Informace    Fotky    

Žánr hudby
sborový zpěv
Země
Česká republika
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
13-členný vokálně - instrumentální soubor.

Soubor Gutta Musicae vznikl v roce 1989. Soustavně však pracuje teprve od roku 1997. Základní obsazení tvoří osm zpěváků a čtyři instrumentalisté. V současné době to jsou: Marie Matějková a Blanka Löblová - soprán, Magda Kaňková a Štěpánka Pýchová - alt, Josef Zedník a Petr Klíma - tenor, Michal Krůšek a Jan Holub - bas, Libor Kaňka a Hana Křikavová - fiduly, barokní housle, Gabriela Benešová - barokní violoncello, tenorová fidula, Aleš Bárta – varhanní pozitiv, cembalo Často však pracuje v širší podobě. Mezi jeho spolupracovníky patří například varhaník prof. Jan Kalfus, specialista hry na tenorovou gambu Petr Hejný, cembalistka a klavíristka Lenka Navrátilová, sopranistka Veronika Hoslová, tenorista Ondřej Maňour, nebo basisté Jiří Hannsmann a Tomáš Hanzl. Zakladatelem, uměleckým vedoucím, hráčem na dechové nástroje a dirigentem souboru je Svatopluk Jányš.Popis kapely Gutta Musicae
Gutta Musicae interpretuje českou i evropskou (vokální, vokálně-instrumentální) hudbu od nejstarších památek přes hudbu renesance až po skladby barokní. Nevyhýbá se však ani obdobím mladším, klasicismu, romantismu, ani hudbě soudobé.

soubor Gutta Musicae již osmou sezónu vystupuje v pražském divadle Studio Ypsilon v cyklu nazvaném Koncerty 17.17. Vedle této základní řady koncertů soubor Gutta Musicae realizuje i cyklus Strahovské koncerty u MIRA v Galerii MIRO na Strahově (5. ročník) a cyklus Koncerty v Letohrádku Hvězda (4. ročník).

Soubor Gutta Musicae se také podílel na prestižní akci Praha - evropské město kultury roku 2000 a vystoupil na festivalech v Českém Krumlově i na mezinárodním festivalu Pražské Jaro 2001. Průběžně spolupracuje s Českou televizí například na pořadech Ti nejlepší z klasiky, Terra musica a Hudba ze Senátu. Významnou událostí byl i koncert na Pražském jaru 2004, věnovaný Roku české hudby a významnému výročí H. I. Bibera. V červnu roku 2004 obdržel soubor prestižní evropskou cenu Gustava Mahlera.

Uměleckým vedoucím souboru Gutta Musicae je Svatopluk Jányš (nar 1949), žák prof. Miroslava Venhody. Bezprostředně po studiích na hudební fakultě AMU začal spolupracovat se souborem Pražští madrigalisté, který vedl prof. Miroslav Venhoda. Po odchodu prof. Venhody převzal vedení tohoto ansámblu, se kterým pracoval deset let.

Kontakt
email: janys@asmnet.cz
telefon: 220 514 589 , 603 156 453

Diskuze - Gutta Musicae

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 30. 5. 2024 Svátek má Ferdinand
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz