Informace    

Žánr hudby
vážná hudba
Země
Česká republika, Praha
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
S orchestrem spolupracují čeští dirigenti František Babický, Rudolf Krečmer, Jan Chalupecký a Karel Bělohoubek. Ze solistů můžeme jmenovat tenoristy Roberta Šichu, Aleše Brisceina, Milana Vlčka, ze sopranistek Martu Filovou, Ivanu Šakovou nebo Moniku Cahovou.


Popis kapely Pražský Festivalový Orchestr
Festivalový orchestr Praha je symfonický orchestr složený z předních hudebníků symfonických orchestrů a navazuje tak na nejlepší tradice českého symfonického interpretačního umění. Jak vyplývá již z názvu orchestru je jeho činnost zaměřena na účinkování při slavnostních příležitostech, gala koncertech i jako doprovodný orchestr nejrůznějších festivalů.

Takto se orchestr představil zejména v zahraničí např. v Rakousku, Německu a Švýcarsku. V roce 1991 doprovázel orchest operetní gala program na turné v Německu a Švýcarsku pod názvem Kouzlo operety , program složený z největších operetních hitů Strausse, Lehára, Kalmáva i Offenbacha. K dosavadním nejvýznamnějším hostováním patří bezesporu spoluučinkování orchestru při turné světoznámého tenoristy Reného Kolla a sopranistky Melanie Holiday na jejich turné v Německu a ve státech Beneluxe na jaře 1993.

V poslední době se orchestr věnuje přípravě slavnostních i specializovaných programů zejména pro novoroční koncerty, v nichž orchestr nabízí rozmanité programové složení z díl operetních skladatelů. Kromě již zmíněného programu Kouzlo operety připravil orchestr program pod názvem Johann Strauss gala (orchestrové skladby, slavné operetní árie, baletní doprovod), i program pod názvem Masopustní koncerty .

Od roku 1996 koncertuje orchestr vždy na přelomu roku na turné v SRN, kde se během cca čtrnáctidenního turné představí ve významných kulturních centrech. Jenom v roce 1999 hostoval orchestr celkem na deseti koncertech v Berlíně v sále Berlínské filharmonie a v Konzerthausu a na dalších třiceti koncertech s programem Johann Strauss gala v SRN, Belgii, Rakousku a Švýcarsku.


Kontakt
email: olgakokoskova@volny.cz
telefon: 318 599 375 , 602 355 577

Diskuze - Pražský Festivalový Orchestr

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 1. 10. 2022 Svátek má Igor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz