SERIÁL: Letadlová loď Enterprise 1   díl: Pekelné kladivo - (7. díl)


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

81% 27 hlasů
dokument / historie, válečný USA,
< Předchozí díl7. z 10 dílůNásledující díl >

Režie:
Herci: , , , , , více...

Díly v TV:
Den "D" v Pacifiku televize čt. 2.4. ČT2 16.30 (skryté titulky), ne. 5.4. ČT2 01.05 (skryté titulky)

Pomocí nejmodernější počítačové animace můžete sledovat vojenské operace slavné letadlové lodi od počátku války v Pacifiku až do porážky Japonského císařství v září 1945. Série amerických dokumentárních rekonstrukcí.
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Po technickej stránke na vysokej úrovni zvládnutý dokument, ktorému však podráža nohy dosť tendenčne orientovaný slovný doprovod, vyznievajúci ako vojnová propaganda z dôb druhej svetovej vojny alebo z čias tej studenej. Doba sa síce zmenila, ale stará rímska pravda, že dejiny píšu víťazí, je stále vysoko aktuálna a nadčasová... Ale čo už iné čakať, keď Američania natáčajú filmy o druhej svetovej vojne z pohľadu Japoncov, veď je jasné, že Japonci by svoje pocity určite nedokázali tak brilantne vyjadriť ako ľudia, ktorí proti ním bojovali ( Mr. Eastwood, ja proti Vám nemám nič, vážne...)
Všechny komentáře k seriálu 2+ Napiš komentář k seriálu a získej DVDPopis dílu Pekelné kladivo

V minulé epizodě naší série zaútočila obnovená a modernizovaná USS Enterprise na Gilbertovy ostrovy, kde se v nelítostném boji utkala s japonským nepřítelem. Nyní dostala za úkol rozhodně udeřit na japonské ozbrojené síly na atolu Truk - kde byl jeden z největších a nejdůležitějších přístavů jejich válečného loďstva v Tichém oceánu. Enterprise mířila k ostrovům Karolíny. Nebyla sama. Po jejích bocích, kam jen oko dohlédlo, plulo osm dalších letadlových lodí, šest bitevních lodí, deset křižníků a desítky torpédoborců. Americký průmysl se konečně rozeběhl na plné obrátky a posílil tichomořskou flotilu potřebným množstvím plavidel, s nimiž získala převahu nad nepřítelem. Minuly dny, kdy Enterprise brázdila osamoceně vlny oceánu jako jediná americká letadlová loď v Pacifiku. Přestože dnes plula s doprovodem, který byl obrovskou bojovou silou, ji i celý operační svaz čekala těžká bitva s nejistým výsledkem. Osm set kilometrů před americkým svazem, v srdci souostroví Karolíny, se nacházel Truk - jeden z největších atolů středního Tichomoří. Je tvořen skupinkou ostrůvků a korálovým útesem, který obkružuje lagunu. Korálový útes Truku má průměr 53 km a dlouhý je 225 km. Chrání rozlehlou lagunu, v níž je pět hlavních ostrovů a desítky menších. Pro Japonce to byla jedna z nejdůležitějších námořních základen jejich válečné flotily. Mnozí ji přirovnávali k Pearl Harboru. Japonci tam měli dvě kotviště a tři letiště, dílny, hangáry a sklady paliva. Základnu chránily protiletadlové baterie. Několik jich bylo dokonce skryto v tunelech vyražených v úbočích pahorků. Stíhačky a bombardéry z Enterprise budou muset těmto zbraním co nevidět čelit, protože její operační svaz se vydal do další bitvy... Sledujte další část americké dokumentární série.


Podobné seriály

Marco Polo: Rozluštěné tajemství
(Secret File of Marco Polo, the) Jeho cestopis ohlásil éru velkých evropských objevů. Něme...
dnes 17.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Putování s párou (6/10)
Kolem Slavkovského lesa Podivuhodná krajina nejzápadnější výspy Čech doslova vře nejen vý...
dnes 18.15
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Krásné živé památky
Na konci světa Jak se opravuje historická tančírna nebo kostel, který byl určený k demoli...
zítra 01.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 31. 3. 2020 Svátek má Kvido
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz