fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Seznam dílů    Podobné seriály    

69% 73 hlasů
seriál / krimi Československo, , 52 min.
< Předchozí díl16. z 17 dílůNásledující díl >

Režie:
Herci: , , , , , více...


Pražská kriminálka vyšetřuje násilnou smrt číšníka, který byl podveden trojicí cizinců při ilegálním nákupu valut...
V jednom pražskéh hotelu se objeví trojice Italů, kteří nabízejí výhodnou směnu 5000 DM za 50 000 Kčs. Na tuto návnadu se jim podaří nachytat nezkušeného číšníka Petra Hastíka. Výměna však proběhne poněkud jinak než si Petr Hastík představoval. Obálka, ve které měly být marky, je plná nastříhaných papírů, a po Italech ani stopy. Petr Hastík se rozhodne pátrat na vlastní pěst. Rozhodí sítě po známých hotelích, kde by se mohla trojice Italů objevit. Při pokusu je zadržet jej však "Italové" srazí autem a zabijí. Vyšetřováním je pověřen za pomoci ostatních Kamil Hamřík. Pátrání kriminalistům odhalí pravý původ podvodníků. Jedná se o Turky, kteří našim územím pouze projíždějí. Podvodníci jsou zadrženi na celním přechodu, tvrdým oříškem je ale dokázat jim jejich trestnou činnost. Vyšetřování ztěžuje i obtížná komunikace. Až teprve Jiříček objeví ve výpovědi pachatelů informaci, jež kriminalisty dovede ke kýženým důkazům.
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Seriál, jemuž jsem se léta vysmíval, nevědouc a nevěříc, že by ti špatně oháklí chlápci mohli být součástí kvalitní krimi. A ono jo! Je to dobře napsaný, dobře zahraný, výborně zrežírovaný- nemám s tím problém. Naopak- velice mě to zaujalo. A srovnání s Prvnim oddělením? Určitě spojené nádoby. Dříve a nyní, přístup jinak velmi podobný.
Všechny komentáře k seriálu 14+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní díl seriálu

Popis dílu Valutová příhoda

V jednom pražskom hoteli sa objaví trojica akýchsi Talianov, ktorí ponúkajú výhodnú výmenu 5-tisíc západonemeckých mariek za 50-tisíc korún. Na túto návnadu sa im podarí nachytať neskúseného čašníka Petra Hastíka. Ten si požičia od rodičov kolegyne potrebnú sumu. Výmena však prebehne celkom inak, ako si Hastík predstavoval. Obálka, v ktorej mali byť marky, je plná nastrihaných papierov a po Talianoch niet ani stopy. Hastík sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a podvodníkov nájsť. Rozhodí siete po známych hoteloch, kde by sa trojica Talianov mohla objaviť. Nakoniec dostáva dlho očakávanú správu. Okamžite sa vyberie na miesto, kde sa práve zdržiavajú. Pri pokuse ich zadržať ho však "Taliani" zrazia autom a zabijú. Vyšetrovaním prípadu poveria Kamila Hamříka (Pavel Zedníček). Pátranie cez prostitútky nakoniec kriminalistom odhalí pravý pôvod podvodníkov. V skutočnosti ide o Turkov, ktorá naším územím iba prechádzajú a cestu si spestrujú na obrovskej dôverčivosti našich občanov. Aj keď zadržanie hľadaných podvodníkov je vecou rutiny - podvodníkov zadržia na colnom prechode - tvrdým orieškom zostáva dokázať páchateľom ich trestnú činnosť. Vyšetrovanie kriminalistom sťažuje aj ťažká komunikácia s páchateľmi. Konfrontácia so svedkami síce potvrdí, že kriminalisti idú po správnej stope, dôkazy aj tak chýbajú. Až Jiří Otradovec (Michal Pešek) objaví vo výpovedi páchateľov konštatovanie o pobyte v moteli Konopiště. Okamžite sa tam vyberie a v izbe, ktorú dočasne páchatelia obývali, objaví v odpadkovom koši rozstrihané noviny Bild Zeitung. Z nich nastrihali fingované bankovky vkladané do obálok. Hľadaný dôkaz je tak na svete a páchatelia sa konečne priznajú.


Podobné seriály

Scooby-Doo: Záhady s.r.o. (16)
(Scooby-Doo! Mystery Incorporated) Přidejte se k partě v Crystal Cove - nejstrašidelnějším...
dnes 06.25
Nova
Námořní vyšetřovací služba L. A. VI (14)
Černý vítr Na mexicko-amerických hranicích celníci pronásledují vůz, který se vybourá. Ři...
dnes 12.30
Prima Cool
Temný kraj II (5)
Šílení 1/2 Petr Kraj dál zůstává na venkově se svým psem Egonem. Znovu otevřel nedořešený...
dnes 15.20
Prima
Podobné seriály
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 25. 9. 2022 Svátek má Zlata
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz