Informace    Osoby    Fotky    

Žánr hudby
punkrock
Země
Kanada
Rok vzniku
1993
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Kapela Billy Talent vznikla v Kanadě v roce 1993. Ve složení se od jejího začátku nic nezměnilo, takže Billy Talent už od počátku hraje ve sestavě Benjamin Kowalewicz (zpěv), Ian D'Sa (kytara), Jon Gallant (basa) a Aaron Solowoniuk (bicí). Na úplném začátku bylo jméno skupiny odlišné, říkali si "Pezz" ale v tu dobu byli prakticky neznámí. V roce 1999 vydávají jako "Pezz" svoje první album s názvem "Watoosh! " (desky se hned po vydání prodalo okolo 1000 kusů a měla v rodné zemi velký úspěch). Po přejmenování na konci roku 1999 na "Billy Talent" (podle muzikálně nadané postavy z kanadského filmu "Hard Core Logo") a po vydání prvního alba nazvaném "Billy Talent" se jim dostalo v Kanadě velkého uznání.Billy Talent - skupina Album se stalo jen v jejich rodné zemi 3krát platinovým, ale v ostatních částech světa byl Billy Talent stále velkou neznámou. Okolo roku 2002 se sláva kapely začala rozšiřovat po celém světě a jejich singly "Try Honesty", "River Below" nebo "The Ex" se začali hrát skoro po celé Evropě. Když kapela zjistila, že může prorazit na evropském trhu, vydala i DVD s názvem "Scandalous Travelers", které obsahuje hodinový záznam z jejich celosvětové tour, ale i biografii jednotlivých členů a spoustu dalšího. Absolutně největší úspěch nastal pro skupinu Billy Talent ve chvíli kdy se vydalo jejich druhé album s názvem "II" (římská dvojka). Album bylo vydáno 23. Června 2006 a hned po vydání se stalo třeba v německu nejprodávanějším albem ze všech. Billy TalentNyní je u našich sousedů Billy Talent skoro modlou a potvrzuje to i fakt že na německých radiostanicích i hudebních kanálech se písničky této kapely hrají skoro pořád. Nejoblíbenějšími singly druhého alba jsou "Fallen Leaves" , "Devil in a Midnight Mass" nebo "Red Flag" (tato píseň je tak kvalitní, že se objevila i v některých počítačových hrách jako je NHL 2006, SSX nebo Burnout).


Popis kapely Billy Talent
V pražské Tesla Aréně, která pamatuje četné úspěchy historie českého ledního hokeje, se to bude v sobotu 21. listopadu hemžit vyslanci z hlavní světové hokejové metropole - kanadského Toronta.

Nebude se však jednat o hráče slavných "Javorových listů", nýbrž o členy BILLY TALENT, SILVERSTEIN a CANCER BATS - tří torontských kapel, které v Praze vesměs již vystupovaly a vybudovaly si v České republice velmi slušnou fanouškovskou základnu.

Billy Talent zaujali již před dvěma a půl lety, kdy v úloze předskokanů svým nasazením podle mnohých zastínili tehdy velmi očekávané vystoupení kolegů z My Chemical Romance. Rok poté se Billy Talent do Prahy vrátili již jako headlineři a i v horkém létě dokázali přilákat tisíce fanoušků do Malé sportovní haly. Mezitím vydali po dlouhém nahrávacím procesu své třetí album a stali se jednou z nejúspěšnějších kanadských kapel historie. Nyní vyjíždějí na triumfální světové turné, jehož součástí je i pražská zastávka.

V úloze speciálních hostů jim budou sekundovat jednak SILVERSTEIN, kteří před rokem a půl dokázali slušně zaplnit Lucerna Music Bar, a jejichž energické post-hardcore/screamo je jednou z hlavních současných deviz kultovního vydavatelství Victory Records, a rovněž populární "dřevorubci" CANCER BATS, kteří svůj "southern hardcore" předvedou v Praze naživo již popáté.

Příznivci našlapané, energické rockové muziky se tedy můžou bezpochyby těšit na hlasitou show, která svým nasazením pravděpodobně předčí i mnohá tuzemská hokejová utkání...


Diskuze - Billy Talent

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 7. 10. 2022 Svátek má Justýna
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz