fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

film / drama, válečný, Československo, , 79 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Dramatický příběh z druhé světové války, viděný očima vesnických dětí. Přesto, že se hrdinové stávají oběťmi válečné brutality, vítězí nad fašisty silou své solidarity a jednotou odporu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Příběhy očima dětí byli vždy velice odlišné hlavně po stránce jisté odlehčenosti, naivity a hlavně krapet jiného úhlu pohledu. Týká se to i tohoto příběhu odehrávající se v jedné slovenské vesnici pojednávající o těžkých kratochvílích mladého avšak zmrzačeného muže se svým snem žít svorně a šťastně. Jenomže byla válka a ta mu to za žádnou cenu nijak neulehčovala. Ba právě naopak. A jako v každé vesnici i zde jsou děti se svým pohledem na danou věc, jejich pochopení situací a vytvoření si vlastního úsudku. Děj je na svou stopáž vcelku obsáhlý a hlavně s důrazem na tragické události, jaké mohli v této nelehké době na vesnici nastat. Tvůrci se však těch nejhorších přeci jen vyhnuli a tak třeba popravy či krádeže dobytka, koní a jídla německými vojáky se tu nedočkáme. Nejde sice o vyjímečné dílo, ale po dramatické stránce film zase nevyšel nijak nejhůř. V mnoha ohledech však atmosféra vypadá, jakoby se režisér nemohl rozhodnout, jakým směrem se má vydat. Pojmout dějství více jako dětský film, přidat do toho poetiku a nebo více zatlačit na pylu v dramatizaci? Zkrátka, jakoby tu bylo od každého něco, což vyznívá poněkud nedotaženě. Výkon Jana Vlasáka však stojí za uvážení. Jeho hlavní postava, která je v centru samotného dění, je více než zajímavá a podaná zcela adekvátně. A tak i přes nevýraznou uhrančivost celého pojetí má snímek rozhodně své místo ve slovenské kinematografii konce 70. let.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Zlaté časy

Návrat do doby posledních dnů druhé světové války viděný očima dětí. Současně s jejich zážitky a jejich chápáním války se rozvíjí tragicky laděný příběh mladého muže s velkými životními sny a mocnou touhou žít za každých okolností jako člověk.


Podobné filmy

Skutečný přítel
(Our Friend aka The Friend) Matt je válečný korespondent a bývá často pryč z domova. Jeho ...
dnes 15.45
Nova Cinema
Atlas ptáků
Miroslav Donutil v hlavní roli strhujícího příběhu o tom, že nic není takové, jaké se zdá....
dnes 20.10
ČT1
Masakr v Římě
(Rappresaglia) Richard Burton jako velitel gestapa a Marcello Mastroianni coby odbojářský ...
dnes 21.40
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 4. 6. 2023 Svátek má Dalibor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz