Informace    Osoby    Fotky    

Žánr hudby
dechovka
Země
Česká republika, Doammžlice
Rok vzniku
1997
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Dechová a taneční kapela Hájenka byla založená v dubnu roku 1997 kapelníkem Miroslavem Palečkem ze Starého Klíčova u Domažlic. Při založení kapely byl průměrný věk 23 let. Po ročním účinkování kapely se obměnili zpěváci a začal zpívat Dušan Fictum ze Staňkova a Jitka Strejcová ze Kdyně.Popis kapely Hájenka
V roce 2007, kdy slaví Hájenka 10. výročí účinkování, se pouští do velkého projektu. Natáčí hned po sobě čtyři nové CD. První je pojmenováno po písničce ,,Kraj pod Čerchovem'', kterou aranžoval náš umělecký vedoucí pan Karel Fictum. Tato písnička je nádherně nazpívaná panem Josefem Opltem z Karlínského hudebního divadla, se kterým začala kapela v tomto roce spolupracovat. Tomuto CD bylo požehnáno o Chodských slavnostech v Domažlicích 11. srpna našim kamarádem, známým skladatelem Vlastou Dvořákem. Hlavní křest tohoto a druhého CD pod názvem ,,Léta letí'' se uskutečnil 20. října 2007 ve Staňkově. Pořad k 10. výročí kapely a 65. narozeninám Karla Fictuma uváděl známý moderátor z ČR Plzeň pan Jaroslav Kopejko. Jako hosté vystoupili solisté Kubešovi Veselky Milan Černohouz a Ivanka Ročková. Další dvě CD se připravují pokřtít v srpnu o Chodských slavnostech v roce 2008.

Nejlépe se však kapela cítí na vesnických tancovačkách, kde si může zahrát dechovku, country i taneční muziku. Takže si u nás najde každý to své. V letošním roce 2008 má Hájenka průměrný věk 29 let.


Kontakt
email: hajenka@atlas.cz
kontaktní osoba: Miroslav Paleček
email: palecekmiroslav@seznam.cz
telefon: 721 166 435

Diskuze - Hájenka

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 3. 10. 2023 Svátek má Bohumil
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz