Otomar Krejča > Zprávy


   Informace    Komentáře    Zprávy    


Zprávy


Literární noviny v síti   25. 9. 2017 Vzpomínka: Jan Tříska a Divadlo za branou
1.června 1990 se v Praze znovuzrodilo Divadlo za branou a jeho duchovní otec Otomar Krejča mu přidal k názvu římskou dvojku. Obnovoval se také kolektiv divadla.


Lidovky.cz   14. 4. 2016 U divadla jsme praštění všichni, tvrdila Věra Kubánková
Věra Kubánková spojila svůj život s Realistickým divadlem, ale jak říkala, velkou školou pro ni byl Otomar Krejča - s jeho Divadlem za branou zůstala až do hořkých konců a hned po listopadu 1989 za ním běžela znova. Dokud prý dojde na jeviště, bude hrát, říkala v rozhovoru pro LN ještě v březnu 2014. Ve čtvrtek principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský oznámil její smrt.Další články k tématu:Zemřela Věra Kubánková, nositelka ceny Thálie. Bylo jí 91 let


RESPEKT   6. 11. 2013 DJ středa 6. listopadu 2013
Divadelní režisér Otomar Krejča a před rokem karikaturista Vladimír Jiránek. Před patnácti lety si Venezuelané zvolili za svého prezidenta Huga Cháveze. A ještě jedno výročí, i když nekulaté: v roce 1975 odehráli svůj první Tip: #readed-bottom .date-author Chápu ty, jimž se lépe spí, když je země prošpikovaná dlouhodobými zájmy investorů "ze... , Jaký je ...


Denik.cz - Kultura   14. 6. 2012 Herce zavřel do malých plastových boxů. A získal prestižní cenu
České Budějovice /VIDEO/ - Martin Glaser, šéf činohry Jihočeského divadla, dostal za inscenaci Arabské noci prestižní Cenu Josefa Balvína... Pro konzervativního diváka to byl docela šok, ti starší houfně odcházeli po pár minutách. Pět herců zavřených v plastových boxech, ze stropu provazce vody a tempo extrémně pomalé. Velmi originálně zinscenoval hru Arabská noc šéf jihočeské činohry Martin Glaser v Moravském divadle Olomouc. A odborníky nadchl: v úterý večer získal Cenu Josefa Balvína a zařadil se tak k osobnostem jako Otomar Krejča, Jiří Pokorný nebo Ivan Rajmont, kteří ji dostali před ním.


Kultura na Českém rozhlase   23. 11. 2011 Proces Ezry Pounda k nedožitým 90. narozeninám Otomara Krejči
23. listopadu by oslavil devadesáté narozeniny český divadelní herec a režisér Otomar Krejča. Jednoho z nejvýznamnějších tvůrců českého poválečného divadla, uměleckého šéfa činohry Národního divadla v Praze v letech 1956-61, zakladatele evropsky proslulého Divadla za branou připomene Český rozhlas 3 &- Vltava reprízou rozhlasové hry Proces Ezry Pounda, ve které Otomar Krejča ztvárnil titulní roli amerického básníka.


iDnes - zprávy   12. 4. 2011 Vnuk natočil film, aby lépe pochopil svého geniálního dědečka, scénografa Svobodu
Minulý týden vstoupil do kin snímek Divadlo Svoboda, který zachycuje osobnost a dílo nejznámějšího českého scénografa Josefa Svobody. Ten spolupracoval s takovými domácími osobnostmi jako byli režiséři Otomar Krejča, Miroslav Macháček, Evald Schorm. V zahraničí si jej žádali Peter Ustinov, Leonard Bernstein či Laurence Olivier. Film natočil Svobodův vnuk Jakub Hejna - jako svůj první celovečerní dokument.


iDnes - zprávy   27. 3. 2011 Vnuk natočil film, aby lépe pochopil svého geniálního dědečka, scénografa Svobodu
Začátkem dubna vstoupí do kin snímek Divadlo Svoboda, který zachycuje osobnost a dílo nejznámějšího českého scénografa Josefa Svobody. Ten spolupracoval s takovými domácími osobnostmi jako byli režiséři Otomar Krejča, Miroslav Macháček, Evald Schorm. V zahraničí si jej žádali Peter Ustinov, Leonard Bernstein či Laurence Olivier. Film natočil Svobodův vnuk Jakub Hejna - jako svůj první celovečerní dokument.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 30. 5. 2020 Svátek má Ferdinand
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz