Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home4/home/portal/public_html/kategorie/televize/youtube.php on line 177

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home4/home/portal/public_html/kategorie/televize/youtube.php on line 177

   Informace    Fotky    

Žánr hudby
trampská píseň
Země
Česká republika, Lipník nad Bečvou
Rok vzniku
1998
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Skupina založana v roce 1998, hraje převážně trampskou muziku. Zúčastnila se mimo jiné: Festival trampské písně ve Skaličce, Festival trampské písně v Horním Jelení, Jesenický nuget, Tovačovský portál, Mohelnický dostavník, Bystřičské banjo, Trapská porta v Ústí nad Labem, Moravský vrabec, Zahrada v Náměšti.

Přejmenování na 3M+B - Tři čtvrtiny už neexistující skupiny PUPKÁČI povstaly z mrtvých pod názvem 3M+B. Muzikanti oprášili písničky z dílny Blanky Prudilové.


Popis kapely 3M+B
Prvně jsme spolu náhodně hráli na Dětském dnu ve Sluníčku (soukromá škola a školka v Lipníku nad Bečvou) někdy začátkem června 1998. Tornádo a Frankie se znali ze společného působení v domorodé country kapele s geniálním názvem FAMES SPECIAL OLD FASHION NEWGRASS ORIGINAL WESTERN PUB SOUND BAND AND GIRLS. Míša už hrál na kontrabas s kdekým a Kačer jako bývalý Akademik a Entuziasta nás všechny zaujal osobitým vokálním projevem, nevyčerpatelným repertoárem a bravurní a velmi nepřeslechnutelnou hrou na vše, co má struny. Párkrát jsme si spolu zahráli, zatím bez vážnějších úmyslů, spíš náhodou při různých příležitostech.

Rok se s rokem sešel a zase jsme hráli ve Sluníčku na Dětském dnu 1999. A tehdy vznikl i název: hoši se při hře postavili tak nějak bokem a Frankieho manželka Alenka zahlásila památný postřeh: Podívej se na ně, mají všichni stejný pupky. To jsou ale PUPKÁČI! A jméno kapely bylo na světě. A když už jsme tedy měli jméno, honem jsme se přihlásili k účasti na festivalu trampských písní Trampský mlýn ve Skaličce u Hranic. Týden před festivalem jsme opravdu poctivě nazkoušeli pět soutěžních písní a drze se s nimi prozpívali až do finále, kde jsme skončili z osmi kapel čtvrtí (pro zajímavost - Tempo di vlak byli ti osmí v pořadí).

Pak jsme se až na pár náhodných hraní zase hodně dlouho neviděli. Frankie si zlomil prst na levé ruce a už nemohl hrát na kytaru, ale i přesto jsme konec prázdnin 2000 opět věnovali zkoušení na další ročník FTP ve Skaličce. Vyhráli jsme a s obrovskou radostí přišel i závazek: dáme se do toho naplno. Začali jsme pravidelně zkoušet a vystupovat.

Tehdy hráli Pupkáči ve složení: Karel KAČER Jačko (kapelník, kytara, mandolína, zpěv), Milan MIŠA Prudil (kontrabas a tanec), Jiří FRANKIE Frankovič (foukačky a zpěv) a Blanka TORNÁDO Prudilová (rytmika a zpěv). V lednu 2001 jsme si dali inzerát, že hledáme kytaristu, doporučené míry: 100-120-100 a vyhrál Tonda PID Pisklák, sólový kytarista s bigbeatovou minulostí a výborný muzikant, navíc pupkáč k pohledání, takže dokonale zapadl.

V létě roku 2001 od nás odešel náš kapelník Kačer a po krátkém ale nakonec úspěšném hledání rozšířil naše řady tehdy mladičký, štíhlý a svobodný Michal HROCH Odložilík (kytara, zpěv). Rychle a bravurně se pod Kačerovým vedením doučil všechny jeho party, ovládl swingové kytarové hmaty a již v prosinci 2001 vystoupil jako plnohodnotný Pupkáč na velkobystřickém Vánočním zpívání.

Na konci léta 2002 podlehl volání rodného bigbeatu náš PID a po Mohelnickém Dostavníku nás opustil. A tak jsme zůstali ve čtyřech. A vyhovuje nám to, vejdeme se i s kontrabasem do jednoho Favorita...Dnes po všech těch personálních změnách je stav pánských pupíků podstatně bědnější než v době vzniku kapely, ale naše image tím nijak nestrádá. „Pupkovitost“ je stav duše a životní názor, nikoliv pouze a jen fyzická záležitost. Jsme i nadále milovníky všech slastí života a je to na nás vidět.

Máme za sebou celou řadu úspěchů, což je potěšující, ale ne nejdůležitější. Podstatná je chuť hrát a být spolu, potkávat se s příjemnými lidmi na stejné vlně při příjemných příležitostech.

Mediálně jsme pronikli do rádia (pořad „ŽIVĚ s…“ Sandyho Noska na vlnách ČRo Olomouc v březnu 2003 a živý koncert na rádiu Proglas 6. června 2005) a do televize (pořad České televize APORT v červnu 2003 a Namoll v září 2006 po zisku Krtečka od rekace F&C).

V našem domovském Lipníku n. B. máme již čtvrtý rok za sebou čtyři pravidelně se opakující vystoupení: poslední čtvrtek v lednu to bývá recitál v kině Svět, kam zveme spřátelené kapely (Domino - Olomouc, DC Vocal - Olomouc, Přátelé - Olomouc, Ozvěna - Brno, Hostband - Hostišová), pak hráváme na Čarodějnice (kolem 30. dubna) venku v areálu před letňákem také vždy s hostem našim srdcím i uším blízkým (Přátelé - Olomouc, Špunt - Přerov, The Šůtrs - Haná), pravidelně se prezentujeme na Svatojakubských hodech (kolem 25. července) a druhý pátek v září na Loučení s létem opět venku v areálu před letňákem a opět vždy s milým hostem (BýBr - Olomouc, Falešná karta - Nové Město na Moravě, Šediváci - Přerov).

Pro vyznavače škatulek - hrajeme tzv. moderní trampskou muziku a sem tam rádi zabrousíme i do krásné staré trampské klasiky (Jarka Mottl, Áda Vodrážka, Eddy Fořt, Jiří Voldán…). Žánrově nás to nejvíc táhne k swingu, ale nebráníme se vlivu jiných žánrů. Hrajeme skladby převážně vlastní, ty převzaté si upravujeme k obrazu svému. Se dvěma nástroji jsme tak nějak instrumentální minimalisté (zvukaři nás mají rádi…), takže stavíme především na vokálech. A taky na textech, na kterých si dáváme opravdu záležet. Autorsky nejaktivnější je Blanka. Napsala většinu textů, k většině i hudbu. Snažíme se přitom kráčet trošku jinou, zatím neprošlápnutou cestičkou, čímž jsme si na jedné straně vysloužili ohlasy téměř nadšené, na druhé straně mírně řečeno nepochopení ze strany některých skalních trampů, kteří sveřepě odmítají atributy naší žhavé současnosti…

Čeho se od nás nedočkáte, jsou hlubokomyslné písně řešící zásadní filosofické aspekty lidského bytí, globální oteplování či světový mír. To přenecháváme talentovanějším. My chceme jen předat trochu pohody, radosti ze života a nezbytného humoru. Prostě hrajeme tak, jak nám pupky narostly.

A hlavně nás to baví a máme se rádi…


Kontakt
kontaktní osoba: Blanka Prudilová
email: bp.pupkaci@seznam.cz
telefon: 581 772 488, +420 607 234 965

Diskuze - 3M+B

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 28. 5. 2020 Svátek má Vilém
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz