fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    

Narozen
3. prosince 1948, Střelec, 71 let
Praha
Profese
hudebník (rock)
Kontaktní osoba
manager Andrea Hrubá


Životopis - Jan Hrubý uprav informace o osobnosti


Jan Hrubý (* 3. prosince 1948, Praha) je český rockový houslista známý především ze skupin Etc..., Framus 5 a v současnosti z Kukulína.

V letech 1964–1968 studoval hru na housle na Pražské konzervatoři, poté hrál na baskytaru a později na housle ve skupině Reciprocity. Od roku 1975 až po zákaz zpívání pro Vladimíra Mišíka v roce 1982 hrál v Etc..., od roku 1983 hrál v Blues Bandu Luboše Andršta. V roce 1984 se přidal ke skupině Michala Prokopa Framus 5 a výrazně ovlivnil album Kolej Yesterday. Pak ale bylo obnoveno Etc... a on se mohl vrátil k Vladimíru Mišíkovi, kde ale vydržel jen rok a půl a objevil se znovu ve Framusu.

Od roku 1987 také hraje s Michalem Prokopem a Lubošem Andrštem v akustickém triu (dříve zvané Nu-Trio), hrál také v Čundergroundu (ČDG) s Vladimírem Mertou, spolupracoval s Dagmar Andrtovou-Voňkovou a ve studiu nahrával party na desky mnoha skupin (Jazz Q, Marsyas, C&K Vocal, Country Beat Jiřího Brabce; Jan Spálený, Zuzana Homolová, Hana Hegerová).

Na počátku 90. let 20. století jej ovlivnil keltský rock, vydává desky se skupinou Kukulín (inspirované knihami J. R. R. Tolkiena), spolupracoval také s Marií Hoffmanovou.

Diskuze - Jan HrubýSamostatně vystupující

Jan Hrubý (rock)logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 2. 4. 2020 Svátek má Erika
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz