fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

74% 10 hlasů
seriál / drama, krimi Velká Británie, , 84 min.
< Předchozí díl9. z 23 dílůNásledující díl >
(Marple   episode: Marple: At Bertram's Hotel)

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize út. 13.6. Filmbox Stars 13.50 - Další díly v TVUkázka
02:54Jako by se tady zastavil čas. V tom hotelu, který ji okouzlil jako malou holčičku, když sem tenkrát vstoupila se svou tetičkou. Jako kdyby mezitím neuplynulo těch šedesát let a světem neotřásly dvě hrozné války. Slečna Marplová málem nechce věřit svým vlastním očím. Nesměla by to však být ona, aby jí brzy nedošlo, že to všechno je tak trochu "naoko". Že za tou starosvětskou vznešeností, úslužností všech zaměstnanců i celou tou ? pravda při bližším pohledu už malounko omšelou ? plyšovou nádherou se skrývá dnešní život se vším, co ke světu druhé poloviny dvacátého století patří. Tedy i se zločinem. Který na sebe, bohužel, nenechá dlouho čekat. Jenže měla se stát jeho obětí skutečně Tilly Riceová? Kdo a proč by vraždil obyčejnou pokojskou? Není daleko pravděpodobnější, že si ji vrah v noční tmě spletl s někým jiným? Slečna Marplová je o tom přesvědčena od prvního okamžiku. Nebude však úkol dokázat to - a zabránit vrahovi napodruhé uskutečnit jeho plán - nad její síly?
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Detektivka a já myslel, že to bude recept na kuře bez pečení! To uměli jen naši čeští Cikáni! Cikánka ukradla kuře, celý den ho nosila pod sukněmi a teprve když se pořádně zapařilo, obalila ho hlínou a zahrabala do horkého popela, který stále přihrabovala vedle z ohně. Žádné vyvrhování vnitřností, takže vevnitř se vařilo, zvenčí se peklo, pomaloučku, i 3 dny! Na konci to zkoušela hřebíkem propíchnout a když to písklo, tak to honem zaplácla hlínou a zahrabala. dneska už to nikdo neumí, muselo se při tom totiž čarovat a to uměla vždycky jen nejstarší bába. Jenže když se kuře spálilo, nebo se žluč moc rozlila a zkazila i maso,, tak ji bába musela za trest sníst. Tak báby začaly ty čáry "zapomínat" a dneska Cikáni kuřata už nepečou, koupí si pizzu. Nám o tom vyprávěla jedna hodně stará bába v nemocnici, kam za ní nikdo nechodil, tak tam rychle umřela. Ty čáry začínaly takhle: Kachni yak, kaini yak kaini na yak. Jukél cukél - so tuke hin? Te chas la dakeri mindž! A dál si to nepamatuju :-D
Všechny komentáře k seriálu 2+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní díl seriálu

Popis dílu Slečna Marplová: V hotelu Bertram

Za svůj dlouhý život se už slečna Marplová setkala s tolika detektivními záhadami, s tolika různými zločiny, že by se zdálo, že ji už nic nemůže překvapit. A přece je úkol, který před ní stojí tentokrát, něčím naprosto novým, a možná i nesplnitelným. Poslední přání přátel se však mají plnit. A Jason Rafiel, který ve třicátých letech uprchl z hitlerovského Německa do Anglie, byl přítel víc než dobrý. Říkal jí Nemesis. Neboť byl přesvědčen, že se - stejně jako ona pověstná starořecká bohyně odplaty - mnohokrát zasloužila o to, aby byla naplněna spravedlnost. A to od ní čeká i teď. Má to jen jeden drobný háček: ten zločin, jehož skládanku má chudák slečna Marplová dát dohromady, se ještě nestal. A možná ani nestane. Na druhou stranu však: může pro někoho, jako je tahle drobná, křehká dáma s mozkem budoucích počítačů existovat větší výzva?


Podobné seriály

Půlnoční zpověď (6)
Detektivní příběh, 2022. Podezřelá Edith Krausová se už nestačí obhájit a zkolabuje. Říhu ...
dnes 15.30
Prima
Případy mimořádné Marty (6)
Třetí poločas Vášeň k fotbalu stála realitního makléře život. Kde policie končí, ona začí...
dnes 20.20
Nova
Vražedné šifry: San Francisco (5)
(Bletchley Circle: San Francisco) Nefér hra Z luštitelek kódů luštitelkami vražd! Nové po...
dnes 23.50
ČT1
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 4. 6. 2023 Svátek má Dalibor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz