fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Fotky    

68%
drama / dobrodružný / animovaný, Velká Británie, , 150 min.
The Lost World

Režie:
Herci: , , , , , více...
Do dvacátého století dinosauři nepatří. Je ale možno té výzvě odolat?
Na začátku 20. století se vydává skupina dobrodruhů na expedici, která má za cíl najít ZTRACENÝ SVĚT izolovaný od moderní doby. Díky katastrofě se všichni ocitnou uvězněni v nebezpečném a tajemném světě a musí se spolehnout jen na pomoc mladé ženy, která se sem dostala ještě jako dítě. Společně musí najít cestu ze země děsivých dinosaurů a dalších podivných a nevyzpytatelných tvorů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Toho zpracování je prozatím nejlepší, jaké bylo natočeno. Jednak je zdaleka nejdelší (film má dva díly) a po stránce efektů se s ním předchozí verze nedají vůbec srovnávat (kdo viděl Putování s dinosaury, tak si to umí představit). Příběh je podán vcelku poutavě (ikdyž určitá místa působí truchu rozvlekle) a není zde potřeba ani hrůzostrašných krvežíznivých scén z Jurského parku. Snad jen bych tvůrcům vytkl, že na délku filmu ho mohly vybavit častějšími "dinodauřími" záběry na místo někdy trochu zbytečných dialogů z indiánské vesnice, protože film se celkově nehrne do žádného překotného vyvrcholení, které by diváka nutilo hltat každý záběr, takže někdy člověk prostě čeká, kdy už přestanou žvanit a zase přiběhne nějaký dinosaur. Hereci odvedli dobrý výkon. Oproti předloze doplnili tvůrci film o ženskou roli a udělali dobře (stejně jako všichni přechůdci), protože v naší době to bez žen prostě nejde.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Ztracený svět A.C.D.

Je úsvit dvacátého století a na Zemi již nezbývá mnoho neprobádaných míst. Snad jenom oba póly či pár oblastí v hloubi afrického kontinentu, kam dosud nevkročila lidská noha, mohou ještě lákat dobrodruhy. A přesto právě teď, když už se zdá, že všem velkým objevům minulosti dávno definitivně odzvonilo, rozbouří poklidné vody londýnského vědeckého života prohlášení profesora Challengera o tom, že kdesi hluboko v jihoamerickém vnitrozemí existuje místo, kde se čas zastavil. Místo, kde dosud ve své původní, nezměněné podobě žijí pravěcí tvorové jako dinosauři a pterosaurové. Profesor Challenger totiž - na rozdíl od mnoha jiných "seriózních" vědců - uvěřil zápiskům otce Mendozy, jenž v průběhu portugalské výpravy do neprobádaných končin jihoamerického vnitrozemí zešílel. Jak jinak by se také dalo vysvětlit, že těm, kdo jej v roce 1649 jako jediného přeživšího v džungli našli, vykládal, že viděl draky! Však se také celá soudobá londýnská vědecká společnost na účet profesora Challengera zcela nepokrytě baví. Jenomže Challenger je jako buldog, který se zakousne a nepustí. A proto je teď i s těmi třemi nadšenci, které se mu podařilo pro svůj fantastický plán získat, na horním toku Amazonky, v křesťanské misii, vedené reverendem Theem, známým odpůrcem Darwinovy evoluční teorie. Tady mohou ti čtyři muži naposled spočinout v lůně jakés takés civilizace. Odtud už vede jen cesta do džungle, v níž se kdesi daleko, uprostřed nezmapované části, má tyčit majestátní tabulová hora. Místo, kde se čas zastavil a kde je dodnes možno najít pozůstatky bájného pravěkého světa...


O filmu

Již několikátý přepis dobrodružného románu Sira Arthura Conana Doyla, dovedený k technické dokonalosti počítačovou animací z dílny tvůrců Putování s dinosaury.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 4. 3. 2024 Svátek má Stela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz