fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

60%
film / akční, science fiction, USA, , 95 min., od 15 let
Soldier
DVD od 27.10.1999 Warner

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:33Kurt Russell jako skvěle vycvičený žoldák, který se stal noční můrou těch, kteří ho odepsali a americké sci-fi.
Todd je veterán intergalaktických konfliktů a válek a ve své branži patří k nejlepším. Jeho úspěšné dny jsou však sečteny. Vědcům se podařilo sestrojit úplně nový prototyp nezničitelného bojovníka s názvem Caine 607. Při vládním testování je proti němu postaven Todd spolu s dalšími dvěma členy elitní jednotky. Toddovi se jako jedinému poštěstí přežít, je však v zuboženém stavu přepraven na vzdálenou odpadní planetu, která je obydlena pouze zapomenutou a mírumilovnou komunitou osadníků. S jejich pomocí se Todd vrací do normálního života a chystá strašlivou pomstu ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Výroba speciálních supervojáků tentokrát někde ve vesmíru. Akční sci-fi takové jaké se dá v 90. letech představit. Kurt Russell ve své roli vynikající, ostatně jako vždy. Tyto role mu výtečně sedí a jsou uvěřitelné. Speciální efekty na výbornou. Planeta odpadků je nezapomenutelná. Pro mne je to výborný snímek, ke kterému se rád vrátím.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Žoldák: Legie zkázy

obrazek
V budoucnosti vedou války lidé, kteří byli speciálně k tomuto úkolu vybráni již při svém narození. Byla potlačena jejich individualita, byli vychováváni v izolaci od normální společnosti a bylo jim do myslí "implantováno" jediné heslo: zabít nebo být zabit. Výcvik byl tvrdý a úkoly, které musí zdolat ještě tvrdší. Dospělosti se dožívají jen ti nejzdatnější z nich.
Lidé, kteří byli určeni, že se z nich stanou vojáci, jsou vycvičeni tak, aby dodržovali americkou armádou stanovená velmi přísná "Pravidla pro život":
1. Slepě poslouchej rozkazy
2. Nikdy nezpochybňuj autoritu
3. Vítězství je nadevše
4. Síla poráží chytrost
5. Zlikviduj všechny své nepřátele
6. Vyhledej a znič
7. Neprojevuj soucit
8. SLABOST rovná se SMRT
A oni se těmi pravidly vždy beze zbytku řídili. Až na jednoho.

<>Obrázek nenalezen<> Todd (KURT RUSSEL) je veterán mnoha galaktických válek a proto, že vyrůstal podle pravidel americké armády již od dětství, patří mezi nejlepší. Zocelený boj a zbavený jím jakéhokoli citu je ztělesněním Darwinova principu o přežití nejsilnějšího. Dny Toddovy slávy jsou však pryč.

Pokrok vědy vedl ke vzniku nového typu válečníků. Jsou neuvěřitelně schopní v boji, velmi odolní a nemají žádné zábrany, které by jim, bránily nemilosrdně zabíjet. Nejlepším z této nové generace lidských válečných strojů je Caine 607 (JASON SCOTT LEE). Ten je při testu pro vládu, který má prokázat jeho výjimečné schopnosti, vybrán, aby bojoval proti Toddovi a jeho dvěma spolubojovníkům. Při testu jsou shodou okolností oba Toddovi kolegové zabiti. Todd sám je v boji vážně zraněn a zdá se, že tudíž k nepotřebě. Je proto odhozen na odlehlé planetce sloužící jako smetiště, která je osídlena pouze malou mírumilovnou skupinou obyvatel - ztracených a zapomenutých průkopníků.

<>Obrázek nenalezen<> Tito obyvatelé Todda vyléčí a on se postupně se začíná seznamovat s každodenními aspekty jejich života za bojovou linií a objevuje v sobě postupně svou lidskost, která se během jeho válečnického života téměř vytratila. Když však Caine a jeho jednotka planetku napadnou, je Todd nucen bránit svůj nový domov a to společně s dalšími obyvateli, kteří se rozhodli vzdát se svých pacifistických názorů a bojovat o svůj život. Starý voják proti novým, lidskost proti drillu, to je nový film s Kurtem Russelem v hlavní roli.

Ve filmu Voják dále hrají CONNIE NIELSENOVÁ v roli Sandry, jedné z osadnic, která vylečí Todda z jeho zranění, GARY BUSEY v roli Churche, Toddova bývalého velitele, MICHAEL CHIKLIS v roli Jimmyho Piga, osadníka a nového Toddova přítele, SEAN PERTWEE v roli Maceho, manžela Sandry, a JASON ISAACS v roli plukovníka Mekuma, velitele nových vojáků.


O natáčení

obrazek
V budoucím světě podle scénáře Davida Webba Peoplese pro film Voják, je lidem určeno, jak budou žít, již v okamžiku, kdy se narodí - jestli se z nich stanou vědci, učitelé nebo právě vojáci. Ti, kteří byli vybráni pro službu v armádě, jsou vychováváni v lidské stroje bez jakékoliv lidskosti, v citově chladné roboty na zabíjení. Ale podobně tak jako stroje, kdysi vychvalované, končí časem jako bezcenné haraburdí, vojáci budoucnosti musí čelit smrtelnému nepříteli, nové generaci vojáků.

"Podobně jako zbraně, které má dnešní svět, stává se voják v našem příběhu zastaralým," uvádí producent Jerry Weintraub. "Když zastará bombardér B-1, kongres ho vyřadí a nahradí ho lepším, modernějším letadlem. V tomhle filmu vytváří technologie lepší, modernější bojovníky, kteří pošlou dosavadní vojáky do starého železa. S čím ale velení armády nepočítá je lidský element."

Režisér Paul Anderson to popisuje takto, "Příběh je ve své podstatě western odehrávající se v kosmu. Jsou v něm tak zahrnuty dva mé oblíbené žánry - western a science fiction. Má klasickou dějovou strukturu podobnou westernu Shane položenou do čisté fikce. Film má silný příběh a zároveň se jedná o skvělé SF.

Po téměř osudném setkání s Cainem 607, je Todd doslova odhozen na planetě, sloužící jako smetiště pro zbytky ze Země dvacátého století. Povrch planety je poset až tři sta metrů vysokou vrstvou biologicky nezničitelného odpadu jako jsou části letadel, vlaků, satelitní antény a jiného haraburdí. Z této planety si udělali nový domov kolonisté, kteří zde ztroskotali. Právě mezi nimi nalezne Todd svou lidskost, kterou z něj téměř vymazal výcvik v armádě.

"Z fyzického hlediska je Todd pětačtyřicetiletým dospělým mužem, z hlediska citového je však v okamžiku, kdy se připojuje ke komunitě kolonistů, dvouletým dítětem," popisuje charakter hlavního hrdiny Kurt Russel.

obrazek
Za vytvoření prostředí, ve kterém přežívá toto zapomenuté společenství, byl zodpovědný výtvarník? David L. Snyder. "Při navrhování vzhledu této planety - smetiště bylo důležité, že musela být jednak obrovská, na druhé straně však vřelá a přátelská," uvádí Snyder. Přestože je z hlediska přírodního prostředí nehostinná, aby mohl Todd pochopit humánnost jejích obyvatel, musí být přátelská. Myšlenkově a funkčně mi to připomíná film Swiss Family Robinson, jak v něm jsou ti trosečníci přinuceni vybudovat si komunitu a domov jen z toho, co mají k dispozici. V tomhle případě jsme pouze nahradili listy palem a kokosové ořechy starými součástkami z letadel a dávno nefungujícími satelitními anténami."

Tvůrci vyčlenili pro výrobu filmu hlavní studio. V něm začaly přípravné práce, během nichž personál studia pracoval nepřetržitě, aby bylo vše dokončeno včas, již 65 dní před zahájením natáčení v lednu 1998. Scény základny byly vybudovány ve studiu 16 společnosti Warner Bros (jednalo se o jedny z největších exteriérových dekorací vybudovaných ve studiu. Kvůli obrovské rozloze celých dekorací - ve své konečné podobě zabíraly 3530 čtverečních metrů - a přísnému rozpočtu na předběžné práce, bylo téměř nemožné, aby mohl být navržen každý detail kulis města. Členové štábu proto měli při vytváření těchto detailů komunity neobvykle mnoho svobody a spolupodíleli se tak na vytváření světa kolonistů, který zde byl bez možnosti záchrany vybudován.

Kromě obrovských dekorací ve studiu 16 byly vybudovány některé scény ve druhém zvukovém studiu Warner Brothers a také v kamenném lomu v Azuse v Kalifornii. Scéna v lomu (umístěna na rozloze téměř pěti akrů) byla vybudována v jámě hluboké šedesát metrů a průměru více než tři kilometry a obsahovala i maketu vraku kosmického korábu Pandora patřícího kolonistům, která čněla do výše čtyř a půl patra. Lom posloužil také jako scéna pro souboj Todda a Caineho 607, který se odehrává na planetě, a při níž se bojovníci pohybují v obrovských válečných strojích, nazývaných crawlery (my bychom nejspíš řekli superpásáky).

Snyder se svými spolupracovníky vytvořili stroje, které přispěly k jednotné futuristické vizi filmu. Crawlery byly vytvořeny z pozemních nákladních automobilů Caterpillar 777, těžkých vozidel jinak běžně používaných v těžebním průmyslu a stavebnictví. (Samotné pneumatiky Caterpillarů jsou vysoké téměř tři metry a vozidla váží impozantních 65 tun). A to ještě před tím než došlo k jejich úpravám pro potřeby natáčení. Základní kapotáž, podvozek a závěsné zařízení Caterpillarů poskytly základ, ze kterého byly vybudovány crawlery. Šasi, vyrobené ze dřeva a z kovu, napomohlo přeměně kostry nákladního automobilu v bojové vozidlo s dělem. Příliš velké rozměry si však vyžádaly, aby byly přepraveny na místo natáčení v Azuse po částech na nákladních automobilech a se zvláštním povolením úřadů.

Svět, jenž Weintraub se svým týmem vybudoval, si vyžádal i vytvoření speciálního vzhledu vojáků budoucnosti. Hlavní maskér STEVE LAPORTE dostal za úkol navrhnout velké množství různých jizev z bojů a tetování, které měly "krášlit" tváře a těla Todda, Caineho 607 a dalších vojáků. Více než rok před zahájením natáčení zahájil Kurt Russel všestranný trénink a dodržování speciálního dietního programu, který mu měl umožnit dosáhnout špičkové výkonnosti pro potřeby filmu a poté udržovat jeho kondici během namáhavých dnů natáčení.

Při výrobě filmu se točilo také v dalších oblastech v okolí Los Angeles, včetně ranče Big Sky v Simi Valley, Barkerova leteckého hangáru v Santa Monice a v centru Los Angeles. Další záběry byly dotáčeny ve zvukových studiích Warner Bros. v Burbanku.

O hercích

Kurt Russel
Ztvárňuje nezapomenutelné komediální a dramatické role již více než třicet let. Svou úspěšnou kariéru totitž zahájil už ve svých dvanácti. Poté, co učinkoval v deseti projektech pro firmu Disney (včetně filmů Follow Me, Boys, Computer Wore Tennis Shoes a Chlupatý poradce), získal si uznání kritiky i publika za svůj výkon v televizním filmu Elvis Presley režiséra Johna Carpentera. Za výkon v tomto filmu získal Russel nominaci na Emmy. S Carpenterem znovu spolupracoval na filmech Věc, Útěk z New Yorku, Útěk z L.A., a Velké nesnáze v Malé Číně.
Mezi největší filmové hvězdy se Russel zařadil učinkováním ve filmech Ojetá auta od Roberta Zemeckise, Silkwoodová od Mikea Nicholse, Odpolední směna od Jonathana Demmeho, Tequila Sunrise od Roberta Towneho, Tango a Cash od Andreje Končalovského a Oheň od Rona Howarda. Mezi jeho další úspěšné filmové role patří Zhoubná vášeň, Kapitán Ron, Tombstone a Hvězdná brána. V poslední době Russel učinkoval v akčním filmu Boeing 747 v ohrožení a v úspěšném thrilleru Únos. Učinkoval také v televizních filmech Amber Waves a The Deadly Tower, ve kterém ztvárnil postavu texaského vraha Charlese Whitmana.

Jason Scott Lee
Hrál v poslední době ve filmu Murder in Mind a postavu Mauglího ve filmovém přepisu románu Rudyarda Kiplinga Kniha džunglí. Ještě předtím ztvárnil postavu eskymáka Avika ve v Cannes oceněném filmu Mapa lidského srdce a titulní roli ve filmu Dračí život Bruce Lee.
Původem z Havaje, debutoval Lee, který je odborníkem na bojová umění Jeet Kun Do, v komické roli ve filmu Born in East L.A. a poté ve filmu Návrat do budoucnosti III. Dále také učinkoval mimo jiné ve snímcích American Eyes a Rapa Nui. Mezi připravované projekty patří filmy Talos the Mummy a The Green Hornet.

Connie Nielsenová
Účinkovala ve velmi úspěšném filmu Ďáblův advokát po boku Keanu Reevese a Al Pacina. Mezi její připravované projekty patří komedie Rushmore s Billem Murayem a film Permanent Midnight, kde hraje po boku Bena Stillera, Elizabeth Hurleyové a Janeane Garofalové. V roce 1993 se objevila v americkém televizním snímku Voyage společně s Rutgerem Hauerem a Ericem Robertsem.
Nielsenová se narodila v Kodani v Dánsku a na prknech, která znamenají svět se poprvé objevila ve svých patnácti letech společně se svou matkou. V osmnácti letech odjela do Paříže, aby zde pokračovala ve své herecké kariéře. Následně studovala a pracovala také v Římě, Milánu a v Jižní Africe. Nielsenová je školená zpěvačka a tanečnice a plynule hovoří anglicky, německy, dánsky, švédsky, francouzsky a italsky. Před tím, než se přestěhovala do New Yorku, vystupovala v evropských televizích a objevila se v několika italských filmech.

Gary Busey
Na sebe upoutal pozornost titulní rolí ve filmu The Buddy Holly Story, která mu zajistila nominace za nejlepší herecký výkon na Cenu Akademie a Zlatý Glóbus a dokonce Cenu za nejlepší herecký výkon od Americké společnosti filmových kritiků a Cenu pro nejlepší začínající herce (New Generation Award) udělovanou losangeleskými filmovými kritiky.
Tento rodák z Texasu získal jako hráč amerického fotbalu univerzitní stipendium a až zranění kolena ho donutilo ukončit sportovní kariéru a věnovat se divadlu. V mládí hrál na kytaru v několika rokenrolových skupinách a studoval také filmovou techniku, což mu umožnilo získat první místo při natáčení jedné z epizod televizního seriálu High Chaparral. Ve filmu debutoval ve snímku Angels Hard As They Come režiséra Rogera Cormana a od té doby učinkoval v posledních dvaceti letech ve více než čtyřiceti filmech, včetně Carny, Smrtonosná zbraň, Predátor 2, Mými hrdiny byli vždy kovbojové, Námořní policie, The Players, Přepadení v Pacifiku, Firma, Carried Away. Nedávno účinkoval ve snímku Lost Highway a je obsazen do připravovaného filmu Fear and Loathing in Las Vegas.

O tvůrcích

Jerry Weintraub
produkce
Prosadil se na téměř všech polích zábavného průmyslu. Jako producent má ve své sbírce filmy jako Nashville, Bistro, Karate Kid a jeho pokračování, Na lovu, Pure Country a Specialista. Mezi jeho nejnovější projekty patří film Mstitelé, ve kterém hrají Ralph Fiennes, Uma Thurmanová a Sean Connery. Naopak na druhé straně kamery se Weintraub objevil jako herec ve snímku Firma Sydneyho Pollacka.
Zajišťoval také produkci více než stovky televizních vysílání, včetně Olympijského galavečera v roce 1984, který proběhl těsně po zahájení olympijských her v Los Angeles. V roce 1991 byl Weintraub jmenován tehdejším americkým prezidentem Georgem Bushem do výboru Centra pro divadelní umění Johna F. Kennedyho.
V roce 1965 Weintraub založil se dvěma partnery společnost Management III, která začínala s minimálními investicemi a pouze třemi klienty. Vybudoval z ní jednu z nejvýznamnější promotérských firem pořádajících koncerty, která například zajišťovala show Elvise Presleyho při jeho návratu ke koncertním vystoupením. Jeho pověst zkušeného promotéra koncertů mu umožnila založit společnost Concerts West, která pořádala vystoupení takových umělců jako byli Presley, Frank Sinatra, Bob Dylan, Led Zeppelin a Beach Boys, a stala se symbolem jednoho z největších úspěchů dosažených v této branži.

Paul Anderson
režisér
Zaznamenal vynikající režijní debut akčním celosvětovým hitem Mortal Kombat. Po něm natočil snímek Horizont události, ve kterém učinkoval Laurence Fishburne. Před tím stihl ještě napsat scénář a režírovat kontroverzní film Shopping, který produkoval Jeremy Bolt prostřednictvím Impact Pictures a který vyvolal nadšení na filmovém festivalu v Sundance.
Třiatřicetiletý filmař zahájil svou kariéru jako spisovatel a režisér pracující pro britskou televizi. Napsal a režíroval úspěšný dokumentární film The Spiral Cage o animátorovi Alovi Davidsonovi a kontroverzní drama Speed o mladistvých zločincích, jehož vysílání vyvolalo velkou polemiku v tisku a dokonce i požadavky, aby tvůrci filmu byli odsouzeni a posláni do vězení. Anderson také úspěšně pracoval jako hlavní scenárista pro populární soudobý kriminální seriál britské televize El Cid.
Anderson se narodil a vyrůstal v Newcastlu v severní Anglii a filmařinu vystudoval na Warwickově univerzitě ve střední Anglii. Ve své domovině založil filmovou dílnu, kde se sám také zdokonalil ve všech filmařských uměních včetně střihu, osvětlování a zvuku.

David Webb Peoples
scénář
Získal nominaci na Cenu akademie a nominace na cenu Zlatý Glóbus za svůj scénář pro film Nesmiřitelní za nějž Clint Eastwood obdržel Oscara za nejlepší snímek roku. Mezi jeho další díla patří scénáře pro filmy 12 opic, Nebezpečná hra, Hrdinou proti své vůli, Leviathan, Pocta pro juggery (který také režíroval) a kultovní sci-fi snímek Blade Runner.

David Tattersall
kamera
V poslední době snímal velmi očekávaný snímek George Lucase Star Wars: Episode One. Mezi jeho další kameramanské úspěchy patří filmy Con Air, Moll Flandersová nebo Vraždy v Radiolandu.
Tattersall získal nominaci na Cenu Emmy a nominaci na Cenu amerických filmových tvůrců za svou práci na televizním seriálu Kronika mladého Indiana Jonese. Spolupracoval také na britském televizním seriálu Yellow Thread Street. Mimo svou filmovou kariéru si Tattersall udělal jméno jako jeden z nejvyhledávanějších tvůrců reklam.

Podobné filmy

Pátá vlna
(The 5th Wave) Většina planety Země je zničena čtyřmi vlnami útoků mimozemské civilizace. ...
dnes 20.00
Nova Cinema
Andrew - člen naší rodiny
(Bicentennial Man) Když Sam Neill kupoval domácího robota, určitě netušil, že se stane mil...
zítra 17.25
Nova Cinema
Kráčející skála
(Walking Tall) Chris Vaughn se po osmi letech strávených v armádě vrací do rodného městečk...
zítra 22.00
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 29. 11. 2023 Svátek má Zina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz