Informace    Fotky    

Žánr hudby
pop / rock, indie rock, post-rock
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
2005
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Jsme pražská indie neúplněkytarová kapela ovlivněná post-rockovými postupy a klišé. Texty písniček máme v angličtině a velštině. Filosofie kapely je udržovat rovnováhu mezi přístupnou hudbou a alternativou. Hlásíme se k hudebnímu odkazu Radiohead, Muse, MONO, Sigur Rós. (a Richarda Krajča!)


Popis kapely Ufajr
Pravdivý příběh o vzniku kapely

Začlo to tak, že si Robin ve čtrnácti letech pověsil do pokojíčku plakát s Brianem Mayem a napsal si Ježíškovi o elektrickou kytaru.

Tomáš ho na ní naučil dva akordy (E dur a a moll), zjistil si, která klapka na klavíru je která a tak mohli kluci začít chodit hrát do zkušebny a říkat holkám z gymplu, že maj kapelu.

O pár pinkflojd coverů později si hoši řekli, že by potřebovali někoho na bicí a tak ukradli Vláďu z vedlejší kapely. A bylo to. Tím začla nekonečná série hraní po nádražních halách v Polsku a autobusových zastávkách v Lotyšsku, ze které si naše trio odneslo spoustu životních zkušeností a důležitých poznatků o složení alkoholických nápojů.

Když kapelu po tragických událostech opustil polský basák Jarosław, stála kapela před rozpadem ještě dříve, než stačilo oslovit fanynky z Čech. V tu chvíli se ale po šesti letech pobytu v polepšovně vynořil Tomášův bratranec Kony. Poradil kapele radikální změnu image (roláky jsou out), změnu žánru (Kelly Family jsou out), a změnu složení (basáci jménem Konrád jsou in). Koupil si popruh na basu, příručku jak jí naladit a vymyslel jméno kapely.

A to je příběh, jak se dala dohromady kapela UFAJR.Kontakt
email: ufajr@ufajr.net
kontaktní osoba: Tomáš Kubín
email: tomas@ufajr.net
telefon: 732 711 562

Diskuze - Ufajr

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 28. 11. 2023 Svátek má René
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz