fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

66% 23 hlasů
drama, Česká republika, , 75 min.
Kinopremiéra v ČR 6.1.2005

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:35Každý máme svého žraloka. V hlavě.
Už jste ho potkali: bydlí v přízemním bytě, celý den sedí v okně nebo postává na chodníku před ním. Trenky, tílko, cigareta v ruce. Oslovuje kolemjdoucí, překvapuje, baví, občas i dojme. Když do jeho ulice vstoupí Dáma, věci se začnou měnit. Ale žraloka v hlavě nezastaví. Příběh, který by se mohl zdát i vám.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dlouho jsem se na Žraloka v hlavě těšil a věděl jsem proč. Konečně se dostal do televize a není divu, že do filmového klubu. Jde o netuctový snímek pro "odvážné" diváky, ve kterém se dá děj shrnout do jednoduché věty. O to je lépe, že se podařil natočit tak, že se na to dá dívat a nejen to. Vyvolává pohnutky, možná i vzpomínky, určitě emoce. Může překvapit, že je "žralok" postavený na ikoně československé recese a masové srandy, ale Oldřich Kaiser je Herec a dá se mu věřit každé slovo. Jen více takových drobných, krásných filmů.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

O natáčení

obrazek
Film se natáčel v dubnu a v květnu 2004 v Praze na Letné, v bytě Oldřicha Kaisera. Celý film se odehrává v malém přízemním bytě a na ulici před jeho oknem, nalezení přesného místa natáčení bylo tedy pro vznik filmu stěžejní. Z počátku se zdálo, že se nepodaří najít odpovídající lokaci, až se jako ideální ukázal byt představitele hlavní role Oldřicha Kaisera. Ten nakonec souhlasil a zapůjčil svůj byt filmařům na dobu natáčení. "Byla to poměrně neobvyklá situace, trochu záměrně jsme ji tedy zdůraznili v naší tiskové zprávě. To ale byla chyba", říká producent filmu Vratislav Šlajer. Krátce poté, co se v tisku objevila informace o natáčení, začali se kolem motat zvědavci. Totální katastrofa ovšem nastala, když byla v denním tisku uveřejněna přesná adresa natáčení a bytu O. Kaisera. Natáčení pak muselo být dokonce na čas přerušeno.
"Je to opravdu peklo", řekla tehdy režisérka Maria Procházková, "denně se tady objeví cca 30 až 40 lidí, fotí si našeho hlavního herce i nás, nedá se vůbec pracovat." Oldřich Kaiser to tehdy komentoval: "Zájem fanoušků mě samozřejmě těší, ale tohle je moc, stačí, že tu mám teď dva měsíce filmaře, představa, že bych se musel po natáčení ještě pořád starat o návštěvy, mě děsí. Byt prodám."
Natáčení bylo nakonec úspěšně dokončeno a O. Kaiser byt poté skutečně opustil. Dokončovací práce filmu proběhly už naštěstí bez problémů. Film se natáčel na širokoúhlý formát, používaly se tři různé kamery. Ve filmu bude celá řada obrazových triků - od klasických kamerových až po ty digitální. Některých si ale divák ani nevšimne, protože jsou přímo podřízeny ději. Část filmu bude upravena digitálně v počítači a posléze opět "vypálena" do negativu 35mm. "Žralok ale není film plný velkolepých efektů a vybuchujících aut, je to jednoduchý příběh. Ale určitě je to film do kina, velmi vizuální - zkrátka bude na co koukat." říká producent. "Největším "efektem" filmu je ale jednoznačně Oldřich Kaiser", směje se.
Žralok v hlavě by měl být pozitivní, zábavný a dojemný film. "Na testovacích projekcích postava, kterou hraje pan Kaiser, diváky dojala a rozesmála. Mám radost, tohle je přesně, co jsme chtěli - působivý emotivní film, který diváky potěší." říká režisérka.

O hercích

Oldřich Kaiser
Majitel a číšník hospody U věčného náhradníka. Neustále spíše nešťastný muž středního věku, někdy ale i přešťastný. Dovede být vtipný, občas se i odváže. Má rád svůj klid a nevyhledává problémy, což se mu ovšem s partou okolo Bejčáka příliš nedaří.
Jeden z nejvýraznějších talentů své generace vystudoval brněnskou konzervatoř a poté i pražskou DAMU. Ihned po absolutoriu (1977) nastoupil do Divadla na Vinohradech a v letech 1985-1992 působil v pražském divadle Y, v němž aktivně prožil svou nejprogresivnější éru. Od roku 1993 je členem souboru Národního divadla v Praze. Z jeho významných divadelních rolí jmenujme například postavy Matěj Poctivý (L. Klíma, A. Dvořák), Podsekalnikov (N. Erdman: Sebevrah), Diabetes (W. Allen: Bůh) atd.
Před kamerou debutoval v Kachyňově poetickém snímku Láska (1973). Do konce 80. let natočil více než tucet filmů, většinou oddechového nebo dobově schematického ražení, které často ani zdaleka nepostihovaly jeho herecké možnosti: Zrcadlo pro Kristýnu a Plavení hříbat z r. 1975, Šestapadesát neomluvených hodin, Podivný výlet a Stín létajícího ptáčka z r. 1977, ...

Jiří Lábus
obrazek Narozen 26. ledna 1950, je svobodný. DAMU absolvoval v roce 1972 a od té doby je členem Studia Ypsilon, kde nastudoval a ztvárnil řadu rolí. Vedle jeho aktivit v oblasti zábavy je již několik desítek let respektován jako představitel divadelních dramatických rolí, potom i filmových.
V kinech se s ním setkáváme od sedmdesátých let. Hrál ve filmech Velká sázka o malé pivo, Hra o jablko, Parádní číslo, Páni kluci, Lotrando a Zubejda, ... Obdržel Cenu Jaroslava Haška a Cenu televizních diváků. Je spoluautorem hry Pachtění (s O. Kaiserem, J. Schmidem) a scénáře k filmu Velká filmová loupež. Velmi výraznou rolí pro něj byla postava ve filmu Vladimíra Michálka Amerika, za kterou získal Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 2. 7. 2022 Svátek má Patricie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz