fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Fotky    

Další jména
Vladimir Misik
Narozen
8. března 1947, Ryby, 76 let
Praha, Československo
Profese
hudebník, herec, scénárista


Životopis - Vladimír Mišík uprav informace o osobnosti


Vladimír Mišík (* 8. března 1947 Praha) je český muzikant, zpěvák, kytarista a zakladatel rockové skupiny Etc...

iž na učilišti založil kapelu Uragán, ve které hrál na bicí. Po škole se skupina rozpadla a Vladimír Mišík se dostal do kapely Komety, kde se seznámil s Radimem Hladíkem, se kterým poté odešel do skupiny Fontána (později známí jako The Matadors). Na prvním singlu skupiny zní Mišíkova píseň Malej zvon, co mám. Po vojně zpíval v orchestru Karla Duby a pak založil kapelu New Force, která se ale v roce 1968 rozpadla. Krátkou dobu pak hrál na kytaru v George and Beatovens. Ještě v roce 1968 ale s Radimem Hladíkem založil kapelu The Special Blue Effect (později Blue Effect). Do svého odchodu v roce 1970 stihl s kapelou nazpívat album Meditace, EP a dva singly. Pak zpíval ve Flamengu, ale kapela se rozpadla ještě před vydáním jediné desky Kuře v hodinkách a Mišík založil kapelu Formace Nova a krátkou dobu zpíval v Energitu Luboše Andršta. V roce 1974 založil kapelu Etc..., se kterou hraje s krátkými přestávkami dodnes. Zároveň příležitostně koncertoval s Vladimírem Mertou a Janem Hrubým ve folk rockové formaci Čundrground (ČDG).

V roce 1982 bylo Vladimíru Mišíkovi zakázáno koncertování, o dva roky později směl velmi omezeně vystupovat s akustickým programem, v roce 1985 už opět hrál s novou sestavou Etc… V roce 1990 byl na dva roky zvolen do České národní rady za Občanské fórum. V roce 1999 vyšla v nakladatelství Petrov kniha Vladimír Mišík - letní rozhovory s Ondřejem Bezrem.

Po vážných zdravotních problémech se vrátil na pódia. Doprovází jej skupina Etc. a další hudební hosté. V říjnu 2013 odmítl převzít státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, a to jako výraz nespokojenosti s jeho rozhodnutími z poslední doby.

Mezi nejznámější písničky Vladimíra Mišíka patří např. Slunečný hrob (s Blue Effectem), Kuře v hodinkách (s Flamengem) a dále s Etc. pak Stříhali dohola malého chlapečka, Variace na renesanční téma (známá podle prvního verše Láska je jako večernice), Proč ta růže uvadá nebo Obelisk. K dalším známým lze zařadit i hymnu Gambrinus ligy.

Diskuze - Vladimír MišíkFilmy a seriály

   Název    Orig. název    Rok výroby    Hodnocení    

Hraje - Vladimír Mišík
AEIOU 1979
Nechte zpívat Mišíka 201777%
Oddechový čas 1977

Scénář - Vladimír Mišík
Nechte zpívat Mišíka 201777%

Hudba - Vladimír Mišík
AEIOU 1979

Host - Vladimír Mišík
Bigbít (seriál) 199883%

Ostatní - Vladimír Mišík
Dotyky 1989

Divadlo


Hudba - Vladimír Mišík
Poslední blues

Kapela

Etc. (rock)
Vladimír Mišík & Etc. (bluesrock)
Provisorium (progressive rock)
Čundrground


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 25. 2. 2024 Svátek má Liliana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz