fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    

Narozena
19. prosince 1981, Střelec, 38 let
Rakovník, Československo
Profese
herečka


Barmanka z Ordinace porodila druhé dítě! Má ho s bubeníkem ChinaskiBarmanka z Ordinace porodila druhé dítě! Má ho s bubeníkem Chinaski
Do třetice všeho dobrého? Poté, co nedávno oznámily porod zpěvačky Ewa Farna (2...
11. 6. 2019
Barmanka z Ordinace je podruhé těhotná! Dočká se Sofinka bratříčka, nebo sestřičky?Barmanka z Ordinace je podruhé těhotná! Dočká se Sofinka bratříčka, nebo sestřičky?
Herečka Lucie Černíková (37) se letos stane dvojnásobnou maminkou. Zda to bude ...
16. 4. 2019
Máma s dcerou? Spíš dvě sestry!Máma s dcerou? Spíš dvě sestry!
Herečka Lucie Černíková sice oslavila pětatřicáté narozeniny, nicméně člověk by ...
9. 6. 2017

Životopis - Lucie Černíková uprav informace o osobnosti


Narodila se v Rakovníku, kde vystudovala gymnázium, poté pokračovala ve studiích na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde absolvovala obor zpěv u profesorky Virginie Walterové.

MUZIKÁL, OPERETA, HUDEBNÍ KOMEDIE

Její první muzikálovou rolí byla Kráska v muzikálu „Kráska a zvíře“ uváděném v Divadle Jiřího Grossmana. V Hudebním divadle Karlín debutovala jako Líza Trappová v muzikálu „Za zvuků hudby“ a ztvárnila zde též hlavní roli Maríi v muzikálu „West Side Story“. Další významnou rolí pro ni byla Cosette v muzikálu „Les Misérables – Bídníci“ uváděném v GOJA Music Hall. Hostovala v divadle Skelet Pavla Trávníčka v hudební komedii „Zasněžená romance“ (Karin Bensonová) a též v Divadle pod Palmovkou v muzikálu „Sliby chyby“ (Fran Kubeliková). Po vlastech českých jezdí s Pražskou komorní zpěvohrou a klasickým operetním titulem „Růže z Argentiny“ (Dolores del Monte). Na prkna divadla Broadway vstoupila jako svazačka Yvetta, což je hlavní ženská role v muzikálu „Ať žije rokenrol!“ autorů Petra Jandy a Karla Šípa, poté následoval úspěšný muzikál Michala Davida Kat Mydlář“ (Mandalénka) a dále na této významné scéně ztvárňuje sekretářku Moniku v muzikálu Janka Ledeckého „Vánoční zázrak“. Její nejnovější rolí je princezna Verunka v pohádkovém muzikálu pro malé i velké „Kapka medu pro Verunku“ uváděném v divadle Hybernia.

DIVADLO SEMAFOR

Již jedenáctou sezónu hostuje v divadle Semafor. Zahrála a zazpívala si v představeních „Pokušení svatého Antonína“ (Filoména, bajadéra), „To nám to pěkně začíná“ (Berounka), „80 svíček na ztraceným dortu“ (Babeta), „Nikoho nezabije“ (Euterpé), „Jako když tiskne“ (Eva), „Lysistrata“ (Myrrhine), „Šlitr s námi a zlý pryč“ (Panna, revuální girl), „Já jsem otec Bemle a já matka Žemle“ (veselá dívka, sekretářka) , „Kytice“ (Panna, Dornička, Hanička) a „Uteklo to jako H20“ (Ofélie, Světlonoška). Nyní zde účinkuje ve hrách „Mam'zelle Nitouche“ (Corinna) „Hodiny jdou pozpátku“ (Klára) a „Rytíři z Blaníku a krasavice Lída“ (Lída).

TELEVIZE A ROZHLAS

Největší popularitu jí zatím přinesl seriál „Ordinace v růžové zahradě“, odkud ji diváci znají jako barmanku Dorku. Dále si zahrála v seriálech „Poslední sezóna“ (Eva), „Horákovi“ (Naďa), „Proč bychom se netopili“ (Mada), „Cukrárna“ (Jitka), „Dobrá čtvrť“ (sestřička), „Příkopy“ (stopařka) „Přešlapy“ (chůva) a „Cesty domů“ (Berenika). Objevila se též v televizním filmu „Společník“ (recepční), televizním cyklu „Trapasy – Svatba u studánky“(Jitka) a ve dvou dílech cyklu "3+1 s Miroslavem Donutilem" - Rybáři (zákaznice) a - Dovolená (Kamila Rozkošná). Má ráda pohádky a v několika si též s chutí zahrála. Byly to „Peklem s čertem“ (princezna Pralinka), „Sůva z nudlí“ (princezna Žalmila), „Tajemná truhla“ (Klárka), „Pohádkové počasí“ (Léto), „Tři životy“ (Zlatá princezna), „Silák a strašidla“ (Anka) a „100+1 princezna“ (princezna Aranka). Účinkovala v dětských pořadech „Kabaret z maringotky“, „Silvestr z maringotky“ , „Magazín Jů a Hele“ „Muf je třída“ a svůj hlas propůjčuje skřítčí holčičce Fanynce v pořadu pro nejmenší „Kouzelná školka“ . Byla stálým pěveckým hostem zábavných pořadů Vladimíra Hrona „Jsou hvězdy, které nehasnou“ , „Hvězdy letí do století“ a „Abeceda hvězd“. Společně moderovali přímý přenos hudební show „Noc plná šlágrů“. Zahrála si též v unikátním protidrogovém projektu „Revolution train“ (Petra). Má zkušenosti i s dabingem, zejména zpívaným (většina animovaných filmů o Barbie) a s rozhlasem („Na kometě“, „Svatební medicína“, „Čtvrtá sestra“).

ZPÍVÁNÍ

Začínala v dívčí vokální a taneční skupině Harém. Několik let koncertovala s Jakubem Smolíkem a jeho kapelou. Své swingové cítění s radostí uplatňuje při pravidelném vystupování s několika bigbandovými tělesy (Bohemia big band, Golden big band Praha, Polenský big band, Příbramský big band, Kolínský big band, Big band Neratovice, Lab band, Zatrestband, Czech big company). Podílela se jako zpěvačka a spoluautorka písní na irské taneční show Swan Legend. Má též svůj samostatný program složený převážně z muzikálových a swingových melodií.

Slyšet ji můžete na CD Vladimíra Hrona „Dueta“, Jakuba Smolíka „Dopisy lásky - Zlatá edice“ , Zatrestbandu „Secret love“, Jiřího Krampola a hostů „Romantické déja – vu z kavárny Slavia“ , „Lés Misérables – Bídníci“, „Kat Mydlář“ a „Kapka medu pro Verunku“.

Diskuze - Lucie ČerníkováFilmy a seriály

   Název    Orig. název    Rok výroby    Hodnocení    

Hraje - Lucie Černíková
Cesty domů (seriál) 201060%
 - Špatnou macechu ti nedovolím IV/10
 - Řekni, že mě miluješ IV/12
 - Bylo to naše dítě IV/17
Cukrárna (seriál) 201053%
Horákovi (seriál) 200654%
Méďové na cestách (seriál) 2013 zítra ČT :D 16.50, ..., ...
Ordinace v růžové zahradě (seriál) 200536%
Ordinace v růžové zahradě (seriál) 200745%
 - IV/13 41%
Ordinace v růžové zahradě 2 (seriál) 200865%
Peklem s čertem 200248%
Pohádkové počasí
Poslední sezóna (seriál) 200644%
Proč bychom se netopili (seriál) 200953%
Přešlapy (seriál) 200960%
 - Dámská jízda III/12
Sůva z nudlí 200628%
V.I.P. vraždy (seriál) 201667%
Zajatec lesa 2001
3+1 s Miroslavem Donutilem (seriál) 200562%
 - Dovolená I/21logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 23. 2. 2020 Svátek má Svatopluk
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz