Informace    Osoby    Fotky    

Žánr hudby
big beat
Země
Česká republika
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Apollo Beat - doprovodná skupina Petra Spáleného

Apollo

Apollo Band


Popis kapely Apollo Beat
Z poloprofesionální skupiny The Hipp´s se jejím příchodem do hudebního divadla Apollo stal Apollobeat. V koncertních představeních tohoto divadla doprovázel, kromě Petra Spáleného, také Yvonne Přenosilovou, Karla Hálu, Sally Selingovou, Pavlínu Filipovskou a další zpěváky.

V roce 1972 přizval Jan Spálený ke spoupráci s kapelou zpěvačku Semaforu Miluši Voborníkovou a krátce na to kytaristu Jana Prokeše. Později se Apollobeat se přejmenoval na Apollo. V letech normalizace byl tento název na určitou dobu zakázán a změněn na Orchestr Jana Spáleného. Brzy byl však obnoven..

Apollobeat se stal jednou z nejúspěšnějších kapel na scéně. Odehrál tisíce koncertů po celé republice i v zahraničí. Jako málokterá skupina té doby dokázal plnit několikrát za sebou pražskou Lucernu, v níž navíc nahrál první skutečný „live“ záznam v ČR pod názvem Petr v Lucerně. Velmi úspěšný byl Apollobeat i v prodeji gramofonových desek, v němž se řadu let umísťoval na předních místech žebříčků.

Během osmdesátých let prošlo Apollem několik dalších vynikajících hudebníků jako Petr Máhrik (kytara, trombon), Jaroslav Vraštil (keyboards), Jan Rotter (kytara), Petr Eichler (drums), Oldřich Kellner (kytara), Radim Smetana (keyboards), Petr „Kulich“ Novotný (kytara), Jan Podjukl (baskytara, viola, zpěv) a Ivan Kadaňka (drums).

Vůdčí osobností a zakladatelem Apollobeatu (The Hipp´s) byl Jan Spálený, který skládal hudbu, aranžoval, a na jevišti s ním vystupoval až do roku 1973. Poté se věnoval skladbě a přípravě dalších nahrávek. Dnes se věnuje bluesové hudbě s kapelou ASPM (Amatérské sdružení profesionálních muzikantů), kterou založil. Vystupuje jako zpěvák, autor hudby i textů, aranžér a klavírista. S ASPM nahrál a nazpíval mnoho titulů.

Po Janu Spáleném poté převzal kapelnické žezlo Pavel Krejča.

V prosinci 1997 Apollobeat vystoupil s velkým úspěchem v kompletním, původním složení na dvou jubilejních koncertech k 30. výročí založení kapely a vydání první gramofonové desky. Uvažuje se o dalších koncertech.Diskuze - Apollo Beat

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 18. 7. 2024 Svátek má Drahomíra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz