SERIÁL: Kriminálka Miami   díl: Ostřelovač - (1. série / 9. díl)


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

66% 1111 hlasů
seriál / thriller, akční, krimi USA, , 43 min.
< Předchozí díl9. z 235 dílůNásledující díl >
(CSI: Miami   episode: Kill Zone)

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize čt. 6.4. RTL 2 (hr) 01.40
RTL 2 (hr) 01.40
- Další díly v TV


Představte si prosluněné dopoledne, jdete po ulici a chystáte se slíznout první kopeček zmrzliny nebo někomu zavolat nebo já nevím co, a vtom: - konec, už nejste, někdo vás zastřelil. To se skutečně stalo. V říjnu 2002 dlouho neodhalený střelec zabíjel náhodně vybrané oběti ve Virginii a Marylandu. Zde ale nejsme v Marylandu, nýbrž v Miami a stejná hrůza se děje tam. Věřte nevěřte, ale nápad na tuto epizodu vznikl už v dubnu 2002 a byl sepsán ještě před událostmi ve Virgínii. Podle nich byl tento díl dále upravován. Náhodně vybrané oběti kdosi střílí přímo do čela a na hodně velkou vzdálenost a k tomu speciálními kulkami, které nelze identifikovat. Z toho je Horatiovi jasné, že před nimi stojí těžký profesionál. Pozice týmu není jednoduchá, protože tlak veřejnosti je obrovský a není skoro čeho se chytit. Oběti jsou náhodné, svědectví celkem k ničemu, technická stránka zločinu výborně zvládnutá ... Megan s Erikem pracují na věci, která s hlavním případem volně souvisí: Starší paní je zastřelena v autobuse. Byl to ostřelovač, nebo nebyl?
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Viděla jsem několik epizod a v souvislosti s Davidem Carusem mně to nedá, musím srovnávat se starším seriálem "Policie-New York", který jsem sledovala poměrně často a kde mě právě Caruso zaujal. Rozdílné je hlavně zaměření "Miami" na vraždy, v "New Yorku" se v omšelé ošoupané kanceláři řešily obyčejné menší i větší poklesky velkoměsta, nebyly tam laboratorní přístroje hodné třetího tisíciletí, ale bylo tam něco jiného - téměř hmatatelná atmosféra pracovního shonu všedního dne, hrdinové měli svůj osobní, intimní život a intenzivní vztahy mezi sebou. V nových, odlidštěných kriminálkách, které se navzájem podobají jako vejce vejci, se díky sterilně technickému prostředí dá dívat jen na perfektně zvládnuté počítačové triky. Téměř vždy pracovně vystupující vyšetřovatelé, z nichž někteří mají své kouzlo (D.Caruso např.), nejsou schopni navázat opravdový kontakt s divákem, což je asi nový trend čerpající zkušenosti z našeho současného způsobu života, bohužel. Jo, a u Carusa by měli začít používat nějakou kvalitnější řasenku, ten shit, co ho s ním (bůhví proč) líčí, mu dělá cucky na řasách
Všechny komentáře k seriálu 24+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní díl seriálu

Popis dílu Ostřelovač

Muža, ktorý v amoku strieľal do ľudí, sa podarilo identifikovať, ale stihnú ho chytiť skôr, ako udrie znova? Keď prvé guľky strieľajúceho šialenca zasiahli nič netušiacich chodcov na ulici v centre Miami, strhol sa neuveriteľný chaos. Motív páchateľa je nejasný, zdá sa, že svoje obete zabíja z čistej radosti vraždiť. Keď amok muža bezhlavo strieľajúceho do davu ľudí opadol, zmenil sa na pocit nevýslovnej hrôzy a strachu. V úkryte strelca kriminalisti objavia kremenný piesok z korálového lomu. Je znečistený petrolejom, čo políciu dovedie k jednému jedinému zdroju - kameňolomu blízko letiska. Tam skutočne nájdu ďalšie stopy - zástavku na meranie rýchlosti vetra, ktorou páchateľ korigoval zbraň pri cvičnej streľbe. Z odtlačku prstu sa kriminalistom podarí odhaliť identitu strelca, ktorý je stále na úteku. V jeho byte nájdu list zo zápisníka, na ktorý si zločinec poznamenal dátum svojho ďalšieho útoku. Nie je však jasné, odkiaľ chce strieľať. Na dlážke nájdu zvyšky špeciálneho lepidla na opravu striech. Tím CSI musí rýchlo vypátrať, ktoré zo striech mrakodrapov v Miami v súčasnosti opravujú týmto lepidlom, lebo len tak odhalia miesto, ktoré si šialenec už vyhliadol a prezrel, a odkiaľ plánuje strieľať do ľudí nabudúce... Zaujímavosť * V októbri 2002 sa vo Washinhgtone objavil ostreľovač, ktorý bezhlavo strieľal do nevinných ľudí, televízia CBS sa rozhodla epizódu neodvysielať v plánovanom termíne. Keď však dvoch podozrivých polícia zatkla koncom októbra, vedenie televízie epizódu so sniperom napokon odvysielala tak, ako bolo naplánované pôvodne. Nikto nemôže zároveň tvorcov obviňovať z toho, že sa washingtonskými ostreľovačmi inšpirovali, pretože scenár vznikol oveľa skôr, ako došlo ku skutočnému, veľmi podobnému prípadu.


Podobné seriály

M*A*S*H (25)
Personál polní vojenské chirurgické nemocnice se s válkou vyrovnává po svém. Ani v Koreji ...
dnes 06.10
Prima
Kriminálka Miami VII (24)
(CSI: Miami VII) Informátor Ron Sariss se stane klíčovým svědkem v případu podivné vraždy....
dnes 07.55
Nova Cinema
Kriminálka Montpellier II (3)
Teambuilding Inspektorka Solerová byla přeložena do přímořského Montpellier k jednotce ka...
dnes 10.15
Prima
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 29. 3. 2023 Svátek má Taťana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz