SERIÁL: Kriminálka Miami   díl: Falešný otisk - (1. série / 12. díl)


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

66% 1110 hlasů
seriál / thriller, akční, krimi USA/Kanada, , 43 min.
< Předchozí díl12. z 235 dílůNásledující díl >
(CSI: Miami   episode: Entrance Wound)

Režie:
Herci: , , , , , více...

Díly v TV:
Rozvodová párty televize zítra FOX (hr) 05.15, so. 11.2. FOX (hr) 11.10
FOX (hr) 05.15
FOX (hr) 11.10
Letadlo plné peněz televize zítra FOX (pl) 10.30 (titulky), ne. 12.2. RTL Crime (hr) 20.30
RTL Crime (hr) 20.30
RTL Crime (hr) 12.30
Pro derby všechno televize zítra Cool TV 10.30

V hotelu pod postelí je nalezena mrtvola ženy. Místo činu je velmi dobře uklizeno, na opasku oběti je jediný krvavý otisk prstu. Ten přivádí kriminalisty na stopu Colea Judsona, který v mládí údajně napadl ženu nožem. Důsledný Horatio Caine však zjistí, že jde o otisk falešný. Další šetření přivádí vyšetřovatele na stopu skutečného vraha - Coleova domácího Leea Bastillea, jehož přivede na šikmou plochu únava z každodenní rutiny a současně slabost pro kriminologickou literaturu. Druhým, souběžně vyšetřovaným případem, je smrt německého turisty. To, co původně vypadá jako loupežná vražda či přepadení, je ve skutečnosti vražda nájemná. Objednatelem je manželka oběti, Greta, která se svým mužem v okamžiku prvního výstřelu dokonce seděla ve voze, a ani skutečnost, že k vraždě došlo v Miami, není náhodná, neboť vrah byl kdysi ve Stuttgartu Gretiným učitelem tance.
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Viděla jsem několik epizod a v souvislosti s Davidem Carusem mně to nedá, musím srovnávat se starším seriálem "Policie-New York", který jsem sledovala poměrně často a kde mě právě Caruso zaujal. Rozdílné je hlavně zaměření "Miami" na vraždy, v "New Yorku" se v omšelé ošoupané kanceláři řešily obyčejné menší i větší poklesky velkoměsta, nebyly tam laboratorní přístroje hodné třetího tisíciletí, ale bylo tam něco jiného - téměř hmatatelná atmosféra pracovního shonu všedního dne, hrdinové měli svůj osobní, intimní život a intenzivní vztahy mezi sebou. V nových, odlidštěných kriminálkách, které se navzájem podobají jako vejce vejci, se díky sterilně technickému prostředí dá dívat jen na perfektně zvládnuté počítačové triky. Téměř vždy pracovně vystupující vyšetřovatelé, z nichž někteří mají své kouzlo (D.Caruso např.), nejsou schopni navázat opravdový kontakt s divákem, což je asi nový trend čerpající zkušenosti z našeho současného způsobu života, bohužel. Jo, a u Carusa by měli začít používat nějakou kvalitnější řasenku, ten shit, co ho s ním (bůhví proč) líčí, mu dělá cucky na řasách
Všechny komentáře k seriálu 24+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní díl seriálu

Popis dílu Falešný otisk

Tím súdnych detektívov CSI Miami sa zaoberá vyšetrovaním vraždy prostitútky a prepadnutím na benzínovej pumpe, ktoré malo smrteľné následky... V hodinovom hoteli pri morskom pobreží nájdu mŕtvu prostitútku. Na jej nahom tele, ktoré leží pod posteľou, napočítajú 23 bodných rán. Krvných stôp je málo, pretože vrah umyl svoju obeť kardamonovým korenistým mydlom vo vani. Vyšetrovatelia Horatio Cain a Tim Speedle však predsa len odhalia vrahove stopy. Odtlačok prsta nájdený na zvyškoch ženiných šiat patrí istému Coleovi Judsonovi, ktorý pred pätnástimi rokmi napadol ženu s nožom v ruke. Dnes pracuje pre rentiera a majiteľa domu Lea Bastillea. Judson však veľmi dôrazne odmieta akúkoľvek svoju účasť na vražde prostitútky. Ako sa potom jeho odtlačok prsta mohol dostať na miesto činu? Nemeckú rodinu, ktorá dovolenkuje v USA, prepadli na benzínovej pumpe. Mimoriadne brutálny páchateľ, ktorý im chcel ukradnúť auto, zastrelil manžela, ale ženu a deti nechal na pokoji a ušiel. Videozáznam z monitorovacích kamier čin dôkladne zaznamenal, ale maskovaného páchateľa na zázname nemožno identifikovať. Až pomocou laboratórnych testov smrtiacej guľky sa tím súdnych detektívov CSI z Miami dopracuje na stopu istého Malcolma Davidsona. Aj ďalšie indície naznačujú, že vraždil. Detektívi zatiaľ však nedokážu zodpovedať otázku - prečo pri prepadnutí rodiny strieľal a zabíjal? Aký mohol mať motív? Vtedy vychádza najavo pozoruhodný fakt - Malcolmov brat Brian Davidson žije v Nemecku a stýka sa s Gretou Roeblingovou. A to je manželka zavraždeného muža! Potom existuje vynikajúci motív - milenci Brian a Greta si u Malcolma mohli objednať vraždu Gretinho manžela. Je to správna stopa, alebo bude vyriešenie prípadu šokujúco odlišné?


Podobné seriály

Případy detektiva Murdocha XV (21)
(Murdoch Mysteries XV) Ďáblova hudba Nová řada britsko-kanadské kriminální série o muži, ...
dnes 23.50
ČT1
Kriminálka Miami IV (21)
(CSI: Miami IV) Falešný únos Dvě ženy se vybavují na pláži, když náhodně jedné z nich zav...
zítra 02.35
Nova
Námořní vyšetřovací služba L. A. IV (8)
Civilní ztráty Po nálezu mrtvého těla bývalého agenta CIA se začne Hetty chovat zvláštně....
zítra 03.00
Prima Cool
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 5. 2. 2023 Svátek má Dobromila
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz