fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

52% 1041 hlasů
film / akční, dobrodružný, science fiction, USA/Velká Británie, , 130 min., od 11 let
Lost in Space / LS
DVD od 7.12.2009 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:32Neuvěřitelná dobrodružství rodiny Robinsonových na jejich cestě vesmírem.
Tento napínavý film zachycuje neuvěřitelné kosmické dobrodružství rodiny Robinsonových a jejich cesty vesmírem na palubě kosmické lodi Jupiter 2. Zavádí diváky do vzdálené budoucnosti, kdy je hledán nový domov pro obyvatele ohrožené planety Země. Profesor John Robinson, jeho žena Maureen a jejich tři děti odstartují k planetě Alfa Prima, jediné obyvatelné planetě naší galaxie. Cestou je jejich loď poškozena zákeřným doktorem Zachary Smithem, je vychýlena z kurzu a mizí ve vesmírných hlubinách. Je na Robinsonových, jak si s nastalou situací poradí...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ztraceni ve vesmíru je film s velice líbivým námětem, který je ale tak trošku utopen v nudném provedení, protože, co si budeme povídat, film vás rozhodně nepřipoutá k židli díky nějakému spádu nebo dobrodružnému podání. Ve své době možná zážitek, v dnešním světě spíše nudná záležitost.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Ztraceni ve vesmíru

<>Obrázek nenalezen<> Profesor John Robinson a jeho žena Maureen procházejí obdobím, které by se dalo charakterisovat jako vleklá krize. Jejich vztah už není to co býval, děti se osamostatňují a jde jen těžko pochopit úlety mladší dcery, nebo poslouchat všechny ty výzkumné teorie malého syna. Každý si tak žije vlastně osamocen a vzájemná pospolitost je ta tam. Jenomže před rodinu Robinsonových je najednou postaven velký úkol - zachránit lidstvo. Byli totiž vybráni, aby absolvovali výpravu, která by měla vést k nalezení nového domova pro obyvatele ohrožené Země. Na palubě kosmické lodi Jupiter 2 k tak k sobě opět nacházejí cestu.
<>Obrázek nenalezen<> A není divu, když situace, do nichž se dostávají, vyžadují opravdu maximální porozumění a zmobilizování všech sil. Přestože tři roky pracovali Robinsonovi na tom, aby se každý z nich vyškolil jako vynikající specialista na několik oborů a dohromady tak vytvořili vysoce profesionální tým, společně s kapitánem lodi, musí se potýkat se zákeřnými úklady doktora Smithe. Ten se snažil zničit loď těsně po startu, ale když se nedopatřením ocitl sám na její palubě, hodlá stůj co stůj zmařit alespoň úspěch celé mise...


O filmu

obrazek
Rodina Robinsonova má už svůj okruh příznivců díky oblíbenému rodinnému seriálu z 60. let. V tuto chvíli můžete posoudit, jak jí to bude slušet také na velkém plátně a navíc v rámci skutečně velkorysého projektu. Rozpočet přesáhl 70 milionů dolarů, natáčelo se téměř dvacet týdnů ve slavných Shepperton Studios v Anglii a v rámci 135 minutové podívané si můžete vychutnat celkem 750 speciálních efektů. Atraktivní jsou i prostředí, jimiž vás postavy provádějí - ocitnete se v lodi Robinsonových, v řídícím kosmickém centru, v lodi mimozemšťanů Proteus, na povrchu cizí planety (a to hned několikrát) i v otevřeném vesmíru při souboji kosmických lodí... Jednoduše pastva pro oči, která ovšem znamenala pořádnou námahu pro režiséra i herce. Ve třech čtvrtinách obrazů filmu je totiž minimálně jeden speciální efekt (v té zbývající čtvrtině jsou už jen samé speciální efekty) což znamenalo pro herce hrát většinou do prázdna, jen k modrému pozadí, do něhož se posléze efekty doplňovaly. Nutno říci, že to zkušení herci - Gary Oldman, William Hurt či Mimi Rogersová - zvládali dokonale. Ve filmu se pak můžete setkat i s pár herci z původního seriálu - například s June Lockhartovou.
obrazek
Ztraceni ve vesmíru znamenají skutečně velkorysý projekt, kdyby však zůstal ztracen ve vesmíru scenárista Akiva Goldsman, zřejmě bychom jej nijak nepostrádali. Jeho podíl na filmu - to je vršení jedné banality na druhou a kdyby se tu a našla alespoň jiskřička humoru a jiskřivého nápadu, jistě by to příběhu velmi pomohlo. Takhle jde o vizuálně velmi atraktivní, nicméně poněkud prostoduchou zábavu, v níž není ona napínavá Robinsonáda prakticky nijak vtipně odlehčena. I když jistě většina mladších diváků vezme za vděk "vesmírnými obrázky", ti, kteří se nenechají nalákat na pozlátko speciálních efektů, půvaby mimozemské opičky či Lacey Chabertové (mladičká Penny) budou mít v kině zřejmě poněkud dlouhou chvíli - s výjimkou další báječné zločinecké kreace Garyho Oldmana. A je to škoda. Vynaložené prostředky stačilo totiž zúročit už jen fištrónem a mohl tu být pěkný dobrodružný film divácky vděčný pro celou rodinu.

O hercích

Gary Oldman
Původně divadelní herec se po několika TV rolích prosadil ve filmu o legendární skupině Sex Pistols s názvem Sid a Nancy /Syd a Nancy, 1986/. Dále následovaly filmy: Prick Up Your Ears /Nastražte uši,1987/, JFK /JFK,1991/, Dracula /Dracula, 1992/, True Romance /Pravdivá romance, 1993/, Leon /Leon, 1994/, Immortal Beloved /Nehynoucí láska,1994/, Dead Presidents /Mrtví prezidenti,1995/, The Scarlet Letter /Šarlatové písmeno, 1995/, The Fifth Element /Pátý element, 1997/.

William Hurt
Začal studovat teologii, ale po roce přešel na fakultu dramatického umění.V roce 1977 dostal cenu Obie. Jeho první filmovou rolí byl vědec ve sci-fi "Mutace". K jeho nejznámějším filmům patří: "Žár těla", "Náhodný turista", "Polibek pavoučí ženy", "Bohem zapomenuté děti", "Vysíláme zprávy" či "Porota".

Tvůrci

Stephen Hopkins (režisér)
Debutoval australským snímkem "Nebezpečná hra". Dále následovaly "Noční můra v Elm Street 5", "Predator 2", "The Ghost and The Darknees". Pro HBO režíroval několik dílů seriálu "Příběhy ze záhrobí". Natočil i dokument o Miku Jaggerovi.

Podobné filmy

Anton Špelec, ostrostřelec
Vlasta Burian se těšil na blížící se slavnost a medaili od samotného císaře. Ta ale na něj...
dnes 10.30
Nova Cinema
Charlieho andílci: Na plný pecky
(Charlie's Angels: Full Throttle) Natalie, Dylan a Alex jsou znovu v akci! Tentokrát jsou ...
dnes 16.25
Nova Cinema
Rambo: Do pekla a zpět
(Rambo IV) Sylvester Stallone alias John Rambo žije v Thajsku, v ústraní od všeho, co si p...
dnes 22.00
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 29. 9. 2022 Svátek má Michal
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz