fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Seznam dílů    

75% 107 hlasů
dobrodružný / drama, seriál Velká Británie, , 90 min., 2 série / 6 dílů, od 16 let
The Scarlet Pimpernel

Režie: , , , více...
Herci: , , , , , více...Ukázka
00:58Jen on stál mezi nimi a gilotinou. Ale kdo byl ten tajemný muž? A v čem tkvěla jeho síla?
Píše se rok 1793 a francouzskou revoluci už zřejmě nedokáže nic zastavit. Krvavá lázeň, v níž se vykoupalo již tolik pomazaných a vznešených hlav, jako by neměla nikdy skončit, nenasytná gilotina si žádá stále nové a nové oběti. A pochopové občana Robespierra, vedeni chladnokrevným a nemilosrdným šéfem tajné policie Chauvelinem, jí hážou stále nová a nová tučná sousta. Jediný muž se dokáže hydře revoluce vzepřít, dokáže s hrstkou svých věrných na poslední chvílí vyrvat gilotině její kořist a prohloubit tak vrásky na Robespierrově čele. Ale kdo vlastně je ten tajemný muž, ten odvážlivec, který si navíc troufá zanechávat na místě činu vizitku se svou přezdívkou a vysmívat se tak svým pronásledovatelům? Kdo u všech čertů je ten "nepolapitelný Bedrník"?!
Uprav informace o seriálu

Komentář k seriálu Původně jsem dal ****. Pak *****. Po druhém díle jsem shledal, že je to opravdu spíše na ty ****, ale měnit už to nebudu, protože Červený bedrník si plné hodnocení prostě zaslouží. Zaslouží si je za vynikající hudbu Michala Pavlíčka, za skvělou výpravu, atmosféru, příběh. Zaslouží si je za naprosto fantastický humor, za dabing, za Richarda E. Granta, za Martina Shawa... Zaslouží si je za spád, za napětí, za eleganci a prostě za všechno. Prostě je to paráda. Historická látka podaná s noblesou, jak to umí jen Britové, s humorem, jaký ovládají jen oni. Parádní dobrodružná podívaná. Richarda E. Granta mám čím dál radši. 85%, fakticky to dá na čtyři hvězdy, pocitově za pět, řídím se pocity, v tomto případě určitě. Jen málo věcí je sympatičtějších (pokud vůbec) a... Gemini a Tosim to shrnuli skvěle, takže když tak u nich.
Všechny komentáře k seriálu 4+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní seriál

O filmu Červený bedrník

obrazek
Nejnovější adaptace nejslavnějšího románu baronky Emmy Orczyové (1865 - 1947, autorky dobrodružných a romantických próz a detektivních povídek) o anglickém aristokratovi, který zachraňuje francouzské šlechtice před gilotinou. Román (vydaný v r. 1905) inspiroval již řadu filmových i televizních tvůrců. První (ještě černobílá a němá) filmová verze vznikla již v r. 1917, další pak např. v letech 1929, 1934, 1960, 1987... K nejslavnějším "Bedrníkům" patřili např. Leslie Howard, David Niven či Anthony Andrews. Prozatím posledním "Bedrníkem" je tedy Richard E. Grant, jehož známe např. z filmů Spiceworld, Jack a Sarah a mnoha dalších. Svou roli, o níž tvrdí, že je něco mezi Supermanem a Batmanem 18. století, si nemohl vynachválit: "Musel jsem bojovat s ničemy, jezdit na nádherných koních a milovat překrásné ženy - někdy dokonce to všechno v jednom dni! Co jiného si může člověk přát?!" Jeho krásnou francouzskou manželku Marguerite hraje americká hvězda Elizabeth McGovernová, nominovaná na Oscara za svou roli ve Formanově filmu Ragtime. Z jejích posledních připomeňme např. Křídla vášně. Bedrníkova věčného rivala Chauvelina ztělesňuje Martin Shaw, nám dobře známý "Doyle" z Profesionálů, který sice o nějaký ten rok zestárl, nicméně neztratil nic na svém šarmu a hereckém umění.
Nejnovější - původně třídílná, nyní však již šestidílná - verze se natáčela v britsko - české koprodukci na našem území. V řadě menších rolí tu proto uvidíme české herce, v "anglických" i "francouzských" exteriérech poznáme mnoho našich historických míst, měst i hradů - mj. (kromě Prahy, samozřejmě) např. Křivoklát, Kost, Zvíkov, Pernštejn...
K nezanedbatelným kladům filmu patří i skvělá hudba Michala Pavlíčka!!!


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 31. 5. 2020 Svátek má Kamila
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz