Informace    Osoby    Fotky    

Žánr hudby
jazz-blues / rock, elektronika
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
1999
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Hudební skupina MUFF vznikla v roce 1999 v Praze. Její hudba se skládá pouze z originálních kompozic, jejichž inspirační zdroje můžeme najít v hudbě Milese Davise 70. let, Wayne Shortera, Jimmy Hendrixe, MMW.. Pro kapelu je typický elektrizující náboj, psychedelické polohy, používání samplů, kosmických zvuků - a to vše ve vlastním originálním pojetí. Nyní se Muff vrací po tříleté pauze na česká podia se zbrusu novým repertoárem.


Popis kapely Muff
MARCEL BÁRTA (saxofony) vystudoval klarinet na konzervatoři v Plzni, první jazzové angažmá dostal v kontrabandu Milana Svobody, se kterým provázel řadu známých hudebníků jako je James Moody (USA), Tony Lakatos (Hungary), Victor Mendoza (USA) nebo Zbigniew Namysłowski (PL). Bárta hrál a nahrával s Orchestrem Gustava Broma, s Vibe Fantasy Radka Krampla, Kontrabandem Milana Svobody, se Zuzanou Dumkovou, Vladimírem Václavkem, skupinami Gumbo, Lanugo, Baterky, Tara Fuki, Toxique, Triny, pro Divadlo Vizita, s Davidem Dorůžkou, Karlem Růžičkou, Jaromírem Honzákem a dalšími. Podílel se na scénické hudbě k divadelní performanci NUDE ANTS (Teatr Novogo Fronta), v roce 2005 se zúčastnil s kapelou Open Sextet (Beata a Patrik Hlavenkovi) soutěže prestižního jazzového festivalu v Montreaux, kde získali první cenu. V současné době je Bárta vedle kapely MUFF též členem kapel NUO (CD: NUO - Arta 2004, DIXIE AND THE GANG – Amplion 2007), Zuzana Dumková Band (BALANCE – Ampilon 2007), Petr Zelenka Trio, Face Of The Bass (debutové CD vyjde u Animal Music v roce 2011), Tomáš Hobzek Quartet, Vertigo Quintet (VERTIGO QUINTET – Amplion 2005, LIVE U STARÉ PANÍ – Ampilon 2006, VERTIGO QUINTET AND DOROTA BAROVÁ - Animal Music 2008, čtvrté album vyjde u Animal Music v roce 2011), Pigeon Saxophone Quartet, Bucinatores Orchestra. S violoncelistkou a zpěvačkou Dorotou Barovou vystupuje v duu pod názvem DoMa Ensemble.

JAKUB ZITKO (klávesy, samply) absolvoval konzervatoř v oboru skladba a působil či působí v mnoha hudebních seskupeních a projektech. Má svůj vlastní avantgardně-jazzový orchestr NUO, zaměřený výhradně na originální skladby. Debutové album NUO "Multimusic Minibigband" bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii jazz za rok 2004. Dále je vedle kapely MUFF členem skupin S.O.I.L., která hraje alternativní pop s prvky electro folku a psychadelického rocku, ve skupině Gumbo doprovází Ondřeje Konráda, účinkuje s Blues Session nebo What The Funk s anglickým písničkářem Jamie Marshallem, je též členem doprovodné kapely Anety Langerové. Zitko dále spolupracuje nebo spolupracoval s čínskou alternativní zpěvačkou Feng Yün Song, americkými bluesmany Rene Trossmanem a Lorenzo Thompsonem, s elektronickým mágem Floexem, se soulovou zpěvačkou Juwana Jenkins, saxofonistou Marcelem Bártou, -123min., Katkou Šarközi a dalšími.

JIŘÍ ŠIMEK (kytara, efekty) začal na kytaru hrát na střední škole v Plzni, po maturitě navštěvoval dva roky konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. V současné době působí Šimek v kapelách: S.O.I.L, Nuo, Muff, Jana Lota, Prague Big band Milana Svobody, Bucinatores Orchestra, Rim-bam-bo, vystupuje se svým vlastním Triem, s kvartetem Jakuba Doležala a se skupinou Limbo. Příležitostně vystupoval např. také s Andreou Ruilovou, Lenkou Dusilovou a Marií Schneider.

JAKUB VEJNAR (baskytara) absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka. Vedle kapely MUFF je též členem skupiny Baterky a doprovodné kapely Anety Langerové. V minulosti byl členem orchestru NUO, spolupracoval s Amitem Chaterjeem, skupinou FruFru a dalšími.

ROMAN VÍCHA (bicí) se věnuje bicím nástrojům od svých třinácti let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, Konzervatoř Jaroslava Ježka a Vyšší odbornou školu při Konzervatoři JJ. Jeho rázný, univerzální a flexibilní způsob hry pokrývá široké spektrum hudebních stylů od groove jazzu přes blues, bigbeat, pop, jungle až po hip-hop. Je také zkušeným studiovým hráčem. Spolupracoval s Davidem Dorůžkou, Karlem Růžičkou st., Pavlem Wlosokem (USA), Brianem Seegerem (USA), Casandrou Faulconer (CAN), Mikem Baggettou (USA), Chrisem Jenningsem (CAN), Demianem Cabaudem (ARG), Tannyou Kalmanovitch (CAN), Grzegorzem Karnasem (PL), Yardou Helešicem, Peterem Binderem, Divadlem Nude Ants, Big Bandem Gustava Broma. Hrál v kapelách Soil, Thelonica, Private Eartquake, Baterky, Zuzana Dumková Group a Katka Šarközi magorie band. V roce 2005 získal s triem Beaty Hlavenkové na soutěži "Junior Jazz" ocenění "Nejlepší jazzová skupina roku 2005". V současné době hraje Vícha v kapelách Toxique, Muff, Nuo, Bucinatores, Stability, Gumbo a Saxtime. Příležitostně spolupracuje s Matejem Benkem, Yvonne Sanchez a Beatou Hlavenkovou.


Kontakt
email: zudumu@seznam.cz
kontaktní osoba: Roman Vícha
email: vechadrum@gmail.com
telefon: +420 608 067 446

Diskuze - Muff

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 27. 9. 2023 Svátek má Jonáš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz