Václav Marhoul > Zprávy


   Informace    Komentáře    Fotky    Zprávy    


Zprávy

    1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   >   |   >>  

Blesk CZ   10. 3. 2020 Václav Marhoul o Nabarveném ptáčeti a úspěchu na Lvech: Utíkají mu diváci z kina?
Filmu Nabarvené ptáče věnoval jedenáct let svého života. A přesně tolik nominací na Českého lva si za něj vysloužil. Václav Marhoul (60) vyhrál v neuvěřitelných osmi kategoriích. A nejen to, Ptáče mu přineslo i letenku do Hollywoodu.


Super.cz   9. 3. 2020 Poté, co dostal Českého lva za Nabarvené ptáče, se Václav Marhoul omlouval: Proč podcenil české diváky?
Když vstupoval jeho film Nabarvené ptáče do kin, byl režisér Václav Marhoul značně pesimistický, co se návštěvnosti v českých kinech týče. A to, že podcenil českého diváka, nám přiznal poté, co jeho film naprosto ovládl udílení cen České filmové a televizní akademie.


Reflex.CZ   9. 3. 2020 Nabarvené ptáče není film o válce a holocaustu. Co řekli Reflexu držitelé Českých lvů o svých projektech?
Snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula vyhrál na letošním předávání ocenění Český lev nejlepší film a nejlepší režii. Nejlepší scénář vyhrál Jiří Havelka za scénář k filmu Vlastníci a nejlepší dramatický seriál vyhrál Most!. Václav Marhoul, Jiří Havelka, Petr Kolečko, scénárista seriálu Most! a Erika Stárková, herečka ze seriálu Most!, v minulosti promluvili pro Reflex o svých projektech v pořadu Prostor X


Blesk CZ   7. 3. 2020 Václav Marhoul: Za Nabarvené ptáče získal hned dvě sošky Českého lva!
Producent, režisér, scenárista a herec Václav Marhoul své černobílé ptáče, které získalo celkem jedenáct nominací na Českého lva, natočil podle knižní předlohy polského spisovatele Jerzyho Kosińského. V Oscarech se snímek dostal do užšího výběru, ale dál nepostoupil. Na Českých lvech si ovšem Marhoul spravil náladu, když proměnil nominace za nejlepší film a režii.


Blesk CZ   6. 3. 2020 Václav Marhoul: Za Nabarvené ptáče může získat hned tři blyštivé sošky Českého lva!
Producent, režisér, scenárista a herec Václav Marhoul své černobílé ptáče, které získalo celkem jedenáct nominací na Českého lva, natočil podle knižní předlohy polského spisovatele Jerzyho Kosińského. V Oscarech se snímek dostal do užšího výběru, ale dál nepostoupil.


Blesk CZ   21. 2. 2020 Nabarvené ptáče má v Českém lvovi jedenáct želízek v ohni
Strastiplnou pouť malého chlapce cizím, krutým světem vykreslil Václav Marhoul ve svém černobílém dramatu Nabarvené ptáče, které natočil podle vlastního scénáře. Kromě jedenácti nominací na Českého lva 2020 snímek získal možnost utkat se o Oscara, avšak neuspěl.


Cinepur: Články   7. 2. 2020 Marhoul chystá anglickojazyčný film o senátorovi McCarthym
Novinka / RedakceRežisér Václav Marhoul se svým černobílým opusem Nabarvené ptáče úspěšně pronikl do zámoří. Po premiéře v Benátkách a účasti na festivalu v Torontu se film dostal i do americké a kanadské kinodistribuce. Teď má český šedesátiletý filmař před sebou další výzvu: natočit v zahraniční produkci film v angličtině. Konkrétně půjde o životopisné drama o nechvalně proslulém americkém senátorovi Josephu McCarthym. Film jednoduše nazvaný McCarthy vznikne podle scénáře Toma O'Connora. Ten na sebe letos upozornil jako spoluautor studenoválečného dramatu Ironbark, v němž Benedict Cumberbatch ztvárnil špiona, který se snaží vyřešit...


Romea.cz   6. 1. 2020 Václav Marhoul pro Romano voďi: Stačí být jiný, a máte problém
6.1.2020 17:22 - Z vůbec nejdiskutovanějšího filmu české kinematografie diváci hromadně neodchází, jak hlásaly první senzacechtivé titulky. Naopak – jen do kin jich už přišlo bezmála sto tisíc. A to scénárista a režisér vůbec nečekal. „Narovinu říkám, nezlobte se, promiňte, já to nějak špatně odhadl,“ vzkazuje zdejším divákům Václav Marhoul.


Romea.cz   18. 12. 2019 Václav Marhoul a Petr Kotlár pro vánoční Romano voďi: Nabarvené ptáče je o potřebě dobra, lásky a naděje
18.12.2019 17:06 - „Vůbec nezáleží na tom, jakou máte barvu kůže, stačí, že budete jiný v jakémkoliv ohledu, a už máte problém,“ přibližuje režisér, scénárista i producent filmu Václav Marhoul další „ptačí“ scénu.


Blesk CZ   18. 12. 2019 Další Marhoulův úspěch! Nabarvené ptáče je v užších nominacích na Oscara
Po mnoha festivalových úspěších a účasti v Hlavní benátské soutěži se nyní Václav Marhoul (59) se snímkem Nabarvené ptáče probojoval do užší nominace na Oscara. Americká filmová a televizní akademie před pár hodinami zveřejnila mimo jiné i deset zahraničních filmů, které postoupily do užší nominace na Cenu za Nejlepší neanglicky mluvený film. Akademie vybírala z 91 přihlášených filmů. V nejužší desítce zahraničních filmů je například i jihokorejský Parazit nebo španělský Almodóvarův film Bolest a sláva.

    1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   >   |   >>  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 30. 5. 2020 Svátek má Ferdinand
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz