a kde i Borisovi hrozilo mafiánské nebezpečí. Chtěl by tu dceři vydělat na dům. Jeho přání se zdá naivní, pracuje na černo za žebráckou mzdu a je zcela v rukou místních mafiánů, kteří na utečencích vydělávají.
Eva a Boris, dva ztroskotanci, každý z jiné kulturní oblasti, jiného vzdělání a společenské třídy se sblíží. Pokoušejí se projít do bezpečnějšího světa lidské pospolitosti, překonat svou osamělost a najít ztracený klid duše. Cesta, kterou musí absolvovat, je složitá - a to nejen v rozměru osobním, ale i společenském.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to skôr komorný príbeh,ktorý je plný ľudskosti,ale zároveň naj poukazuje na súčasné praktiky mnohých,ktorí chcú zbohatnúť na nešťastí iných ľudí.Konkrétne v tomto filme na moldavcovi.Ale má to peknú a hlbokú ľudskú myšlienku.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 7. 6. 2023 Svátek má Iveta a Slavoj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz