fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 3254 hlasů
film / thriller, akční, dobrodružný, drama, science fiction, USA, , 105 min., od 12 let
Rise of the Planet of the Apes
Kinopremiéra v ČR a SK 11.8.2011, DVD a Blu-Ray od 7.12.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:10Místo evoluce... revoluce.
Chtěli jsme zdokonalit lidskou rasu, místo toho jsme přišli o pozici pánů tvorstva. Zrození planety opic barvitě a napínavě líčí revoluci, která vedla k tomu, že nás na piedestalu civilizace vystřídali nižší primáti. Remake kultovní klasiky je unikátní v tom, že je z větší části líčen z pohledu opic, a také tím, že v něm nehrají herci v maskách, ale primáti, kteří jsou jako živí. Slůvko "jako" je velmi důležité, protože většina z nich existovala pouze v počítačích trikové společnosti Weta Digital, která celý svět okouzlila Avatarem. Pořekadlo, že cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly, platí v tomto příběhu přímo ukázkově. Mladý vědec Will Rodman vyvíjí lék proti Alzheimerově nemoci, kterou trpí i jeho otec. Slibný výzkum se ovšem zadrhává kvůli nežádoucím vedlejším účinkům, které vykazují pokusní živočichové po aplikaci léčebné látky. Zklamaný vědec opouští výzkum, odchází pečovat o otce a jako bonus si tajně odnáší šimpanzí mládě, jehož rodiče zemřeli při Willových pokusech. U šimpanze Caesara se postupně začne projevovat vysoká inteligence a Will zjistí, že za to zřejmě může působení jeho léku. Začne mu ho tajně podávat a tím nechtěně otevře bránu k lidské zkáze. Čím dál inteligentnější zvíře se po čase ocitne v přírodní rezervaci, kde začne v čele ostatních opic pomaloučku připravovat vzpouru proti těm, kdo zabili jeho rodiče a jeho zavřeli do tohoto "fešáckého kriminálu". Tedy proti lidem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Něco naprosto nečekaného. Ač nejsem zrovna fanoušek původních filmů, smekám. Skvělý nápad a především.. naprosto výborně zrealizované. A co se hereckého obsazení týče, nelze si stěžovat. Opravdu překvapení.
Všechny komentáře k filmu 73+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Zrození Planety opic

Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by ho vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112, který se testuje na šimpanzích, u nichž prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky... V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začne chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceny. Will později najde v jejím kotci mládě - to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov ve znakové řeči, ve dvou letech zvládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za pět let Caesar pochopí, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to není dobré. Kde bude Caesar žít? Otcovo tělo se najednou začne bránit ALZ 112 a nemoc udeří s ještě větší silou. Když nabourá sousedovo auto, je muž nepříčetný a chová se k otci velice hrubě. Caesar to vidí a jde si to se sousedem vyřídit, za to však je umístěn do útulku. Will se sice snaží ho dostat zpět, ale kvůli byrokracii to není možné hned. Caesar zatím žije zavřený v kleci a všude okolo jsou další primáti, kteří jej právě nevítají. Mezitím dojde k dalšímu zhoršení otcovy nemoci. Will vyvine ještě silnější přípravek a dá mu pracovní název ALZ 113. Otec však už další léky nechce a umírá... Při aplikaci ALZ 113 šimpanzovi Kobemu se Franklin, jeden z pracovníků, látky nadýchá. U opice dochází k prokazatelnému zvýšení inteligence, ale Franklin onemocní. Willův šéf je z účinků ALZ 113 nadšený a chce ji testovat na dalších primátech. Will protestuje, a protože šéf trvá na svém, dá Will výpověď... Franklinův stav se stále zhoršuje, a tak zajde za Willem domů. Willa nenajde, ale potká se se sousedem a kýchnutím ho nakazí. Franklin později umírá. Will zatím zajde znovu do útulku a tentokrát chce Caesara vykoupit penězi. Šéf je úplatný a souhlasí, ale Caesar odmítá jít s Willem domů. Mezitím se s ostatními sblížil a má plán...


O filmu

obrazek
Jediný čin plný soucitu a arogance vede k válce, která nemá v historii obdoby - a vede i ke Zrození Planety opic. Tým oscarových specialistů na vizuální efekty, kteří vytvořil svět Avataru a Krále prstenů, opět prolamují bariéry a představují počítačově vytvořenou opici s nevídanou inteligencí, jež rozpoutá ohromnou bitvu ohrožující existenci lidstva.

Zrození Planety opic představuje zcela nový přístup k legendárnímu příběhu úspěšné série studia Twentieth Century Fox. Film vděčí za svůj vývoj jak Avataru, tak starším filmům o Planetě opic. V novém pojetí použila společnost Weta Digital, specializující se na filmové efekty, odlišný přístup než při práci na Avataru. Místo převlečených herců použili reálně vypadající obrázky opic. Díky tomu si diváci lépe zvyknou na hlavní postavu, šimpanze Caesara, která vlastně neexistuje. Producent Peter Chernin vysvětluje: “Je to výrazný odklon od předchozích filmů o Planetě opic, v našem filmu je velká část příběhu vyprávěna právě z pohledu Caesara.”

I přes tuto výraznou změnu zůstává film věrný původnímu příběhu. Varovný sci-fi příběh se odehrává v současné době v San Franciscu. Experimenty lidí v oblasti genetiky vedou k vyvinutí vysoké inteligence u opic, což vyvolá válku o nadvládu.

Události jsou sledovány očima mimořádně inteligentního šimpanze Ceasera, který vnímá lidstvo jako někoho, kdo dokáže skvělé věci typu umění. Později začíná vidět i jejich temné stránky jako utlačování, fanatismus a vytěsňování toho a těch, kterým nerozumí.”

Will Rodman pracuje jako vědec pro velkou farmaceutickou společnost Gen-Sys, kde vede genetický výzkum s cílem objevit příznivý virus, který dokáže obnovit mozkovou tkáň. Motivací mu je najít lék proti Alzheimerově nemoci, kterou trpí jeho otec Charles.  Will je tak pohlcen svojí prací, říká se o něm, že se oženil s vědou, že jeho další vztahy jsou předem znemožněny. Propojení výzkumu s otcovou nemocí tyto dva, i když za trochu dramatických událostí, sblíží. “Will je chladný, osamělý člověk,” říká představitel James Franco, který nedávno získal oscarovou nominaci za film 127 hodin. „Jeho otec trpí demencí, proto se k němu přestěhuje zpět do domu, kde strávil dětství.”

Těsně před začátkem testování nového, nadějného a lukrativního léku, ALZ-112, na lidech, začnou subjekty Willova dosavadního testování vykazovat známky podivně agresivního chování. Vedení společnosti proto prohlásí výzkum za neúspěch a Will musí program ukončit.

Ze zklamání nad nečekaným uzavřením výzkumu Willa vytrhává právě narozený šimpanz, kterému během pokusů zemřeli rodiče. Mladý šimpanz, předurčený k velkým věcem, je pojmenován Caesar.

obrazek
Will Caesara potají vychová u sebe doma, při čemž se navíc stará o svého nemocného otce. Díky tomu se z něj stává víc ošetřovatel než vědec. Šimpanz pro Willa znamená víc než jen domácí mazlíček, stane se z něj svým způsobem jeho otec. “Je to tak trochu příběh o otcích a synech,” říká scénáristka a producentka Amanda Silver, která se podílela na scénáři se svým manželem Rickem Jaffou. “Z Willa se stane otec svému otci a Caesarovi.” Caesar přivede Willa ke Caroline, která je Caesarovou veterinářkou, a která se stane důležitou osobou v životě jich obou.

Díky tomu, že byl Caesar ještě v těle matky vystaven nadměrnému působení nového léku, oplývá inteligencí nebývalou pro jakkoliv starou opici. Když to Will zjistí, obstará si dostatek vzorků testovaného léku, aby ve svých výzkumech mohl pokračovat potají doma. Během krátké doby začne šimpanz vykazovat nevídanou inteligenci a další dovednosti. Ve stejné době začnou Charlesovy symptomy Alzheimerovy nemoci ustupovat. Zdá se, že porušení pravidel výzkumu přineslo několikanásobné vítězství. Až později Will zjistí, že ho a s ním i lidstvo poslalo na zničující cestu.

“Will překročil pomyslnou mez,” říká Rick Jaffa. “ˇŘíká si, že je v pořádku, že dokážeme vyléčit Alzheimerovu nemoc. V tu chvíli si ale začíná zahrávat s Bohem, což se ukáže jako velmi riskantní.”

Diváci mají příležitost prožít kus života s vyrůstajícím Caesarem. Ten postupně dorůstá ve vyspělého, inteligentního tvora. Je jasné, že Will a Caroline už nejsou schopni se o něj starat. Will se od něj nedokáže odpojit, ale Caroline trvá na tom, že ho musí vypustit do volného prostoru mezi další opice. Odveze ho proto do rezervace, o které bohužel neví, že na zvířata působí spíš jako vězení. Jelikož Caesar není nejsilnější jedinec v zařízení, brzy pochopí, že musí nad dalšími šimpanzi vítězit inteligencí. To se mu brzy podaří, a díky tomu nastolí v rezervaci nový pořádek. Vše vyústí ve vzpouru proti tyranským, lidským ošetřovatelům…

Producent Dylan Clark: “Vystavěli jsme strukturu filmu kolem této scény,” jejíž detaily chtějí filmaři uchovat jako překvapení. Rupert Wyatt dodává: “Chtěli jsme, aby to byl dech beroucí moment, který jasně zapadá do myšlenky evoluce a ukazuje, kam se může dostat živočišný druh.” Vzpoura vede k odvážnému útěku, impozantnímu střetu na sanfranciském mostě Golden Gate, osudovému znovushledání Willa a Caesara - a revoluci, která navždy změní planetu.

obrazek
Oživení Caesara

Stejně jako u Avataru a Pána prstenů i v případě vytvoření Caesara a světa, který obývá, bylo zadání společnosti Weta Digital, aby vzali diváky do světů, které nikdo před tím nespatřil. Specialista na vizuální efekty, čtyřnásobný držitel Oscara, Joe Letteri, vysvětluje: “Na rozdíl od Avataru, kde Jim Cameron vytvořil kompletně nový fantasy svět, v případě Zrození Planety opic jsme měli složitější úkol, a to proto, že jsme museli vytvořit existující město - současné, moderní San Francisco. Všechno - opice i lokace - museli vypadat reálně, protože jsme dělali příběh z reálného prostředí a ne čistou fikci.

Když Weta Digital pomocí super moderních nástrojů vytvořila fotorealistické opice, nastoupil na plac Andy Serkis, herec, který je považován za nejlepšího představitele gest a mimiky, a který do Caesara napumpoval emoce, duši, moudrost a srdce. Serkis, který má za sebou roli Golluma v Pánovi prstenů a Konga v King Kongovi, říká, že Caesar byla jedna z jeho nejzajímavějších rolí, protože hrál šimpanze od narození po dospělého jedince, který se stane vůdcem revoluce.

Na konci druhého aktu se z Caesara stane vězeň. Je vytržen z milovaného prostředí a cítí se odmítnutý. Je uvězněný v opičím klášteře, kde je zavřený do klece vedle dalších narušených a divokých kreatur, jež se cítily stejně jako on. Ceasar zkoumá svoji identitu. Nakonec v sobě najde sílu, aby se postavil jako vůdce do čela a sjednotil zbylé opice. Tehdy se přesouvá do třetího stádia... revoluce.

Stejně jako herci, i společnost Weta Digital ze sebe vydala to nejlepší. Přišla s další zlomovou novinkou, čímž bylo natáčení vizuálních efektů v lokacích mimo kontrolované prostředí uzavřené plochy, které se říká “Volume”. Weta Digital vymyslela nový, přenosný nahrávač předvádění mimiky a gest, který může být postaven na jakémkoliv druhu lokace. Filmaři proto byli poprvé schopni předvést tvorbu vizuálních efektů na denním světle.

Podobné filmy

Sully: Zázrak na řece Hudson
(Sully) Tom Hanks jako kapitán "Sully" Sullenberger nouzově přistál s poškozeným letadlem ...
dnes 18.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tulák z širých plání
(High Plains Drifter) Clint Eastwood se vydává na koni z horké pouště do malého městečka n...
dnes 21.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Riddick: Kronika temna
(The Chronicles of Riddick) Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ...
dnes 24.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 11. 8. 2020 Svátek má Zuzana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz