Informace    Osoby    Fotky    

Žánr hudby
bluegrass
Země
Česká republika
Rok vzniku
1996
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Skupina Reliéf vznikla počátkem roku 1996 sdružením čtyř bluegrassových nadšenců - Pavla Peroutky, Zbyňka Bureše, Gerarda Kaisera a Jiřího Holoubka. Od svého založení se zaměřila na současný bluegrass s důrazem na vícehlasou vokální tvorbu a postupně se prosazovala na špičku české bluegrassové scény. Již v této době začal Reliéf pořádat vlastní pravidelné koncerty v pražském divadle Akcent. Repertoár tvořily vedle anglicky zpívaných písní též skladby v češtině.

V červenci roku 1996 se Reliéf zúčastnil celostátního finále Porty, kde v kategorii country & bluegrass zvítězil. V anketě České bluegrassové asociace byl vyhlášen vokální skupinou roku a toto ocenění dodnes bez výjimky každý rok potvrzuje. Ve druhé polovině roku 1997 opustil kapelu jeden z jejích zakládajících členů, mandolinista Gerard Kaiser a na jeho místo nastoupil Tomáš Dvořák. Od této doby se Reliéf zaměřuje výhradně na písně zpívané v angličtině. Začíná se výrazněji autorsky prosazovat Zbyněk Bureš a vlastní skladby tvoří významnou část repertoáru. Maxisingl z července 1998 s pěti skladbami ze Zbyňkovy dílny tento trend jen potvrdil.

Reliéf pravidelně účinkuje na řadě festivalů a koncertů po celé České Republice i v zahraničí úspěšně spolupracuje s Českým rozhlasem, Country rádiem, Českou televizí a dalšími médii.

Po úspěšném přijetí maxisinglu Reliéf natočil v březnu 1999 první řadové album s názvem Leaves In The Wind, jehož křest proběhl v květnu 1999 v zaplněné Městské knihovně v Praze. Toto CD bylo vyhlášeno albem roku v anketě České bluegrassové asociace. V červnu 2000 byl na prestižním festivalu European World Of Bluegrass v holandském Voorthuizenu Reliéf vyhlášen evropskou skupinou roku. Na jaře 2001 natočil Reliéf své druhé album, nazvané jednoduše Reliéf. V pražském divadle U hasičů jej pokřtil Pavel Bobek.

Tradiční část repertoáru Reliéfu na jeho vánočních koncertech tvoří české koledy většinou ve čtyřhlasé úpravě nebo s doprovodem flétny, kytary a smyčcového kontrabasu. Soubor těchto koled natočil Reliéf na sklonku léta 2002, toto vánoční CD s názvem Reliéf - koledy je v prodeji od listopadu 2002.

Další, v pořadí třetí album skupiny vyšlo na jaře 2003 pod názvem Suburban Street zatím poslední album Reliéfu, role křtitele se v Malostranské besedě ujal Marek Eben. O rok později na Banjo Jamboree v Čáslavi převzal Reliéf Zlatou desku vydavatelství Good Day Records za 5000 prodaných nosičů.

V září 2005 se konal v pražském Divadle pod Palmovkou koncert u příležitosti desátého výročí existence kapely, záznam tohoto vystoupení vyšel v březnu 2006 na CD pod názvem Reliéf – LIVE.Kontakt
email: relief@tiscali.cz
kontaktní osoba: Tomáš Dvořák
telefon: 777 318 414

Diskuze - Reliéf

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 2. 2020 Svátek má Oldřich
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz